Akademia Filmowa

W poniedziałek, 26 listopada 2018 roku odbył się wyjazd do Multikina w Pasażu Grunwaldzkim na film pt. Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindenwalda, tuż po jego premierze w Polsce.
Jak zawsze, w ramach Akademii Filmowej, odbyła się prelekcja połaczona z krótkim filmem na temat: Rodzący się totalitaryzm – jak uniwersum czarodziejów odnosi się do naszej przeszłości?

Uczeń trzeciej klasy gimnazjalnej tak napisał:
To drugi z pięciu filmów fabularnych, inspirowanych książką pod tym samym tytułem autorstwa J.K.Rowling. Film jest spin-offem cyklu o Harrym Potterze. Pod koniec pierwszej części poznajemy tytułowego Grindenwalada, który jest głównym antagonistą serii. Na początku drugiej części ucieka z więzienia i próbuje dokończyć to, co zaczął, czyli zniewolić mugoli (osoby niemagiczne) i przejąć władzę nad światem. Na drodze staje mu Newt Skamander – tajemniczy człowiek z walizką oraz Jacob Kowalski – niemag.
Film ma bardzo rozbudowaną akcję i niemal przez cały czas trzyma w napięciu. Nie ma chwili do przemyśleń, gdyż nieustannie na ekranie pojawia się nowy ciąg niesamowitych wydarzeń. Poznajemy zadziwiające fakty z życia bohaterów, utożsamiamy się z nimi.
Motyw magicznych zwierząt był, moim zdaniem, genialnym posunięciem ze strony reżyserów, gdyż wprowadził w klimat dotąd nieobecny w filmach tego gatunku.
W mojej opinii film &quo;Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindenwalada&quo;, to jeden z lepszych filmów, jakie oglądałem i na pewno będę chciał do niego wrócić.

Inny uczeń tej klasy zauważył:
Film ma wiele odniesień do sagi o Harrym Potterze. Osobiście oceniam ten film w skali 1:10 na mocną 9, ponieważ jeden z wątków wydaje się być nieco naciągany. Jednak, żeby to zrozumieć, trzeba obejrzeć cały film.

Pierwsze spotkanie w ramach Akademii Filmowej Multikina semestr 1 2018/2019 miało miejsce 12 października br. w Pasażu Grunwaldzkim. Tego roku pokaz filmowy połączony z tematyczną prelekcją przyciągnął ponad 40 uczniów nie tylko oddziałów gimnazjalnych, ale także klas siódmych i ósmych naszej szkoły.

Na początku lekcja historii, dokładniej lekcja mówiąca o czasach II wojny światowej i o bohaterach, o których warto pamiętać – polskich asach przestworzy – Dywizjonie 303. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć jeden z dwóch powstałych w tym roku filmów o polskich lotnikach – Dywizjon 303. Historia prawdziwa.

Mikołaj, uczeń klasy trzeciej gimnazjum napisał: Film skupia się na życiu codziennym Dywizjonu (…) niby jest nisko budżetowym filmem, lecz mnie to nie przeszkadzało. Oczywiście jeśli chodzi o efekty specjalne, to nie może dorównać takiej serii jak "Avengers", ale daje radę. (…) Film, jak dla mnie 7/10, nie jakiś przełomowy, jednak naprawdę fajny, polecam.
Wiktor, również uczeń klasy trzeciej gimnazjum stwierdził, że film był bardzo interesujący. Zwrócił on uwagę na oryginalne zdjęcia i fragmenty walk z 1940 roku.

Już w listopadzie kolejne spotkanie w ramach Akademii Filmowej. Tym razem film, który swoją premierę w Polsce będzie miał 16 listopada 2018 r. - Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindenwalda.
A tematem wiodącym będzie problem niebezpiecznych ideologii i ich wpływu na historię ludzkości.
Zapraszamy!

Rok szkolny 2018/2019: