Oddziały przedszkolne:
O nas

Oddziały przedszkolne mieszczą się w Szkole Podstawowej nr 2, zostały utworzone we wrześniu 2017 r. Bawimy się i uczymy na parterze budynku szkoły. Mamy do dyspozycji trzy sale, jadalnię oraz pokój do zajęć logopedycznych i terapeutycznych. Sale przedszkolne są przestronne i kolorowe, a każda z nich wyposażona jest w tablice multimedialne oraz kąciki zainteresowań. Każda z grup wiekowych: Biedronki (5,6-latki "zerówka"), Krasnale (4-latki) oraz Żabki (3-latki) ma swoją salę pełną kolorowych zabawek, różnotematycznych książeczek oraz pomocy dydaktycznych. Korytarz przedszkolny zawsze jest udekorowany rysunkami, które umilają przybycie o poranku do przedszkola, nawiązującymi do pór roku oraz różnych okoliczności. Korzystamy też z zasobów szkoły tj.: boiska, placu zabaw, a także zwiedzamy okolicę, spacerując i obserwując otaczającą przyrodę.

Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych przedszkolaków. Budynek spełnia wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wejście do przedszkola zabezpieczone jest domofonem (drzwi są cały czas zamknięte), a każda grupa posiada indywidualny kod. Dzieci odbierane są przez rodziców oraz osoby upoważnione na piśmie po uprzednim okazaniu dowodu osobistego. Meble, sprzęt ogrodowy, zabawki oraz pomoce dydaktyczne posiadają atesty użytkowania.

W przedszkolu angażujemy się w różne programy edukacyjne, prozdrowotne i społeczne: Kubusiowi Przyjaciele Natury, Akademia Aquafresh, Wolę wodę, Śniadanie daje moc. Zbieramy nakrętki plastikowe, organizujemy cyklicznie naukę pierwszej pomocy - Maluch także potrafi – niezwykle pomocne są wtedy nasze maskotki, a w szczególności misie; zachęcamy rodziców, dziadków oraz opiekunów naszych przedszkolaków, aby czytali w naszym przedszkolu w ramach akcji Cała polska czyta dzieciom.

W swojej ofercie mamy także nieodpłatne zajęcia dodatkowe tj.: język angielski, rytmikę, gimnastykę korekcyjną, zajęcia logopedyczne.