• W życiu różnych społeczności bywają takie momenty, które na długo pozostają w sercach. Niewątpliwie takim właśnie wydarzeniem było uroczyste nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 2, która odtąd będzie nosić imię Janusza Korczaka. W tym dniu, 1 września 2022 roku nasza szkoła otrzymała również Sztandar, który dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski - Narodu i Ziemi, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie.

Stał się on owocem wspólnych działań całej społeczności szkolnej: rodziców, uczniów, pracowników szkoły. Uroczystym aktem ufundowania Sztandaru, którego treść na długo pozostanie w naszej pamięci, Fundatorzy podkreślili Jego wagę i znaczenie. To właśnie z ich rąk pan Burmistrz – Julian Żygadło, reprezentujący organ prowadzący szkoły, otrzymał Sztandar – symbol najwyższych wartości, honoru i tradycji, by przekazać go pani Dyrektor, Agnieszce Górskiej.

Przekazuję sztandar w Wasze ręce. Niech prowadzi Was ku lepszej przyszłości. Nigdy nie rezygnujcie z poznawania samych siebie, doskonalcie się poprzez odkrywanie prawdy i piękna otaczającej Was rzeczywistości – z mocą podkreśliła pani Dyrektor, przekazując Sztandar nowo wybranemu Pocztowi Sztandarowemu, reprezentującemu całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka. Odczytała i przyjęła również rotę przysięgi złożoną przez przedstawicieli Pocztu.

Następnie został przedstawiony bohater spotkania – Sztandar Szkoły.  Główna jego strona - awers - prezentuje się bardzo okazale. Na niebieskim tle wyróżnia się napisana złotymi literami nazwa naszej szkoły, wkomponowana w wyrazisty portret Janusza Korczaka - lekarza, pedagoga, pisarza. W prawym rogu zaś umieszczony jest herb Kątów Wrocławskich, w lewym natomiast - logo naszej szkoły. Rewers zdobi godło - orzeł na biało-czerwonym tle. Pamiętając o jego wymowie, należy okazywać mu cześć.

Sztandar Szkoły został także poświęcony przez proboszcza Parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła – księdza Krzysztofa Tomczaka.

Uroczystość przekazania Sztandaru poprzedzona uroczystym nadaniem imienia szkole na długo pozostanie w naszej pamięci. Sztandar zaś będzie towarzyszyć w ważnych momentach, będą powodem do dumy, ale też zobowiązaniem do patriotycznej postawy i wzorowej nauki.