Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Na początku marca odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W tym roku został on zorganizowany przez jednostkę OSP w Smolcu.
Celem turnieju jest rozpowszechnienie wiedzy wśród młodzieży szkolnej na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego i postępowania na wypadek powstania pożaru, obowiązujących przepisach przeciwpożarowych. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali: W I grupie wiekowej (klasy IV-VI szkół podstawowych):
Martyna Małecka i Iga Olszewska z klasy 5A
W II grupie wiekowej (klasy VII szkół podstawowych i klasy II-III gimnazjum):
Elżbieta Malesza i Eryk Maleska z klasy 7A
Oliwia Bieniek, Agata Kmiecik z klasy 2A
Radosław Zakrzewski z klasy 3D

Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu tematyki konkursu.
Wszyscy wzięli udział w ustnej dogrywce po bardzo dobrze napisanym teście. Ostatecznie konkurs zakończyliśmy z wynikami w poszczególnych kategoriach: II miejsce – Martyna Małecka (awans do etapu powiatowego)
III miejsce – Iga Olszewska
III miejsce – Radosław Zakrzewski