Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

20 marca grupa 5 chłopców z klas gimnazjalnych już po raz 6 wzięła udział w corocznych warsztatach na Politechnice Wrocławskiej w ramach projektu Akademia Wynalazców współorganizowanego z Politechniką Warszawską. Uczniowie mieli możliwość budowania i testowania robotów walczących na zajęciach prowadzonych przez studentów z koła naukowego robotyków KoNaR.

Trzy tygodnie później 11 kwietnia 12 uczniów z klas gimnazjalnych uczestniczyło w sponsorowanej przez Akademię Wynalazców wycieczce do fabryki firmy BOSCH w Mirkowie k. Wrocławia. Mieliśmy przyjemność poznania podstawowych zasad organizacji pracy w nowoczesnym zakładzie, a grupa inżynierów zapoznała nas z motoryzacyjnymi nowinkami technicznymi stosowanymi w produkowanych przez zakład systemach hamulcowych najnowocześniejszych aut elektrycznych i hybrydowych.