Niepodległa

2018 to Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała. Sejm wyraził też nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego - Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu.

23 listopada 2018

Tak jak miliony Polaków, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich w Dniu Święta Niepodległości złożyli hołd Polsce. Ten rok jest rokiem szczególnym - 100 rocznica to wydarzenie wyjątkowe i fakt, że dane było nam doczekać takiej daty, sprawia, że mieliśmy prawo być wyróżnieni.

18 listopada 2018

7 listopada w Szkole Podstawowej w Małkowicach odbył się Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej i Religijnej.

14 listopada 2018

Iga Olszewska z 6A i Mateusz Kramek z 5A otrzymali wyróżnienia w etapie wojewódzkim Dyktanda Niepodległościowego.
Gratulujemy!

13 listopada 2018

Niepodległościowe spotkanie z muzyką miało miejsce 7 listopada w naszej szkole. Uczniowie klas I-III mieli okazję poznać historię przekazaną w formie piosenki.

07 listopada 2018

W 100 rocznicę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 aktywnie i z zaangażowaniem poznają i prezentują swoją wiedzę i talenty. W ostatnim czasie rozstrzygnięto konkursy naukowe rozegrane na trzech poziomach edukacyjnych. Gratulacje dla wszystkich uczestników za udział i zaangażowanie, ale szczególne wyróżnienie należy się laureatom.

Klasy 4-6:
1 miejsce - Martyna Małecka
2 miejsce - Jagna Paluszak
3 miejsce - Mateusz Kramek

Klasy 7-8:
1 miejsce - Eryk Maleska
2 miejsce - Dorota Pluta i Karol Turkiewicz
3 miejsce - Elżbieta Malesza

Oddziały gimnazjalne:
1 miejsce - Weronika Miazek i Gilbert Stawiński
2 miejsce - Kinga Klimczak
3 miejsce - Krzysztof Tomczuk, Wiktor Wójcik, Agata Kmiecik, Agnieszka Pieczonka, Oliwia Bieniek

Szczególne gratulacje należą się uczniom klas czwartych. Dzielne konkurowaliście ze starszymi koleżankami i kolegami. Macie potencjał.

Gratulujemy Idze Olszewskiej i Mateuszowi Kramkowi. Reprezentowali oni naszą szkołę w finale &quo;Dyktanda niepodległościowego&quo;.

Nagrody dla Magdy Dudziec i Anny Cisło w kategorii "Multimedia"

17 października 2018

9 października 2018 roku, punktualnie o 12.00, 31 uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu Konkursu VI Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii". Tegoroczny udział w Konkursie to także próba ustalenia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.

27 września 2018

Już niedługo, 11 listopada, będziemy świętować 100 lecie niepodległości Polski. Jako szkoła mocno angażujemy się w obchody. Gminny Konkurs Historyczny jest jednym z zadań, które organizuje nasza placówka. To wydarzenie, w którym może wziąć każdy uczeń.
    Formuła konkursu daje okazję do zaprezentowania tego, w czym uczniowie czują się najlepsi:
  1. Praca plastyczna:
      Pocztówka
    • 100 lat niepodległości w moim regionie
    • Życzenia dla Polski
  2. Prezentacja multimedialna/grafika komputerowa: Wybitni bohaterowie w moim regionie i ich znaczenie dla dziejów państwa i narodu polskiego.
  3. Film: Wybitni bohaterowie w moim regionie i ich znaczenie dla dziejów państwa i narodu polskiego.
  4. Test wiedzy
Gorąco zapraszamy do udziału naszych uczniów.
Szczegółowy regulamin i terminarz dostępne są tutaj.

29 maja 2018

Kolejni uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Tym razem pod hasłem "3xS czyli na szlaku Syrenek warszawskich".
Uczniowie zwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik, Rynek Starego Miasta, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Stadion Narodowy PGE, Cmentarz Powązki Wojskowe, Gród Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski oraz Muzeum Narodowe.

13 maja 2018

Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem przygotowują się do obchodów 100 lecia niepodległości Polski. Temu celowi podporządkowany jest projekt edukacyjny "Warszawa - tu bije serce Polski", w ramach którego młodzież odkrywała losy Polaków w stolicy.

13 maja 2018

Okazją do świętowania były obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uczniowie w tym dniu porządkowali cmentarz i zapalili znicze przed tablicami upamiętniającymi poległych na frontach i zamordowanych w obozach i łagrach.