I Ty możesz zbudować budkę lęgową

21 marca zakończyliśmy VII Sezon akcji przyrodniczo-technicznej "I Ty możesz zbudować budkę lęgową". Akcja skierowana była do uczniów klas gimnazjalnych, a celem głównym tak jak i w latach ubiegłych było skonstruowanie budki lęgowej dla małych ptaków zgodnie z przygotowanymi przez organizatora planami i wymiarami. Uczniowie budowali budki w domach, w wolnym czasie, dokumentując cały przebieg pracy na fotografiach. Gotowe budki zostały zawieszone na przydomowych drzewach, a niektóre z nich już zostały zasiedlone przez skrzydlatych lokatorów. Za udział w tegorocznej akcji dziękujemy trójce uczestników i gratulujemy wytrwałości w pracach stolarsko-budowlanych. Najbliższy czas to już tylko przyjemne podziwianie lokatorów budek czego wszystkim gorąco życzymy.

Projekty budek zostały przygotowane w oparciu o szczegółowe plany wybitnego polskiego profesora Uniwersytetu Poznańskiego Jana Sokołowskiego, zoologa, ornitologa , wielkiego miłośnika ptaków i autora bardzo wielu książek na ich temat /dostępnych również w naszej bibliotece/

W akcji udział wzięli:
1. Julia Matusiak 2C