Żołnierze Wyklęci - Tropem Wilczym
– II edycja VI Biegu Pamięci

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodziliśmy 4 marca. W tym dniu w całej Polsce w Biegu Pamięci oddawano cześć Bohaterom Wyklętym. Do pamięci o bezimiennych bohaterach Polski zobowiązał nas święty Jan Paweł II, kiedy mówił: Trzeba wspomnieć wszystkich zamordowanych rękami służb bezpieczeństwa, pozostających na usługach systemu przeniesionego ze Wschodu. Trzeba ich przynajmniej przypomnieć przed Bogiem i przed historią, żeby nie zamazywać prawdy o naszej przeszłości. Nasi uczniowie uczestnicząc we mszy świętej w intencji ojczyzny, w modlitwie wiernych modlili się za dusze Żołnierzy Wyklętych, aby Ci którzy doświadczyli życia w nieludzkich warunkach byli otoczeni pamięcią oraz aby ofiara ich życia była zasiewem dobra dla przyszłych pokoleń. Druga edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, powitała uczestników ostrym słońcem, rześkim powietrzem i odważną temperaturą. Nie odstraszyło to wszystkich, którzy stanęli na starcie, a było nas całkiem sporo - w sumie 100 biegaczy oddało cześć Żołnierzom Wyklętym. Obok siebie stanęli dzieci, młodzież, mieszkańcy Kątów, Wrocławia, okolicznych miejscowości - całkiem mali i już dojrzali. Trasa do pokonania 1963 m to symbol - data śmierci ostatniego Wyklętego. Bieg, który nie był wyścigiem, ale wyzwaniem stał się okazją do integracji społeczności lokalnej i formą aktywności fizycznej. Towarzysząca wystawa i wzruszający program artystyczny w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów zwieńczył obchody tego wyjątkowego Dnia .