Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Aktualności

24 czerwca 2022

23 czerwca 2022

15 czerwca 2022 w naszej szkole był wyjątkowym dniem – Dniem Promocji Talentów. Jego celem było zaprezentowanie naszych pasji, zainteresowań, hobby, umiejętności - słowem wszystkiego co sprawia, że jesteśmy: wyjątkowi i nieprzeciętni.
Więcej


23 czerwca 2022

Klasa 2C wystawiła w naszej szkole przedstawienie "Szewczyk Dratewka".
Więcej

20 czerwca 2022

Od 30 kwietnia do 15 maja w naszej szkole odbywały się działania w ramach konkursu Pho3nix Active School, największego w Polsce konkursu sportowego dla Szkół Podstawowych. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła została finalistą II edycji konkursu Pho3nix Active School, wygrywając warsztaty sportowe.
Więcej

20 czerwca 2022

Akcja #SprzątamyDlaPolski - to proekologiczna akcja, która stanowi jedną z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.
Więcej20 czerwca 2022

Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego to okazja, by pokazać uczniom niezwykły świat Morza Bałtyckiego. To ważny dzień w kalendarzu ekologów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły - klasa 7C oraz Ekologiczne ABC - poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony Bałtyku.
Więcej

18 czerwca 2022

10 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. Odbyły się liczne wycieczki, wypady w okolice bliższe i dalsze.
Więcej

18 czerwca 2022

30 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej

14 czerwca 2022

8 czerwca uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach ekologicznych dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego, które odbyły się na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.
Więcej

13 czerwca 2022

7 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Była to lekcja on-line z synoptykiem. Zorganizowana została przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.
Więcej2 czerwca 2022

Po trudnych miesiącach pandemicznych społeczność szkolna wraz z sympatykami: rodzicami, krewnymi oraz miłośnikami aktywności fizycznej wróciła na trasy biegowe Parku Staromiejskiego - odbył się bieg "Podążaj za Korczakiem".
Więcej

1 czerwca 2022

Od 30 kwietnia do 15 maja w naszej szkole odbywały się działania w ramach konkursu Pho3nix Active School, największego w Polsce konkursu sportowego dla Szkół Podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Konkurs polega na zorganizowaniu w szkole inicjatyw sportowych, które zaangażują szkolną społeczność w świętowanie aktywności fizycznej i aktywizację sportową wśród uczniów.
Kreatywną dokumentację z zorganizowanych inicjatyw (w formie przygotowanego filmu video, dodatkowego opisu oraz zdjęć) przedstawiciele szkół zgłaszają przez specjalny formularz, a 1 czerwca 2022 r. rozpocznie się głosowanie na przesłane przez szkoły filmy. Wszystkie filmy video zostaną opublikowane na stronie Pho3nix Kids. Głosowanie zakończy się 7 czerwca.
Wyniki głosowania publiczności oraz werdykt jury zostaną ogłoszone do 17 czerwca 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do głosowania na naszą szkołę za pośrednictwem strony internetowej.1 czerwca 2022

30 listopada 2021 r. ruszyła w naszej szkole akcja "Góra Grosza" organizowana corocznie przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji "Góra Grosza" jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. 30 maja Samorząd Szkolny zebrał wszystkie puszki, które stały w klasach i dokonał podsumowania. Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym nasza szkoła zebrała 730 zł. Cała suma w postaci 25 kg monet została przekazana do Urzędu Pocztowego i pojechała do Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy.29 maja 2022

27 maja w ZSP w Sadkowie odbył się finał międzyszkolnego konkursu języka angielskiego "Let’s Spell".
Po etapie szkolnym do finału dostali się: Zuzanna Sieńko z 4C, Michał Górski z 5B i Oliwia Maszczak z 6A.
Po zmaganiach na bardzo wysokim poziomie Michał Górski zajął III miejsce.
Gratulujemy!26 maja 2022

Za nami trzy dni egzaminacyjne. W dniach 24-26 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności - egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego.
WięcejZadania, z którymi zmagali się uczniowie dostępne są tutaj.23 maja 2022

Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami wyjątkowy czas. Kończycie edukację w szkole podstawowej i przystępujecie do egzaminu ósmoklasisty.
Życzymy Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji.
Życzymy, abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele, i aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.
Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!

Życzenia dla uczniów.23 maja 2022

18 maja na terenie wrocławskiego ZOO, w Afrykarium, odbył się finał X edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas".
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce.
Gratulujemy!
Więcej

20 maja 2022

Klasy 1-3 miały okazję uczestniczyć w spacerach przyrodniczo-historycznych "Kraina pełna skarbów" organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
Więcej

16 maja 2022

12 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyło się spotkanie zapoznawczo-formacyjne młodzieży z terenu powiatu wrocławskiego, w celu powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez członków Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk, a oficjalnie rozpoczął je Starosta Powiatu Wrocławskiego - pan Roman Potocki. W spotkaniu wzięła udział młodzież z gmin powiatu wrocławskiego.
Więcej16 maja 2022

W ramach zajęć świetlicowych, przedstawiciele Ekologicznego ABC i zainteresowani uczniowie, zaangażowali się w ogólnopolską akcję Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów.
Więcej15 maja 2022

Bieganie wraca w mury naszej szkoły.
Już niedługo, w sobotę 28 maja, wracamy na trasy biegowe Parku Staromiejskiego. Tym razem przyświecać nam będą idee głoszone przez naszego patrona Janusza Korczaka. Szacunek i wyrozumiałość względem dzieci to ciągle aktualne przesłanie tego wybitnego Polaka, który trwał przy swoich podopiecznych aż do samego końca. W tym roku przed pasjonatami biegania dwie trasy: na pięć z minusem (około 4 km) oraz bieg rodzinny (2 km). Mamy też WYJĄTKOWĄ TRASĘ – 200 metrów. Adresowana jest przede wszystkim do najmłodszych. Bliskość Dnia Dziecka to dodatkowa okazja do… przebrania się za postać bajkową.
  Dla wszystkich przewidziane super nagrody:
 1. Super atmosfera
 2. Wyjątkowe wydarzenie
 3. Wspólne spędzenie czasu
 4. Podziwianie lokalnej przyrody
 5. Garść gadżetów i upominków
Zapraszamy: każdy może podążać szlakiem wytyczonym przez Janusza Korczaka, szlakiem, w którym najważniejsze jest DZIECKO.

Regulamin biegu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są tutaj.15 maja 2022Wytrzymałościówka to 24 godzinny rajd rowerowy.
Uczestnicy mają 24 godziny na "wykręcenie" jak największej ilości kilometrów, mierzonych aplikacją lub licznikiem rowerowym.
  Po 24 godzinach podliczamy wyniki:
 • w kategorii rodzinnej 10 km brązowy medal, 20 km srebrny medal, 30 km złoty medal
 • w kategorii indywidualnej 100 brąz, 150 srebro, 200 złoto
Zawodnicy mają swobodę wyboru tras i czasu aktywności.14 maja 2022

Pod koniec kwietnia i na początku maja w naszej szkole odbyły się wspaniałe uroczystości - ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.
Więcej

10 maja 2022

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Ga-zetki.9 maja 2022

W ramach projektu Pho3nix Active School 28 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tańca. Uczniowie klas 1-3 spotkali się w hali sportowej, gdzie wspólnie mogli zatańczyć układy taneczne oraz wziąć udział w licznych zabawach muzyczno-ruchowych.
Więcej

6 maja 2022

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Karol Czerwiński został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zajmując III miejsce.
Oprócz nagrody rzeczowej i dyplomu laureata Karol otrzyma dodatkowe punkty uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Serdecznie gratulujemy!
Więcej6 maja 2022

Uczniowie klasy 2C kontynuowali temat związany z dbaniem o naszą planetę. Zaczęli od czytanki na temat zagospodarowywania terenu wokół szkoły, a zakończyli posadzeniem swojego świątecznego drzewka.
Więcej

5 maja 2022

   Miło nam poinformować, iż Jeremi Błoński z 2C zajął I miejsce w XVII Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym "Mistrz Klawiatury".
Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Jeremi zajął w tym konkursie III miejsce. W tym roku ponownie zawalczył i jego praca została doceniona!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej5 maja 2022

W ramach lekcji "Wśród książek" oraz propagowania czytelnictwa wśród dzieci, klasa pierwsza wybrała się na zajęcia do szkolnej biblioteki.
Więcej

4 maja 2022

W dniach 26-28 kwietnia w naszej szkole odbył się Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą w trzech obszarach: edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.
Więcej

29 kwietnia 2022

Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC wzięli dziś udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonali budki lęgowe dla ptaków.
Warsztaty odbyły się pod kierunkiem pana Macieja Klimowicza ze Stowarzyszenia Mieszkańców - DZIAŁAMY RAZEM.
Więcej

29 kwietnia 2022

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się wielkie święto ekologiczne - Dzień Ziemi.
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę" i ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli. To wspólne partnerstwo dla dobra naszej planety.
Więcej

28 kwietnia 2022

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej I Religijnej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Milena Mertuszka z 4B, Hanna Uśniacka z 7B oraz Karol Korzeniowski z 7A.
Więcej

28 kwietnia 2022

20 kwietnia 2022 r. odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - X edycja. Konkurs organizowany jest przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się na terenie Afrykarium wrocławskiego ZOO.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie: Zofia Rewaj (5A), Franciszek Mikiewicz (5A), Franciszek Misiak (5A) i Michał Górski (5B).
Więcej28 kwietnia 2022

   Wczoraj uczniowie klas młodszych naszej szkoły zostali zaproszeni do sali GOKiSu na krótką prezentację postaci i twórczości Fryderyka Chopina.
Więcej27 kwietnia 2022

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu IGNITE. Tym razem z uczennicami z klas siódmych i ósmych niecodzienne warsztaty przeprowadziły dwie panie z firmy Dolby, specjalizującej się w nowoczesnych technikach cyfrowego tworzenia i przetwarzania dźwięku.
Więcej

21 kwietnia 2022

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku WHO koncentruje się na wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne.
Więcej

20 kwietnia 2022

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Ga-zetki.13 kwietnia 2022

Wielkanoc
12 kwietnia 2022

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy w naszej szkole od 6 lat. W tym roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, ponownie udało nam się zorganizować niebieski marsz.
Więcej

28 marca 2022

W ramach cyklu zajęć "Uczę się bezpiecznie żyć" uczniowie klasy pierwszej mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Więcej

28 marca 2021

Miło nam poinformować, że Tobiasz Więckowski z 8B uzyskał tytuł finalisty konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!28 marca 2022

   25 marca uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-5 oraz 6–8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
W kategorii klas 4-5 laureatką została Milena Mertuszka z klasy 4B, która ujęła Komisję Konkursową wykonaniem znanego wszystkim wiersza Jana Brzechwy pt. Samochwała. Wśród uczniów klas starszych laureatką została Hanna Uśniacka, uczennica klasy 7B, wykonując utwór Między ciszą, której kompozytorem i wykonawcą jest Grzegorz Turnau.
Więcej
25 marca 2022

21 marca przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę.
Po długiej zimie każdy z nas już marzył o ciepłych dniach, zielonej trawce i kolorowych kwitnących kwiatach. W tym dniu w szkole zapanował wesoły nastrój, dominowały kwiaty we włosach, kwietne kapelusze, a przede wszystkim zagościł uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.
Więcej

23 marca 2022

Corocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data wiąże się z istotą tego zaburzenia - trisomią 21 chromosomu.
Aby uczcić to Święto oraz Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie i nauczyciele założyli dwie kolorowe skarpetki nie do pary.
Więcej

21 marca 2022

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie naszej szkoły wybrali się na Wrocławski Bieg Sponsorowany by wesprzeć dzieci z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy angażują się w szkolny wolontariat i wspierają nasze działania.
Więcej

21 marca 2022

W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie i konkursie Koloratorium, dla uczniów klas czwartych zorganizowane zostało wydarzenie pt. Mistrzowskie spotkanie.
Prowadzącymi spotkanie byli nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły. Jednak wystąpili oni w wyjątkowej roli - mistrzów sportu.
Więcej

21 marca 2022

W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie i konkursie Koloratorium oraz obchodzonym w dniach 14 - 18 marca Światowym Tygodniu Mózgu, uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach. Miały one na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.
Więcej

21 marca 2022

Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym poświęconym tajemniczym ptakom jakimi są sowy. Noc Sów - bo o niej mowa, już od 2012 roku na stałe zagościła w naszym szkolnym kalendarzu ekologicznym.
Więcej17 marca 2022

Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak) zakwalifikowali się: Zuzanna Byszyńska z 2C, Michał Ziemiński z 5A oraz pan Wojciech Sichniewicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!15 marca 2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach - zoo-loguj się.
To lekcje on line prowadzone przez edukatorów z wrocławskiego ZOO z wykorzystaniem prezentacji, gadżetów edukacyjnych, zdjęć i filmików z udziałem zwierząt z ZOO.
Więcej

13 marca 2022

Na zajęciach etyki uczniowie przygotowali poniższe prace.

Powered by emaze12 marca 2022

Dla dzieci z Ukrainy, które przybyły do naszych szkół uciekając przed niebezpieczeństwem grożącym im w swojej ojczyźnie, portal "Zmalujmy Razem" przygotował około 50 kart pracy przetłumaczonych na język ukraiński.
Te same karty dostępne są także w języku polskim, aby dzieci się integrowały. Materiały są dostępne za darmo, po rejestracji na portalu.10 marca 2022

Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy?
Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.
Formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.10 marca 2022

Zapraszamy do lektury wiosennego numeru Ga-zetki.9 marca 2022

W słoneczny, marcowy dzień dwie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Wysłuchały wielu ciekawych legend związanych z najstarszą częścią miasta - Ostrowem Tumskim.
Więcej

7 marca 2022

Kolejne zajęcia w ramach projektu IGNITE za nami. W lutym odbyły się dwa inspirujące warsztaty.
Więcej6 marca 2022

RAZEM dla UKRAINY, bo RAZEM możemy WIĘCEJ!
Pod tym hasłem cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 przyłączyła się do pomocy Ukrainie.
W geście solidarności z Ukrainą zorganizowaliśmy zbiórkę darów. Pragniemy podziękować wszystkim za olbrzymie zaangażowanie oraz wielkie serce za pomoc na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom składamy najszczersze podziękowania za tak wielki odzew. W zaledwie kilka dni zgromadziliśmy sporo darów, które zostały spakowane i przekazane potrzebującym.
Dziękujemy!
Więcej

6 marca 2022

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen oraz zachowanie co najmniej bardzo dobre na koniec pierwszego półrocza, otrzymali z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Górskiej stypendia naukowe.
Więcej

2 marca 2022

W ramach realizacji dwóch ogólnopolskich projektów z zakresu edukacji ekologicznej – Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) i "Wygrajmy ze smogiem" na naszej stronie internetowej pojawił się widżet (po prawej stronie, tuż pod kalendarzem). Pozwala on, bezpośrednio na stronie szkoły, sprawdzać wyniki pomiarów pyłów w najbliższej okolicy.
Widżet jest widoczny na stronie szkoły jako logo ESA.
Po kliknięciu na logo widżet rozwinie się i oprócz logo widoczne będą: poziom pyłów PM2,5, graficzna ocena jakości powietrza i link do strony ESA, gdzie znajdują się m.in. szczegółowe dane z pomiarów. Zachęcamy do korzystania i monitorowania stanu powietrza.1 marca 2022

Ostatniego dnia lutego dwie klasy pierwsze wybrały się do Radia Wrocław na przedstawienie teatralne "Zaczarowany ołówek".
W ten piękny zimowy dzień odwiedziły również wrocławski Park Południowy spędzając miło czas na świeżym powietrzu.
Więcej

20 lutego 2022

Uczniowie klas 1-3 uczestniczący w zajęciach koła plastycznego-technicznego wykonywali wiele prac w pierwszym semestrze. Zapraszamy do ich obejrzenia.
Więcej

14 lutego 2022

Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do III Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Polskiej "Gdzie Ci szaleni artyści?" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach. W kategorii: szkoła podstawowa klasy I-II zaprezentowała się Zuzanna Byszyńska, uczennica klasy 2C w piosence "Laleczka z saskiej porcelany", otrzymując wyróżnienie.
Więcej8 lutego 2022

W marcu 2022 roku rozpocznie się rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Nabór do gminnych placówek w 2022 roku odbędzie się za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji, który będzie dostępny na stronie katywroclawskie.rekrutacje.edu.pl

Więcej informacji można znaleźć tutaj.8 lutego 2022

   Uczniowie naszej szkoły (klasa 4A, 4B, 4C oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC) wzięli udział w kolejnej edycji programu ekologicznego EkoEksperymentarium, realizowanego pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.
Więcej8 lutego 2022

Modelowanie to metoda rozwijająca myślenie ucznia i jego wyobraźnię, która bardzo często wykorzystywana jest w naszej szkole na przedmiotach przyrodniczych.
Więcej

1 lutego 2022


Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa
   Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-17 lat do udziału w XXXI Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art. Nagrodą dla laureatów konkursu plastycznego jest zaproszenie (wraz z opiekunem) do udziału w kilkudniowych warsztatach artystycznych nad morzem.
Prace na konkurs można nadsyłać do 25 marca.
1 lutego 2022

W ostatnią niedzielę stycznia wszyscy śledziliśmy działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jej dyrygenta Jurka Owsiaka.
W tym roku w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną w formie Sztabowej Puszki Stacjonarnej. Udało nam się zebrać 974,87 zł.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej

29 stycznia 2022

Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: Zofia Rewaj, Jakub Kramek i Michał Ziemiński z klasy 5A zajęła w I miejsce w konkursie "Kampania Społeczna – film promocyjny".
Zwycięski scenariusz filmu został nagrany przez profesjonalną ekipę filmową, a następnie wyemitowany na monitorach LCD w autobusach komunikacji miejskiej we Wrocławiu. W filmie wzięli udział autorzy scenariusza oraz uczniowie z klasy 5A.
Więcej

26 stycznia 2022

Nasza szkoła już po raz trzeci przystąpiła do programu Odyseja Umysłu®. Jest to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji i Nauki. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej17 stycznia 2022

Nasza szkoła znalazła się w gronie stu wybranych szkół, które otrzymały zestaw do pomiaru smogu. Czujnik zanieczyszczenia powietrza z monitorem 27" został już zainstalowany. W trybie ciągłym mierzone są poziomy pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, ciśnienie atmosferyczne, temperatura i wilgotność powietrza, a wyniki tych pomiarów wyświetlane są na monitorze w holu szkoły.
Oprócz tego, na monitorze, wyświetlane są multimedialne materiały z zakresu edukacji ekologicznej. Odczyty z miernika zainstalowanego na budynku szkoły są na bieżąco dostępne na stronie esa.nask.pl, a dokładniej tutaj.
Więcej

4 stycznia 2022

Za nami dwa kolejne spotkania warsztatowe (w formie on-line) w ramach projektu IGNITE czyli STEAM dla dziewczyn.
Ekspertką grudniowych warsztatów była pani Dorota Wypych - analityk biznesowy IT, która poprowadziła warsztaty zatytułowane: Biologia i informatyka - jeden czy dwa światy?
3 stycznia naszym gościem była pani Kinga Gruszecka z Polskiej Agencji Kosmicznej. Warsztaty pt. Eksploracja kosmosu - dotyczyły kariery w sektorze kosmicznym.
Więcej27 grudnia 2021

Jesienią w naszej szkole zaczęły się przenosiny biblioteki z piętra na parter. Było to duże przedsięwzięcie, zważywszy na to, iż samych książek mamy około 10 tysięcy. Oczywiście do tego regały, sprzęty, dekoracje… Pracy było co niemiara. Zaangażowanych w przeprowadzkę było wiele osób. Wszystkim za pomoc bardzo dziękujemy!
Więcej

27 grudnia 2021

21 grudnia odbył się międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego sprawdzający słownictwo z tematyki bożonarodzeniowej: Meister Des Weihnachstwortschatzes. Konkurs przeprowadzony był za pomocą aplikacji Kahoot! w formie zdalnej. Miał na celu poszerzenie zasobu leksykalnego nt. ww. święta jak i wzbogacenie wiedzy w zakresie zwyczajów i tradycji obowiązujących podczas Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. W konkursie wzięło udział kilka szkół, a tytuł mistrza zdobyła nasza uczennica - Klaudia Ciołek z 8A.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!21 grudnia 2021

21 grudnia 2021

Okres świąt to magiczny czas kultywowania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Uczniowie naszej szkoły w świątecznej atmosferze dekorowali pierniczki, przygotowali stół pełen tradycyjnych smakołyków, śpiewali wspólnie kolędy.
Więcej


21 grudnia 2021

15 grudnia zaprosiliśmy do naszej klasy panią Agatę Zając i Azję. Pani Agata opowiedziała i pokazała czym jest dogoterapia, czyli terapia z udziałem psa.
Więcej

21 grudnia 2021

   6 grudnia cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się z zbiórkę środków na zakup stymulatora nerwu błędnego dla Oli, która cierpi na ciężką, lekooporną padaczkę utrudniającą jej funkcjonowanie.
Więcej20 grudnia 2021

14 grudnia odbył się etap szkolny Konkursu dla Dzieci i Młodzieży
"Uczę się bezpiecznie żyć".
Więcej

15 grudnia 2021

Miło nam poinformować, że Tobiasz Więckowski z 8B zakwalifikował się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!11 grudnia 2021

8 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne. W świetlicy szkolnej uczniowie tworzyli z gliny fantastyczne figurki skrzatów.
Więcej

7 grudnia 2021

Wczoraj do naszej szkoły przybył Mikołaj. Towarzyszyły mu sympatyczne elfy. Odwiedzili razem wszystkie klasy z koszami słodkości i prezentami.
Więcej

7 grudnia 2021

Lekcje nie z tej Ziemi! - to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik i ESERO Polska, dzięki której można zaprosić na lekcje ekspertów i ekspertki, zajmujących się różnymi dziedzinami w ramach sektora kosmicznego. Nasza szkoła zakwalifikowała się do jesiennej edycji tych niesamowitych, kosmicznych lekcji.
Więcej6 grudnia 2021

Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego wzięli udział w kolejnym spotkaniu z przyrodą on line. Ja grasuję, a ty śpisz, czyli o ssakach w mieście to temat listopadowego spotkania w ramach cyklu TO ŻYJE.
Więcej5 grudnia 2021

   Nasi mali artyści, uczniowie uczęszczający na zajęcia koła plastyczno-technicznego, tworzyli mikołaje z okazji zbliżających się Mikołajek.
Więcej
3 grudnia 2021

30 listopada w klasie 2C odbyła się mała zabawa andrzejkowa. Dzieci poznały historię tego święta oraz zapoznały się z różnymi rodzajami wróżb i zabaw.
Więcej

27 listopada 2021

Z okazji Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia, do naszej szkoły zawitało dzisiaj mnóstwo puszystych niedźwiadków. Były wśród nich bardzo duże miśki, średniego wzrostu oraz te najmniejsze. Wszystkie tak samo urocze.
Więcej

25 listopada 2021

Za uczestniczkami projektu IGNITE (Inspiring Girls Now in Technology Evolution) kolejne spotkanie warsztatowe. Ekspertką spotkania była pani Natalia Schmidt-Polończyk - dr inż. nauk technicznych, którą mieliśmy przyjemność gościć u nas w szkole w dniu 15 listopada.
Więcej

24 listopada 2021

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dobra okazja, by promować pozytywne gesty, serdeczność i troskę o innych. W naszym kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych to także ważna data.
Więcej

19 listopada 2021

Uczniowie klas piątych wzięli udział w krótkim projekcie klasowym "Uczta bogów".
Więcej

19 listopada 2021

Kółko historyczne uczniów kl. 1-3 "Mali detektywi historii" 16 listopada odwiedzili wystawę pt. Historie Sybiraków – tak blisko, tak daleko.
Wystawa jest udostępniona na naszym kąckim Rynku (od strony fontanny) i jest warta polecenia dużym i małym.
Więcej18 listopada 2021

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez klasy 2A i 2B.
Więcej

15 listopada 2021

Miniturniej Piłki Ręcznej odbył się 9 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Kątach Wrocławskich. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny chłopców i dwie drużyny dziewcząt.
Więcej

9 listopada 2021

Wczoraj i dziś uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej Śniadanie daje moc. Wykonane przez dzieci w klasach kanapeczki, koreczki czy sałatki owocowe trafiły na wspólny stół, gdzie zachwycały kolorami, zapachem i smakiem.
Więcej

9 listopada 2021

Nasza szkoła znalazła się wśród dwudziestu dolnośląskich placówek, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie realizowanym przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., w ramach zadania publicznego pn. "Energetycznie Efektywniejszy Dolny Śląsk".
Wczoraj uczniowie z klasy 5A uczestniczyli w warsztatach dotyczących efektywności energetycznej.
Więcej9 listopada 2021

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Ga-zetki.
W najnowszym wydaniu: kulinarne przepisy na dania z dyni, rebusy, informacje o listopadowych świętach...7 listopada 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z klasy 8A został laureatem wojewódzkiego etapu IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
Gratulujemy!7 listopada 2021

   Nasi uczniowie uczą się już od pierwszej klasy co jest dla nich najlepsze. Tym razem wyruszyli na zakupy samych zdrowych produktów. Przynieśli do szkoły kosze pełne różnych warzyw.
Więcej
7 listopada 2021

29 października przy Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się ekologiczny piknik edukacyjny "Drzewa mają megaMOC".
Więcej

6 listopada 2021

Rozpoczynamy kolejny rok z projektem IGNITE, którego celem jest zachęcenie uczennic do wyboru w przyszłości kariery w branży ścisłej tzw. STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), która z reguły uważana jest za branżę mało kobiecą.
Więcej6 listopada 2021

Jesień to czas zbiorów owoców i warzyw. Dzieci klas młodszych w wyjątkowy sposób świętowały złotą porę roku. Podczas wyjazdu do gospodarstwa w Kryształowicach poznały historię ziemniaka, poznały potrawy z niego zrobione.
Więcej

6 listopada 2021

Uczniowie naszej szkoły zbudowali karmniki, by pomóc ptakom przetrwać nadchodzące ciężkie chwile.
Więcej

3 listopada 2021

Szkoła pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
Więcej

2 listopada 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z 8A zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki, natomiast Tobiasz Więckowski z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!2 listopada 2021

W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami na całym świecie obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Jesteśmy dumni, że nasza placówka została nagrodzona za organizację tego wydarzenia! To wspaniała inicjatywa mobilizująca nas do aktywności fizycznej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w ramach nagrody będziemy mogli korzystać z materiałów Akademii Krokieta i Lamy. Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, aktywność będzie towarzyszyła naszym uczniom nie tylko na lekcjach wf-u, ale także w salach lekcyjnych.29 października 2021

Dzień 29 października 2021 roku pozostanie na długo w pamięci uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich. W tym dniu uczniowie przeżywali uroczystość Pasowania na Ucznia.
Więcej

29 października 2021

Miło nam poinformować, że Irena Pluta z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego.
Gratulujemy!28 października 2021

18 października odbyło się dla uczniów z naszej szkoły spotkanie autorskie z Wojciechem Koguciukiem. Autor ciekawie opowiadał o swojej nowej powieści przygodowej z cyklu Serce Snów pt. "Skarbonka". Podczas tego spotkania uczniowie zostali także zapoznani z tematyką książki oraz profilaktyki snu.
Więcej26 października 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z klasy 8A dostał się do wojewódzkiego etapu IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
Gratulujemy!26 października 2021

TO ŻYJE to cykl spotkań z przyrodą on-line, w których biorą udział uczniowie Szkolnego Koła Ekologicznego.
To nasze wyjątkowe Wtorki z przyrodą, w czasie których słuchamy wykładów otwierających przed nami drzwi do niezwykłego świata zwierzęcych mieszkańców Wrocławia.
Więcej26 października 2021

W ramach zajęć Szkolnego Koła Ekologicznego uczniowie obejrzeli premierę online spektaklu ekologicznego pt. "Dziewczynka z zapałkami. Świat SMOGU" (Bohema House Teatr Ekologiczny - pierwszy na świecie teatr ekologiczny).
Więcej25 października 2021

Uczniowie naszej szkoły poznawali budowę grzyba na modelu pieczarki oraz nauczyli się rozpoznawać jesienne owoce przygotowując smaczną, zdrową sałatkę owocową.
Więcej

25 października 2021

15 października młodzież klas siódmych uczestniczyła w spotkaniu autorskim z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który przez wiele lat był nauczycielem geografii. Podróże są jego pasją. W kręgu jego zainteresowań są ludzie – szczególnie Ci, którzy pochodzą z innych kultur niż europejska.
Więcej24 października 2021

Stowarzyszanie Euro–Concert przeprowadziło dla uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły bezpłatne szkolenie z praw konsumentów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu dla młodzieży powiatu wrocławskiego pt. "Mam prawa i nie zawaham się ich użyć".
Więcej24 października 2021

W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu "Odłącz się" prowadzone przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk. W zajęciach brali udział uczniowie klas V (8 października) i klas VII (13 października).
Więcej21 października 2021

Wczoraj klasy piąte uczestniczyły w warsztatach przeprowadzonych w ramach Programu Edukacyjnego na rzecz Profilaktyki Udarowej "I Ty możesz zostać superbohaterem", który jest częścią kampanii społecznej "Stop Udarom". Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z budową mózgu, dowiedziały się, jak dochodzi do udaru, jakie są jego objawy oraz jak ważna jest szybka reakcja w chwili ich wystąpienia. Wzięły także udział w dyskusji na temat profilaktyki. Uczestnicy warsztatów otrzymali również "superbohaterskie" materiały edukacyjne, m.in. magnesy, długopisy i worki.14 października 2021

Z okazji Dnia Techniki dzieci w naszej szkole starały się odpowiedzieć na nurtujące pytanie: Jak będzie wyglądać szkoła w przyszłości?
Więcej

14 października 2021

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.
Więcej

11 października 2021

5 października uczniowie klasy 7B wyruszyli wzorem poszukiwaczy złota do Złotego Stoku.
Więcej

5 października 2021

   Wczoraj odbyły się Warsztaty z wolontariatu, które poprowadziła Pani Balbina Bujak, koordynator projektów we Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci.
Więcej5 października 2021

Let’s visit London to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Tygodnia Języków Obcych, który świętowaliśmy w naszej szkole w ostatnim tygodniu września. Wiele się w te dni działo.
Więcej

3 października 2021

Miło nam poinformować, iż dwaj nasi nauczyciele wychowania fizycznego, pan Kamil Śmigielski oraz pan Piotr Zieliński zostali Mistrzami Polski Teakwon-do. Mistrzostwa odbyły się w Będzinie w dniach 2-3 października.
Gratulujemy!
Więcej

30 września 2021

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Lekcja Nieśmiecenia". Zdobyliśmy nagrodę, w postaci stacji edukacyjnej do segregacji odpadów.
  Stacja składa się z:
 • 7 pojemników na odpady (szkło, tworzywa sztuczne, papier, odpady bio, zmieszane, baterie i nakrętki),
 • zgniatarki do plastikowych butelek oraz puszek,
 • tablic edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów.
Miło nam poinformować, że stacja jest już w naszej szkole!
Więcej

30 września 2021

23 września uczniowie klas drugich powitali na górze Ślęży nową porę roku - jesień.
Więcej

27 września 2021

24 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie klas I-III już na pierwszej lekcji rozpoczęli aktywne spędzanie czasu. Pod czujnym okiem nauczycieli klasa 3C poznała ciekawe ćwiczenia i zabawy na basenie. Natomiast pozostałe klasy młodsze, po tanecznej rozgrzewce, rywalizowały w pokonywaniu toru przeszkód.
Więcej

26 września 2021

   Świat z pewnością jest ciekawy i pełen niespodzianek. Uczniowie uwielbiają odkrywać jego tajemnice, eksperymentując i doświadczając tego według własnych doznań. Dzięki temu mogą sami przekonać się, ileż to sekretów ma przed nimi nasz wspaniały świat.
Więcej23 września 2021

21 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. To już III edycja Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat energii. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prezentacji, filmów, warsztatów.
Więcej

22 września 2021

Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w Wielkim Finale "Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata", który odbył się 16 września w Warszawie. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM.
Więcej

21 września 2021

Już tylko 3 dni dzielą nas od międzynarodowego święta ruchu, w którym bierze udział nasza szkoła. Z okazji Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego przygotowaliśmy wiele aktywnych propozycji.
Klasy I-III rozpoczną ten wspaniały dzień od zabaw na hali sportowej i basenie. Uczniowie klas starszych będą spędzać aktywnie czas w parku i na hali sportowej. Społeczność naszej szkoły będzie miała również możliwość poruszać się w rytm muzyki w czasie przerw.

To jednak nie wszystkie atrakcje w tym dniu. Jako, że partnerem wydarzenia jest Akademia Krokieta i Lamy, która specjalnie z tej okazji przygotowała dla naszych najmłodszych uczniów Ruchowy Plan Lekcji, to nie zabraknie również ruchu i zabawy podczas nauki w salach lekcyjnych.
To będzie bardzo aktywny dzień!

18 września 2021

Wczoraj Stowarzyszenie Krzyś - Byś Kolorowo Żył w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną już po raz czwarty zorganizowała wspaniały Bieg Integracyjny, w którym mieliśmy zaszczyt brać udział.
Więcej

17 września 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Więcej

15 września 2021

Wrzesień jest szczególnym miesiącem w historii Polski. Wybuch II wojny światowej odcisnął piętno na dziejach naszej ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły już tradycyjnie porządkują miejsca wokół pamiątkowych tablic znajdujących się na cmentarzu komunalnym w Kątach Wrocławskich.
Więcej

13 września 2021

Już po raz piąty Szkoła Podstawowa nr 2 podjęła inicjatywę organizacji "Biegu Pamięci Tropem Wilczym".
Przy współpracy Rady Rodziców, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Urzędu Miasta i Gminy oraz Klub Biegacza - "Bieg Pamięci" miał fantastyczną obudowę i profesjonalną obsługę.
Więcej

3 września 2021

Szanowni Rodzice, Opiekunowie
zapraszamy na pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym.
Spotkanie z Wychowawcą klasy odbędzie się według poniższego harmonogramu:

7 września:
Klasy 1-2, godzina 17:00
Klasy 3-4, godzina 18:00

8 września:
Klasy 5-6, godzina 17:00
Klasy 7-8, godzina 18:00

Zapraszamy!29 sierpnia 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 1 września 2021 r. zgodnie z harmonogramem:

Uczniowie klas I

Godzina 9.00 – klasa 1A, 1B – aula widowiskowa
Godzina 10.30 – klasa 1C, 1D, 1E – aula widowiskowa

Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią prosimy, aby dziecku towarzyszyła tylko jedna osoba dorosła.

Uczniowie klas II-VIII

Godzina 9.00
klasa 2A - sala 37
klasa 2B - sala 38
klasa 2C - sala 32
klasa 3A - sala 35
klasa 3B - sala 36
klasa 3C - sala 3

Godzina 10.00
klasa 4A - sala 17
klasa 4B - sala 55
klasa 4C - sala 52
klasa 5A - sala 26
klasa 5B - sala 59
klasa 6A - sala 56

Godzina 11.00
klasa 7A - sala 29
klasa 7B - sala 31
klasa 7C - sala 25
klasa 8A - sala 30
klasa 8B - sala 27

Uczniowie spotkają się z Wychowawcami w salach lekcyjnych. Wychowawcy klas przywitają uczniów po wakacyjnej przerwie i przekażą najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym.

Przypominamy, że na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos.26 sierpnia 2021

Listy klas pierwszych będą dostępne w szkole 30 sierpnia o godzinie 10:00.18 sierpnia 2021Biegaczki i biegacze, pasjonaci aktywności fizycznej naszego miasta, gminy i wszyscy, którzy kiedyś biegli i chcą pobiec ponownie. Tak, w tym roku ponownie Szkoła Podstawowa nr 2 (wcześniej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika) organizuje kolejną edycję Biegu Pamięci Tropem Wilczym. Niestety pandemia sprawiła, że biegniemy 12 września.

Trasa i regulamin biegu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są tutaj.30 lipca 2021

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.
Więcej6 lipca 2021

Pojawiła się nowa zakładka - rok szkolny 21/22, a w niej:
   
 • propozycje wyposażenia dla uczniów idących w nowym roku szkolnym do przedszkola i szkoły (zarówno tych młodszych jak i starszych)
 • zestaw podręczników do języka niemieckiego i religii.


archiwum starszych wiadomości
koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl