oddziały przedszkolne

od godziny 6.30 do godziny 16.30

LUTY

Tłusty czwartek w przedszkolu

Każdy przedszkolak lubi słodkości, w takim dniu nie mogło zabraknąć pączków i u nas. Grupa Żabek i Krasnali próbowała swoich sił w pieczeniu mini pączków oraz gofrów. Smacznego!

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważny dzień w sercach małych przedszkolaków. Z tej okazji przygotowali oni występ i wspólny poczęstunek. Na spotkaniu oprócz honorowych gości byli także rodzice, ciocie oraz wujkowie.

Bal Karnawałowy

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale. A na balu wśród rycerzy są księżniczki, wróżki, pszczółki i do tego policjanci, bohaterzy, przebierańcy.

Wizyta strażaków

Każdy mały chłopiec chce zostać strażakiem, dziewczynkom także podoba się strażacka przygoda!

Spotkanie ze specjalistą - Pielęgniarka

Jeśli chodzi o zdrowie, warto posłuchać eksperta. Spotkanie z pielęgniarką szkolną.

Sesja fotograficzna

W grudniu odwiedził nas fotograf, który zrobił piękne świąteczne zdjęcia. Będzie to miła pamiątka z przedszkola.

Jasełka

Grupa przedszkolna "Zerówka" przygotowała wraz ze swoją wychowawczynią panią Jolą Lazar piękne jasełka, na których gościli rodzice dzieci występujących oraz grupa Żabek i Krasnali. Za piękne wprowadzenie w magię świąt - dziękujemy.

Wyjście niespodzianka

Serdecznie dziękujemy „Planecie Twórczości” za niespodziankę i kolorowe chwile spędzone w sali zabaw.

Mikołajki

Czy wszyscy byliśmy grzeczni? Oczywiście, że tak!!! Mikołaja nie mogło zabraknąć i w przedszkolu, bo kto jak kto, ale przedszkolaki są bardzo grzeczne! Prezentów było bardzo dużo, wszystkie zmieściły się pod naszą choinką (prezent od rodziców Zuzi) pachnącą piernikami.

Cała Polska czyta dzieciom

Dzieci bardzo lubią słuchać czytane opowieści, bajki. W listopadzie gościliśmy Krasnala Henryka (B. Krupska) oraz Panią Alinę Wełnicką.

Andrzejki

Pyszny poczęstunek, piękne stroje i świetna zabawa, tak się bawiły przedszkolaki na imprezie andrzejkowej.

Święto Pluszowego Misia

To przesympatyczne święto moglibyśmy obchodzić codziennie, bo „czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia, dzieci po wysłuchaniu opowieści o „Kubusiu Puchatku” kolorowały postać Kubusia. Poznały także misie, które bardzo dobrze znają rodzice – Misia Uszatka, Misia Koralgola.
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

Święto Niepodległości

Patriotyzm to bardzo ważna sprawa. Oglądaliśmy animację dotyczącą symboli narodowych, nauczyliśmy się piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem". Nasze przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przedstawiającą orła białego, wystarczyło trochę białej farby i małe rączki pociech. Dzieci przez cały dzień dumnie nosiły kotyliony.

Śniadanie daje moc

Jak bardzo ważne jest śniadanie, każdy wie. Przedszkolaki zorganizowały wspólne śniadanie. Każda grupa przygotowywała smakołyki, które później razem spożywaliśmy.

Święto pieczonego ziemniaka

Dzieci uczestniczyły w wycieczce do Kryształowic, gdzie poznały historię ziemniaka, brały udział w warsztatach plastycznych. Na koniec maluchy miały okazję spróbować pysznych pieczonych ziemniaków.

Pierwsza pomoc

Dzięki uprzejmości Pani Wioletty Borowskiej przedszkolaki uczyły się, jak pomóc, kiedy ktoś zasłabnie, jaki numer należy wybrać, by uratować życie. Przewidziano kilka spotkań w ciągu roku szkolnego 2017/2018 dla utrwalenia wiedzy maluchów.

Głośne czytanie

Przedszkolaki uczestniczyły w akcji Głośne czytanie zorganizowanym przez klasy 3.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważny dzień dla malucha. Pierwsza ważna uroczystość w życiu przedszkolaków, którą na pewno na długo zapamiętają. Pani dyrektor Maria Szul wręczyła dyplomy.

Przysięga przedszkolaka:
My maluchy przyrzekamy,
być od dzisiaj przedszkolakami.
Nie grymasić i nie szlochać,
zawsze swoje panie kochać.
Grzecznie bawić się i fikać,
w mig zajadać z talerzyka.
Nauczymy się dziękować
i porządnie się zachować.
Od dziś zawsze być zuchami
i dobrymi kolegami.

Dzień chłopaka

29 września obchodziliśmy Dzień Chłopca, z tej okazji dziewczynki zaśpiewały naszym grupowym chłopcom STO LAT i wręczyły małe upominki.

Adaptacja w przedszkolu

Wrzesień jest bardzo trudnym miesiącem dla dzieci, które po raz pierwszy idą do przedszkola. Staramy się im pokazać, że przedszkole to fantastyczne miejsce, gdzie można się bawić, uczyć, poznawać nowych przyjaciół. To miejsce, w którym doświadczamy świata i tworzymy różne ciekawe, kolorowe rzeczy. Przedszkole, to miejsce, gdzie jest dużo kolorowych zabawek i dzieci chętnych do wspólnej zabawy.