Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Aktualności
edukacja wczesnoszkolna (klasy 1-3)

22 lutego 2018

19 lutego klasy 1A i 1B uczestniczyły w lekcji online pt. "100 pytań do polarnika". Za pośrednictwem Internetu, o mówionej porze, połączyliśmy się z Polską Stacją Polarną Horsund na Spitsbergenie. Dzieci poznały życie, warunki w jakich żyją i z czym się zmagają tamtejsi polarnicy. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, tak aby dowiedzieć się jak najwięcej.18 lutego 2018

13 lutego odbył się szkolny etap Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.

W kategorii klas 1-3 najlepsi okazali się:
Zofia Byszyńska z 2A
Michał Górski z 1B
Dariusz Karbownik z 2A
Zuzanna Rząca z 2A

Gratulujemy!15 lutego 2018

Klasa 1A wraz z wychowawcą przystąpili do programu Technologie z klasą, dzięki któremu m. in. wezmą udział w cyklu atrakcyjnych lekcji poświęconych programowaniu i nowym technologiom, zdobędą wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci oraz rozwiną umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych.13 lutego 2018

6 lutego klasy 1A i 1B oraz dziewczynki z klas 4 odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Borzygniewie. Dzieci zaprezentowały podopiecznym Domu wiersze z okazji Dnia Babci i Dziadka przeplecione kolędami oraz piosenkami o Babci i Dziadku.
Po montażu słowno-muzycznym pierwszaki oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wspólnie uczestniczyli w terapii zajęciowej, podczas której wykonano papierowe kwiatuszki oraz kalendarze.

26 stycznia 2018

W najbliższy wtorek, 30 stycznia, odbędzie się zebranie z rodzicami.12 stycznia 2018

UWAGA!
Od 29 stycznia obowiązywać będzie nowy plan lekcji.
W związku z tym zmianie ulegną terminy zajęć pozalekcyjnych (szczegóły zostaną podane niebawem).06 stycznia 2018

W Kościele parafialnym pw. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich klasy 1A i 1B oraz dziewczynki z klas IV wystąpiły z koncertem kolęd. Obok tradycyjnych kolęd dzieci zaśpiewały również pastorałki. Klimatu całemu przestawieniu dodały lampiony oraz zimne ognie, z którymi uczniowie weszli do kościoła. Dzieci oraz wychowawczynie klasy 1A i 1B dziękują wszystkim za przybycie i poświęcenie czasu, a panu Jackowi Geremeszowi za przygotowanie nagłośnienia.

22 grudnia 2017

W przedświąteczny piątek w szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie oddziałów wczesnoszkolnych, klas IV-VI oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w jasełkach bożonarodzeniowych. Dzieci oraz młodzież pod czujnym okiem księdza Grzegorza Kaczybury, księdza Adama Stefana i pani katechetki Joanny Geremesz wprowadzili nas w świąteczny klimat. Uroczystość uświetnił szkolny zespół muzyczny pod batutą pani Małgorzaty Dragon.

11 grudnia 2017

Klasy 1-3 SP spotkały się dzisiaj ze strażniczką miejską w ramach akcji pt. Jestem bezpieczny. Poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i jak radzić sobie w razie niebezpieczeństwa.

06 grudnia 2017

Samorząd Uczniowski ze Szkolnym Kołem Wolontariatu w przebraniu mikołajkowym wybrał się na ulice miasta, by mieszkańcom nieść radość, składać życzenia świąteczne i częstować cukierkami.
Ekipa św. Mikołaja odwiedziła m.in.: Targowisko miejskie, Rynek, Bank Spółdzielczy, Burmistrza, komisariat Policji. Wszędzie witana była z życzliwością i uśmiechem. Jak widać, nie tylko we Wrocławiu 6 grudnia można spotkać Mikołajów W szkole natomiast w klasach młodszych pojawił się św. Mikołaj.

25 listopada 2017

Jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klas 1-3 oraz przedszkolaki w różny sposób obchodziły urodziny tej sympatycznej maskotki.
Było wesoło i kolorowo :)

Święto to obchodzimy już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku i została nazwana Teddy's Bear (na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta). Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

22 listopada 2017

27 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich odbył się uroczysty Apel z okazji XVII Dnia Papieskiego, którego koordynatorami byli księża Grzegorz Kaczybura i Adam Stefan. Uroczystość była poświęcona Karolowi Wojtyle, jedynemu Polakowi, który został następcą świętego Piotra w Rzymie.
Więcej08 listopada 2017

Tego dnia obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania. W dzisiejszych czasach, gdy w sklepach półki uginają się od wysoko przetworzonej żywności, profilaktyka w klasach najmłodszych ma ogromne znaczenie. Dzieci z klas 1-3 przygotowywały więc od samego rana pyszne kanapki i zdrowe sałatki owocowe. Panie nauczycielki zapewniły piękną dekorację, bo przecież wszystkim wiadomo, że jemy oczami – były więc delfiny z bananów, jeże z winogrona i gruszki, raki z jabłek). Później wszystkie piękne i smaczne posiłki trafiły na specjalnie przygotowane stoły i można było zacząć degustację. Pamiętajmy - Śniadanie daje moc!

24 października 2017

Dzisiaj dzieci klas pierwszych uroczyście zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Zgodnie z hasłem przewodnim Wszyscy na pokład teraz już razem z całą społecznością uczniowską będą tworzyć historię naszej szkoły. Życzymy im wielu wspaniałych chwil, najlepszych wyników i radości ze zdobywania wiedzy.

13 października 2017

Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali z tej okazji apel. Zaprezentowali krótką scenkę przypominająca szkołę z roku 1985 oraz pokazującą szkołę w 2018 roku, były wierszyki dla każdego nauczyciela oraz drobne upominki, czyli kolorowe wrzosy.
Wszystkim pracownikom Oświaty życzymy samych serdeczności!

06 października 2017

Dzisiaj odbył się Dzień Głośnego Czytania. Odwiedzili nas specjalni goście z bajkowej krainy: Czerwony Kapturek, Prosiaczek, Magiczna Książka oraz sam pan Andersen. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowiadań czytanych przez panią dyrektor oraz innych nauczycieli. Uroczystość miała miejsce w udekorowanej bajkowo Sali widowiskowej.

22 września 2017

Jak co roku bibliotekarze wraz z nauczycielami klas 1-3 SP przygotowują Wieczór z bajką. Od godziny 18.00 do 21.00 uczniowie mogli wysłuchać bajek z czasów dzieciństwa Dziadków i Rodziców (czytali rodzice, nauczyciele i starsi uczniowie), były zabawy na dywanie, tańce, wspólne przygotowanie kolacji (niektóre kanapki miały oczy, nosy i uśmiechały się wesoło) oraz wyklejanie i kolorowanie bajkowych postaci.
Zabawa była przednia, uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci, a wysłuchane i obejrzane bajki na pewno na długo zapadną w pamięć młodszym dzieciom.

15 września 2017

Uwaga!
Od 18 września zmianie ulegnie plan lekcji.14 września 2017

Święto Pieczonego Ziemniaka, które obchodzone jest 14 września, to okazja, by świętować w klasach młodszych szkoły podstawowej. Z tej okazji wszystkie oddziały edukacji wczesnoszkolnej świętują ten dzień poza szkołą.
Klasy III i klasa II wybierają się na wycieczkę na Partynice połączoną z pieczeniem ziemniaków i kiełbasek.
Klasy I obchodzą to wydarzenie w Wiosce Indiańskiej w Zabrodziu pod Wrocławiem.06 września 2017

Informujemy, iż 12 września (wtorek) o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie dla rodziców.
Zapraszamy.06 września 2017

Od 4 września obowiązywać będzie następujący plan lekcji.
Na planie znajdują się nowe numery sal.06 września 2017

Rozkład jazdy szkolnych autobusów dostępny jest tutaj.04 września 2017

Już drugie półwiecze rozbrzmiewa pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich. W roku szkolnym 2017/2018 do placówki włączono uczniów ośmiu klas gimnazjalnych, którzy mocą ustawy o systemie oświaty stali się uczniami szkoły podstawowej. Wspólnie zainaugurowaliśmy rok szkolny 4 września w hali widowiskowej. Progi naszej szkoły przekroczyło ponad 500 uczniów, w tym uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.
Podczas uroczystego apelu młodszych kolegów i koleżanki powitały starsze roczniki. W obecności wszystkich uczniów, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników oraz przybyłych gości i rodziców uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Życzenia pomyślności zostały skierowane w szczególności do uczniów klas trzecich, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów gimnazjalnych. Oby okazały się proste i przystępne i żeby ten ostatni rok w naszej szkole był dla nich nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością.
Uczniowie starszych klas powitali równie serdecznie pierwszaków. Życzono im dużo radości w spotkaniu z nauką, sportem i sztuką. Do uczniów i licznie zgromadzonych rodziców adresowane były słowa dyrektor Szkoły Podstawowej pani Marii Szul i dyrektor Gimnazjum pani Agnieszki Górskiej.
Pasji i ciekawości życzył młodzieży i dzieciom burmistrz pan Antoni Kopeć i dyrektor ZOJO pan Marek Osiński.31 sierpnia 2017

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 9.00

Planowany odjazd o godzinie 11.30

Przypominam, że podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego obowiązuje wszystkich uczniów strój galowy.
Przez strój galowy należy rozumieć:
dla dziewcząt – ciemna spódnica/ spodnie i biała bluzka;
dla chłopców – ciemne spodnie i biała koszula.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 www.sp2katy.pl