Konkurs Wiedzy o Powiecie Wrocławskim

Uczniowie klas VII z terenu powiatu wrocławskiego rywalizowali w finale I Konkursu Wiedzy o Powiecie Wrocławskim, który odbył się w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.
W konkursie zorganizowanym i poprowadzonym przez Stowarzyszenie Podróżników "TUITAM", pod patronatem starosty – Romana Potockiego, uczestniczyły reprezentacje 23 szkół podstawowych z 9 gmin: Czernica, Długołęka, Jordanów Śl., Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Sobótka i Żórawina.
Konkurs składał się z dwóch części - testu wiedzy, po którym jury wyłoniło zwycięską dziesiątkę drużyn, które przeszły do części ustnej – praktycznej.
Pytania dotyczyły walorów turystycznych, przyrodniczych, historii, zagadnień społecznych i gospodarczych powiatu wrocławskiego oraz sprawdzały wiedzę na temat kompetencji, organizacji i organów władz samorządowych powiatu.

Drużyna z naszej szkoły (Eryk Maleska, Elżbieta Malesza i Magdalena Pluta) wykazała się dużą wiedzą na temat powiatu i zajęła I miejsce.
Nagrodą w konkursie jest jednodniowa wycieczka po powiecie wrocławskim, z pobytem i atrakcjami w parku linowym, zwiedzaniem najciekawszych miejsc.
Nagrodą specjalną są vouchery na loty w tunelu aerodynamicznym w Mirosławicach.
Serdecznie gratulujemy!