Niepodległa

2018 to Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała. Sejm wyraził też nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego - Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu.

29 maja 2018

Kolejni uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Tym razem pod hasłem "3xS czyli na szlaku Syrenek warszawskich".
Uczniowie zwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik, Rynek Starego Miasta, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Stadion Narodowy PGE, Cmentarz Powązki Wojskowe, Gród Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski oraz Muzeum Narodowe.

13 maja 2018

Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem przygotowują się do obchodów 100 lecia niepodległości Polski. Temu celowi podporządkowany jest projekt edukacyjny "Warszawa - tu bije serce Polski", w ramach którego młodzież odkrywała losy Polaków w stolicy.

13 maja 2018

Okazją do świętowania były obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uczniowie w tym dniu porządkowali cmentarz i zapalili znicze przed tablicami upamiętniającymi poległych na frontach i zamordowanych w obozach i łagrach.