Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Aktualności
edukacja wczesnoszkolna (klasy 1-3)

7 grudnia 2022

Dla uczniów uczęszczających na zajęcia Przyrodniczego ABC mikołajkowy dzień zakończył się nie lada atrakcją. Odbyli pierwszą wyprawę do wirtualnej rzeczywistości. Mieli oni bowiem okazję zapoznać się z możliwościami okularów VR zakupionych przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Więcej

7 grudnia 2022

Chociaż za oknami jeszcze jesienna plucha i śniegu brak, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. Zgodnie z tradycją, w dniu 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Jego pomocnikami były elfy, śnieżynki, które pomagały Mikołajowi rozdawać upominki i słodkości.
Więcej

7 grudnia 2022

Nasi trzecioklasiści zanotowali świetne występy w zawodach pływackich, które odbyły się 5 grudnia. Nasi reprezentanci rewelacyjnie popłynęli w sztafetach zajmując I miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.
Indywidualnie najlepsze rezultaty osiągnęli:
Kaja Paluszak z 3A – I miejsce w stylu dowolnym i I miejsce w stylu grzbietowym
Adrian Dusza z 3B – I miejsce w stylu dowolnym i I miejsce w stylu grzbietowym
Jagoda Nowicka z 3C – III miejsce w stylu dowolnym i III miejsce w stylu grzbietowym.
Więcej6 grudnia 2022

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, wyjątkowa, niezwykła, ukochana, najlepszy przyjaciel dzieci i nie tylko, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Więcej

5 grudnia 2022

W tym roku nasza świetlica wzięła udział w Ogólnopolskiej Wymianie Pocztówkowej. Zasada tej akcji polega na wysyłaniu kartek pocztowych z pozdrowieniami do świetlic z różnych zakątków Polski, biorących udział w zabawie.
Więcej

3 grudnia 2022

W piękny grudniowy dzień uczniowie klas drugich wybrali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który czekał na dzieci w kopalni Złoty Stok z cudownymi podarunkami.
Więcej

22 listopada 2022

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day. Tegoroczne hasło brzmi: Życzliwość ma moc!
Więcej

29 października 2022

W ramach kontynuacji cyklu zajęć "Jestem bezpieczny" oraz współpracy naszej szkoły z funkcjonariuszami Straży Miejskiej z Wrocławia, w klasach młodszych odbyły się bardzo ciekawe zajęcia...
Więcej

23 października 2022

Miło nam poinformować, że klasa 3C wygrała nagrodę w postaci jednodniowej wycieczki na warsztaty w CEEiK "Salamandra" w Myśliborzu, w konkursie "Gustaw".
Więcej20 października 2022

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów. W tym roku szkolnym obchody Dnia Edukacji w naszej szkole miały szczególny charakter.
Więcej

15 października 2022

Szkoła zdrowego żywienia - taką zasadą kierujemy się w naszej placówce. W myśl tej zasady podczas zajęć przyrody uczniowie wykonali piramidę żywienia oraz przygotowali z najważniejszych produktów piramidy zdrowe drugie śniadanie.
Więcej

7 października 2022

"Wszystkie śmieci są nasze!" to hasło tegorocznej 29. edycji akcji Sprzątanie świata – Polska.
Więcej

3 października 2022

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych.
Więcej

3 października 2022

30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.
Więcej

25 września 2022

W ramach cyklu zajęć Jestem bezpieczny uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na Partynicach we Wrocławiu.
Więcej

21 września 2022

W piękny wrześniowy dzień uczniowie naszej szkoły brali udział w pikniku gminnym Bezpieczny powrót do szkoły.
Więcej

23 czerwca 2022

15 czerwca 2022 w naszej szkole był wyjątkowym dniem – Dniem Promocji Talentów. Jego celem było zaprezentowanie naszych pasji, zainteresowań, hobby, umiejętności - słowem wszystkiego co sprawia, że jesteśmy: wyjątkowi i nieprzeciętni.
Więcej


23 czerwca 2022

Klasa 2C wystawiła w naszej szkole przedstawienie "Szewczyk Dratewka".
Więcej

20 czerwca 2022

Od 30 kwietnia do 15 maja w naszej szkole odbywały się działania w ramach konkursu Pho3nix Active School, największego w Polsce konkursu sportowego dla Szkół Podstawowych. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła została finalistą II edycji konkursu Pho3nix Active School, wygrywając warsztaty sportowe.
Więcej

20 czerwca 2022

Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego to okazja, by pokazać uczniom niezwykły świat Morza Bałtyckiego. To ważny dzień w kalendarzu ekologów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły - klasa 7C oraz Ekologiczne ABC - poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony Bałtyku.
Więcej

20 maja 2022

Klasy 1-3 miały okazję uczestniczyć w spacerach przyrodniczo-historycznych "Kraina pełna skarbów" organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
Więcej

18 czerwca 2022

30 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej

16 maja 2022

W ramach zajęć świetlicowych, przedstawiciele Ekologicznego ABC i zainteresowani uczniowie, zaangażowali się w ogólnopolską akcję Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów.
Więcej14 maja 2022

Pod koniec kwietnia i na początku maja w naszej szkole odbyły się wspaniałe uroczystości - ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.
Więcej

9 maja 2022

W ramach projektu Pho3nix Active School 28 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tańca. Uczniowie klas 1-3 spotkali się w hali sportowej, gdzie wspólnie mogli zatańczyć układy taneczne oraz wziąć udział w licznych zabawach muzyczno-ruchowych.
Więcej

6 maja 2022

Uczniowie klasy 2C kontynuowali temat związany z dbaniem o naszą planetę. Zaczęli od czytanki na temat zagospodarowywania terenu wokół szkoły, a zakończyli posadzeniem swojego świątecznego drzewka.
Więcej

5 maja 2022

   Miło nam poinformować, iż Jeremi Błoński z 2C zajął I miejsce w XVII Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym "Mistrz Klawiatury".
Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Jeremi zajął w tym konkursie III miejsce. W tym roku ponownie zawalczył i jego praca została doceniona!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej5 maja 2022

W ramach lekcji "Wśród książek" oraz propagowania czytelnictwa wśród dzieci, klasa pierwsza wybrała się na zajęcia do szkolnej biblioteki.
Więcej

4 maja 2022

W dniach 26-28 kwietnia w naszej szkole odbył się Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą w trzech obszarach: edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.
Więcej

29 kwietnia 2022

Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC wzięli dziś udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonali budki lęgowe dla ptaków.
Warsztaty odbyły się pod kierunkiem pana Macieja Klimowicza ze Stowarzyszenia Mieszkańców - DZIAŁAMY RAZEM.
Więcej

29 kwietnia 2022

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się wielkie święto ekologiczne - Dzień Ziemi.
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę" i ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli. To wspólne partnerstwo dla dobra naszej planety.
Więcej

28 kwietnia 2022

   Wczoraj uczniowie klas młodszych naszej szkoły zostali zaproszeni do sali GOKiSu na krótką prezentację postaci i twórczości Fryderyka Chopina.
Więcej12 kwietnia 2022

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy w naszej szkole od 6 lat. W tym roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, ponownie udało nam się zorganizować niebieski marsz.
Więcej

28 marca 2022

W ramach cyklu zajęć "Uczę się bezpiecznie żyć" uczniowie klasy pierwszej mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Więcej

25 marca 2022

21 marca przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę.
Po długiej zimie każdy z nas już marzył o ciepłych dniach, zielonej trawce i kolorowych kwitnących kwiatach. W tym dniu w szkole zapanował wesoły nastrój, dominowały kwiaty we włosach, kwietne kapelusze, a przede wszystkim zagościł uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.
Więcej

23 marca 2022

Corocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data wiąże się z istotą tego zaburzenia - trisomią 21 chromosomu.
Aby uczcić to Święto oraz Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie i nauczyciele założyli dwie kolorowe skarpetki nie do pary.
Więcej

21 marca 2022

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie naszej szkoły wybrali się na Wrocławski Bieg Sponsorowany by wesprzeć dzieci z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy angażują się w szkolny wolontariat i wspierają nasze działania.
Więcej

17 marca 2022

Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak) zakwalifikowała się Zuzanna Byszyńska z 2C.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!15 marca 2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach - zoo-loguj się.
To lekcje on line prowadzone przez edukatorów z wrocławskiego ZOO z wykorzystaniem prezentacji, gadżetów edukacyjnych, zdjęć i filmików z udziałem zwierząt z ZOO.
Więcej

9 marca 2022

W słoneczny, marcowy dzień dwie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Wysłuchały wielu ciekawych legend związanych z najstarszą częścią miasta - Ostrowem Tumskim.
Więcej

1 marca 2022

Ostatniego dnia lutego dwie klasy pierwsze wybrały się do Radia Wrocław na przedstawienie teatralne "Zaczarowany ołówek".
W ten piękny zimowy dzień odwiedziły również wrocławski Park Południowy spędzając miło czas na świeżym powietrzu.
Więcej

20 lutego 2022

Uczniowie klas 1-3 uczestniczący w zajęciach koła plastycznego-technicznego wykonywali wiele prac w pierwszym semestrze. Zapraszamy do ich obejrzenia.
Więcej

14 lutego 2022

Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do III Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Polskiej "Gdzie Ci szaleni artyści?" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach. W kategorii: szkoła podstawowa klasy I-II zaprezentowała się Zuzanna Byszyńska, uczennica klasy 2C w piosence "Laleczka z saskiej porcelany", otrzymując wyróżnienie.
Więcej8 lutego 2022

   Uczniowie naszej szkoły (klasa 4A, 4B, 4C oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC) wzięli udział w kolejnej edycji programu ekologicznego EkoEksperymentarium, realizowanego pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.
Więcej21 grudnia 2021

Okres świąt to magiczny czas kultywowania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Uczniowie naszej szkoły w świątecznej atmosferze dekorowali pierniczki, przygotowali stół pełen tradycyjnych smakołyków, śpiewali wspólnie kolędy.
Więcej


21 grudnia 2021

15 grudnia zaprosiliśmy do naszej klasy panią Agatę Zając i Azję. Pani Agata opowiedziała i pokazała czym jest dogoterapia, czyli terapia z udziałem psa.
Więcej

20 grudnia 2021

14 grudnia odbył się etap szkolny Konkursu dla Dzieci i Młodzieży
"Uczę się bezpiecznie żyć".
Więcej

11 grudnia 2021

8 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne. W świetlicy szkolnej uczniowie tworzyli z gliny fantastyczne figurki skrzatów.
Więcej

7 grudnia 2021

Wczoraj do naszej szkoły przybył Mikołaj. Towarzyszyły mu sympatyczne elfy. Odwiedzili razem wszystkie klasy z koszami słodkości i prezentami.
Więcej

5 grudnia 2021

   Nasi mali artyści, uczniowie uczęszczający na zajęcia koła plastyczno-technicznego, tworzyli mikołaje z okazji zbliżających się Mikołajek.
Więcej
3 grudnia 2021

30 listopada w klasie 2C odbyła się mała zabawa andrzejkowa. Dzieci poznały historię tego święta oraz zapoznały się z różnymi rodzajami wróżb i zabaw.
Więcej

27 listopada 2021

Z okazji Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia, do naszej szkoły zawitało dzisiaj mnóstwo puszystych niedźwiadków. Były wśród nich bardzo duże miśki, średniego wzrostu oraz te najmniejsze. Wszystkie tak samo urocze.
Więcej

24 listopada 2021

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dobra okazja, by promować pozytywne gesty, serdeczność i troskę o innych. W naszym kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych to także ważna data.
Więcej

19 listopada 2021

Kółko historyczne uczniów kl. 1-3 "Mali detektywi historii" 16 listopada odwiedzili wystawę pt. Historie Sybiraków – tak blisko, tak daleko.
Wystawa jest udostępniona na naszym kąckim Rynku (od strony fontanny) i jest warta polecenia dużym i małym.
Więcej18 listopada 2021

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez klasy 2A i 2B.
Więcej

9 listopada 2021

Wczoraj i dziś uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej Śniadanie daje moc. Wykonane przez dzieci w klasach kanapeczki, koreczki czy sałatki owocowe trafiły na wspólny stół, gdzie zachwycały kolorami, zapachem i smakiem.
Więcej

7 listopada 2021

   Nasi uczniowie uczą się już od pierwszej klasy co jest dla nich najlepsze. Tym razem wyruszyli na zakupy samych zdrowych produktów. Przynieśli do szkoły kosze pełne różnych warzyw.
Więcej
u>6 listopada 2021

Jesień to czas zbiorów owoców i warzyw. Dzieci klas młodszych w wyjątkowy sposób świętowały złotą porę roku. Podczas wyjazdu do gospodarstwa w Kryształowicach poznały historię ziemniaka, poznały potrawy z niego zrobione.
Więcej

6 listopada 2021

Uczniowie naszej szkoły zbudowali karmniki, by pomóc ptakom przetrwać nadchodzące ciężkie chwile.
Więcej

7 listopada 2021

29 października przy Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się ekologiczny piknik edukacyjny "Drzewa mają megaMOC".
Więcej

29 października 2021

Dzień 29 października 2021 roku pozostanie na długo w pamięci uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich. W tym dniu uczniowie przeżywali uroczystość Pasowania na Ucznia.
Więcej

25 października 2021

Uczniowie naszej szkoły poznawali budowę grzyba na modelu pieczarki oraz nauczyli się rozpoznawać jesienne owoce przygotowując smaczną, zdrową sałatkę owocową.
Więcej

14 października 2021

Z okazji Dnia Techniki dzieci w naszej szkole starały się odpowiedzieć na nurtujące pytanie: Jak będzie wyglądać szkoła w przyszłości?
Więcej

14 października 2021

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.
Więcej

5 października 2021

   Wczoraj odbyły się Warsztaty z wolontariatu, które poprowadziła Pani Balbina Bujak, koordynator projektów we Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci.
Więcej5 października 2021

Let’s visit London to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Tygodnia Języków Obcych, który świętowaliśmy w naszej szkole w ostatnim tygodniu września. Wiele się w te dni działo.
Więcej

30 września 2021

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Lekcja Nieśmiecenia". Zdobyliśmy nagrodę, w postaci stacji edukacyjnej do segregacji odpadów.
    Stacja składa się z:
  • 7 pojemników na odpady (szkło, tworzywa sztuczne, papier, odpady bio, zmieszane, baterie i nakrętki),
  • zgniatarki do plastikowych butelek oraz puszek,
  • tablic edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów.
Miło nam poinformować, że stacja jest już w naszej szkole!
Więcej

30 września 2021

23 września uczniowie klas drugich powitali na górze Ślęży nową porę roku - jesień.
Więcej

27 września 2021

24 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie klas I-III już na pierwszej lekcji rozpoczęli aktywne spędzanie czasu. Pod czujnym okiem nauczycieli klasa 3C poznała ciekawe ćwiczenia i zabawy na basenie. Natomiast pozostałe klasy młodsze, po tanecznej rozgrzewce, rywalizowały w pokonywaniu toru przeszkód.
Więcej

26 września 2021

   Świat z pewnością jest ciekawy i pełen niespodzianek. Uczniowie uwielbiają odkrywać jego tajemnice, eksperymentując i doświadczając tego według własnych doznań. Dzięki temu mogą sami przekonać się, ileż to sekretów ma przed nimi nasz wspaniały świat.
Więcej23 września 2021

21 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. To już III edycja Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat energii. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prezentacji, filmów, warsztatów.
Więcej

18 września 2021

Wczoraj Stowarzyszenie Krzyś - Byś Kolorowo Żył w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną już po raz czwarty zorganizowała wspaniały Bieg Integracyjny, w którym mieliśmy zaszczyt brać udział.
Więcej

17 września 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Więcej

30 czerwca 2021

Kolejny rok szkolny za nami. Rok dziwny, wymagający, trudny i ciężki, ale zarazem wspaniały, ciekawy i zaskakujący.
Więcej

24 czerwca 2021

W ostatnim tygodniu przed wakacjami odbyło się podsumowanie kilku konkursów, które odbyły się w szkole. Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Więcej

24 czerwca 2021

Klasy siódme i klasa ósma wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Przystań w sieci". Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy z zakresu świadomego korzystania z Internetu, zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z dostępem do niego, rozwijanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w sieci oraz promowanie pozytywnych zachowań online.
Więcej

23 czerwca 2021

Z okazji zakończenia klasy trzeciej wybraliśmy się na wycieczkę do pasieki Mel Apis pod Wrocławiem. Dzieci własnoręcznie wykonały ule, ramki i robiły świeczki. Na zakończenie posiliły się przy ognisku.
Więcej

17 czerwca 2021

W związku z kolejną porą roku, odbył się ostatni etap szkolnego konkursu plastycznego pt. "Letnie krajobrazy". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III.
Więcej

15 czerwca 2021

Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć naszych rodaków w zmaganiach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Nie zapominany jednak o naszych wspaniałych siatkarkach i siatkarzach, którzy uczestniczą w Lidze Narodów.
Więcej

2 czerwca 2021

Dzień Dziecka to niewątpliwe najprzyjemniejsze święto. Kojarzy się z dobrą zabawą, uśmiechem, radością - a jak powiedział nasz przyszły patron, Janusz Korczak, "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Więcej

28 maja 2021

Z okazji Dnia Matki uczniowie przygotowali laurki z życzeniami, wiersze, kwiaty i inne prezenty, natomiast dzieci z oddziałów przedszkolnych stworzyły dla swoich Mam przepiękne lasy w słoikach.
Więcej

18 maja 2021

W ramach lekcji przyrody klasy trzecie w słoneczny majowy dzień wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.
Więcej

13 maja 2021

12 maja 2021 r. to pamiętna data dla dzieci z klasy 1A. W tym pięknym, słonecznym dniu, na dziedzińcu naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszej klasy.
Więcej

14 kwietnia 2021

7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenia Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej zaniedbane problemy zdrowotne.
W tym roku hasło przewodnie brzmi: "Budujemy bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat".
W Polce w tym dniu obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować pracownikom służby zdrowia za poświęcenie, profesjonalną opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach.
Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów.22 marca 2021

19 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Kolorowej Skarpetki.
Więcej

21 marca 2021

Z uśmiechem i piosenką na ustach już w piątek uczniowie w naszej szkole i przedszkolu obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy celebrowały ten wyjątkowy dzień wykonując Marzannę, plakaty wiosenne, dekoracje w sali, śpiewając piosenki oraz przez kolorowe stroje i słodki poczęstunek.
Więcej

21 marca 2021

W ramach cyklu zajęć o Polsce uczniowie klasy trzeciej wybrali się w wirtualną podróż po naszym pięknym kraju poznając dany region, jego kulturę, przyrodę, zwyczaje.
Więcej

16 marca 2021

W związku z kolejną porą roku, odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Zimowe krajobrazy”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III.
Więcej

16 marca 2021

12 marca klasę 1A odwiedziła Pipi, bohaterka książki Astrid Lindgren "Fizia Pończoszanka". Pipi przeczytała fragmenty swoich przygód, przedstawiła przyjaciół, którzy przeżywają razem z nią niesamowite przygody.
Więcej

5 marca 2021

Dziś odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Niemieckiej. Najmłodsi Uczniowie nie tylko mieli możliwość zademonstrowania swoich umiejętności wokalnych w języku niemieckim, lecz także mogli w przyjemny i radosny sposób spędzić czas.
Więcej

27 lutego 2021

   Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich samodzielnie sprawdzili, co można zobaczyć na zimowym niebie. 26 lutego szkoła wzięła udział w całodniowych zajęciach e-Planetobus. Uczestnicy połączyli się online z edukatorami Centrum Nauki Kopernik i wraz z nimi polecieli w kosmos.
Więcej


24 lutego 2021

W szkolnym etapie konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć" dla klas I-III wzięło udział dziewięć zespołów trzyosobowych.
Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wysoki i o wyłonieniu zwycięscy rozstrzygnęła dogrywka, w której tylko jednym punktem zwyciężyła klasa 3C w składzie: Masza Błaut, Maja Misiuna, Urszula Grabarczyk. Drugie miejsce zajęła klasa 2C w składzie: Magdalena Mistecka, Szymon Matusik, Robert Mamrot. Trzecie miejsce zajęła klasa 3A w składzie: Lena Mintus, Jakub Matacz, Piotr Starzyński. Więcej

8 lutego 2021

Miło nam poinformować, że w II Dolnośląskim Festiwal Piosenki Polskiej Gdzie Ci artyści szaleni? w kategorii: Szkoła podstawowa I-II – soliści 1. miejsce zajął Karol Hełka, uczeń klasy 1B. Zachwycił jury piosenką pt. Cyrk z repertuaru Majki Jeżowskiej.
3. miejsce w tej samej kategorii wywalczył Jeremi Błoński, uczeń klasy 1C w piosence Witajcie w naszej bajce autorstwa Jana Brzechwy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej1 lutego 2021

Dziękujemy całej społeczności szkolnej i przedszkolnej za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej

1 lutego 2021

29 stycznia w naszej szkole odbył się nietypowy Bal karnawałowy.
Więcej

27 stycznia 2021

Na początku grudnia został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. Moje miasto jesienią. Uczniowie klas 1-3 odebrali w tym tygodniu nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Więcej

22 stycznia 2021

Tuż po powrocie z ferii nagle spadło trochę śniegu. Uczniowie od razu skorzystali z możliwości przeprowadzenia zajęć wychowania fizycznego na śniegu oraz zdobycia kolejnej sprawności Sprawnego Dolnoślązaczka.
Więcej

18 stycznia 2021

Od 18 stycznia 2021 r. w Szkole Podstawowej realizowane są zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-3
  • matematyka poprzez zabawę – 1 grupa (środa 12:45-13:30)
  • robotyka – 2 grupy (czwartek 12:45-13:30, piątek 12:45-13:30)
Zajęcia dla uczniów klas 4-8 w dalszym ciągu są zawieszone.8 stycznia 2021

   Jakub Gumuła z 1C otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym NIE dla ŚMIECI w lesie! zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Chemeko System, w kategorii szkoły podstawowe klasy I–III.
Gratulujemy!
2 stycznia 2021

W okresie świątecznym (23-29 grudnia) w klasie 1C odbył się Klasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek on-line.
Więcej

22 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym zależy nam na stworzeniu wyjątkowej, rodzinnej atmosfery, spotkaniu z bliskimi i radości. Dlatego nasi uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" oraz akcji "Kartka w koronie" zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.
Więcej

21 grudnia 2020

Jakub Gumuła z 1C zajął III miejsce w Konkursie "Moje szczęście" organizowanym przez XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki. Uczestnicy mieli zaprezentować swoje odwzorowanie fragmentu wzoru strukturalnego cząsteczki szczęścia - endorfiny.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Więcej

15 grudnia 2020

   Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Igor Górak z 1A zdobył pierwsze miejsce w konkursie plastycznym – Niepodległa moimi oczami organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Motywem przewodnim pracy dla uczniów klas I–III były barwy biało-czerwone, barwy wolności.
Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
15 grudnia 2020

Klasy 1A i 1B pomimo zdalnego nauczania wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie daje moc. Dzieci samodzielnie wykonały kolorowe kanapki, zdrowe soki i pyszne owocowe szaszłyki.
Więcej

12 grudnia 2020

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pt. Moje miasto jesienią został rozstrzygnięty. W każdej grupie przedszkolnej, jak i w klasach 1-3 jury wybrało po jednym najciekawszym zdjęciu, które dodatkowo zostały wyróżnione. Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom nagrody i dyplomy. Uczniowie klas 1-3 otrzymają nagrody po powrocie do szkoły.
Więcej

27 listopada 2020

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo wesoło obchodziły ten dzień.
Z tej okazji kilkoro uczniów naszej szkoły wykonało piękne portrety miśków.
Więcej

25 listopada 2020

Uczniowie Klas I-III wzięli udział w konkursie "Mój Święty Patron" - przygotowywali prace plastyczne, a także przebierali się za swoich Świętych Patronów.
Więcej

16 listopada 2020

W tym wyjątkowym roku Uroczystość Pasowania na Ucznia odbyła się w innej niż co roku formie. Wszystko odbyło się kameralnie, w klasach. Rodzice mogli podziwiać dzieci przez Internet.
Więcej

16 listopada 2020

W ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Więcej

15 listopada 2020

Zakończyliśmy akcję charytatywną Paka dla zwierzaka. Od kilku lat pomagamy placówkom i organizacjom zajmującym się opieką nad porzuconymi, potrzebującymi ochrony zwierzętami.
Więcej

8 listopada 2020

W październiku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym "Jesienne krajobrazy". Celem konkursu było zainspirowanie do obserwowania świata przyrody oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej.
Więcej

28 października 2020

Code Week – Europejski Tydzień Kodowania, który trwa od 10 do 25 października. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Więcej

28 października 2020

W październiku 2020 r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Tornistra. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, także i w tym roku przypomnieliśmy uczniom, jak ważnym aspektem jest profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa u rozwijającego się wciąż młodego człowieka. W klasie 1B zostało przeprowadzone ważenie tornistrów, aby sprawdzić wagę tornistra danego dziecka mając na uwadze zdrowy kręgosłup każdego ucznia. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego waga tornistra nie powinna przekraczać 10 – 15 % masy ciała dziecka.
Więcej

28 października 2020

W ramach udziału w projekcie Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? uczniowie klasy 3B zamienili klasę w salę doświadczalną.
Więcej

19 października 2020

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Każda klasa wykonała obok swojej sali okolicznościową gazetkę. Nie zabrakło także głównej dekoracji w holu szkoły oraz prezentacji z życzeniami wykonanej przez Samorząd Uczniowski.
Miłym akcentem były drobne upominki oraz słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły, które wraz z serdecznymi życzeniami przekazał Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.
Więcej

18 października 2020

Jak sprawić by nauka była kreatywna i zapamiętana na długo? Odpowiedź jest prosta - przez pracę twórczą i doświadczenia. Dlatego w ramach międzynarodowego Dnia Drzewa, udziału w projekcie "Czytam z klasą" - edycja ekologiczna oraz lekcji przyrodniczo-matematycznej w terenie, uczniowie zapoznawali się z otaczającą nas przyrodą.
Więcej

10 października 2020

2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Klasę 4B odwiedził pan Burmistrz Łukasz Zbroszczyk, który demonstrował naukę tabliczki mnożenia za pomocą metody mnemotechnicznej.
Więcej

3 października 2020

Z okazji Dnia Chłopaka oraz Święta Pieczonego Ziemniaka 1 października klasy trzecie wybrały się na wycieczkę.
Więcej

2 października 2020

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dzień Pustej Klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu.
Nasza szkoła także dołączyła do tej inicjatywy. Część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu, a sale dydaktyczne zostały puste.
Więcej

29 września 2020

22 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. II edycja Festiwalu Nauki została objęta patronatem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat gazów. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prelekcji i pogadanek dla poszczególnych klas.
Więcej


28 września 2020

Grupa Małych Detektywów Historii Kątów Wrocławskich w przepiękne czwartkowe południe przeżyło niezapomnianą przygodę.
Więcej

27 września 2020

25 września symbolicznie świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.
Więcej

25 września 2020

Wczoraj w świetlicy szkolnej odbyła się lekcja tematyczna dla uczniów klas III.
Celem zajęć było zapoznanie uczniów z występującymi roślinami uprawnymi w Polsce, ich podziałem oraz przybliżenie tradycji Święta Plonów – Dożynki w naszej kulturze ludowej.
Więcej

23 września 2020

21 września uczniowie klasy trzeciej w ramach lekcji przyrody uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W tym roku działaliśmy pod hasłem "Myśl globalnie, sprzątaj lokalnie".
Więcej

19 września 2020

Wybór imienia szkoły nie może być przypadkowy, musi on być uzasadniony. Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności Polski, regionu, szkoły, ważnych osiągnięć, niezwykłych osobowości, których dokonania i postawa życiowa jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności szkolnej.
Przerwana przez pandemię akcja wyboru Patrona Szkoły została zakończona. 9 i 10 września głosowali rodzice, a 15 września, we wtorek głosowali wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.
Więcej

18 września 2020

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Więcej

10 września 2020

W zakładce zajęcia pozalekcyjne znalazła się informacja o zajęciach prowadzonych w tym roku szkolnym oraz najważniejsze dokumenty.24 czerwca 2020

Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek oświatowych wyróżnionych ze względu na podejmowanie działania w Konkursie dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć".
Więcej

6 maja 2020

Uczniowie klas 1-3 włączyli się w ogólnopolską akcję "Daj się napić, bądź człowiek" - to hasło akcji do której, wszyscy możemy się włączyć pomagając ptakom oraz pszczołom w najbliższym otoczeniu w związku z panującą suszą. Uczniowie pokazali także jak należy dbać o środowisko.
Więcej

4 maja 2020

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na ilustrację do swojej ulubionej książki. Otrzymaliśmy wspaniałe prace, w których możemy dostrzec doskonałe pomysły oraz dowody na to, że lubicie czytać.
Więcej

27 kwietnia 2020

Dzień Ziemi - corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia, uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, było "Działanie na rzecz ochrony klimatu".

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny, zrealizowano lekcje i wirtualne spotkania o tematyce ekologicznej.
Więcej

15 kwietnia 2020

Klasa 2B brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki", który skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych.
Właśnie nadszedł czas na jego podsumowanie.

7 kwietnia 2020

Kochani Uczniowie!

Nasza wiosenna rozłąka spowodowana koronawirusem trwa już niemal 30 dni. Wiele wskazuje na to, że po Świętach Wielkanocnych jeszcze się nie zobaczymy. Stęskniliśmy się już za Wami, a większość z Was – co ciekawe – także za nami :)

Aby troszkę poprawić Wam nastrój, Wasi wychowawcy przygotowali mały świąteczny upominekkilka miłych słów od siebie, okraszonych "szczyptą" zdjęć.

Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie, dziękujemy za Waszą "zdalną naukę" i przytulamy – oczywiście on-line!
Do zobaczenia wkrótce!Więcej9 marca 2020

Miniturniej Piłki Ręcznej "Handballowa Czwórka" to turniej czteroosobowych drużyn z klas czwartych i młodszych. Zawody odbyły 5 marca.
Więcej

4 marca 2020

W ramach lekcji edukacji polonistycznej i cyklu zajęć "Spotkanie z teatrem" 2 marca przybył do klas drugich teatr kukiełkowy "Złota kaczka" ze spektaklem "Wędrówka do Panamy".
Więcej

28 lutego 2020

26 lutego uczniowie klas 1-7 naszej szkoły mieli możliwość udziału w treningu i pokazie siatkarskim. Zawodnicy KFC Gwardia Wrocław poprowadzili rozgrzewkę, pokazali podstawowe zasady gry.
Więcej

16 lutego 2020

6 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w niezwykle ważnym spotkaniu edukacyjnym. W ramach akcji "Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa" poznawały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w życiu codziennym. Ćwiczenia i rozmowy z maluchami przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich, strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Kątów Wrocławskich oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Podobne zajęcia odbyły się 7 lutego. Tym razem dla uczniów klas 1-3.
Więcej

8 lutego 2020

4 i 6 lutego odbył się I etap Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"
I miejsce w kategorii klas I-III zdobył zespół z klasy 2A w składzie: Jakub Matacz, Tomasz Nowak i Jakub Pawlik.
I miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobyła uczennica z klasy 8B Maja Drozd.
Więcej

8 lutego 2020

Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.
Więcej

27 stycznia 2020

W naszej szkole realizujemy innowacyjny program "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" zachęcający uczniów do czytania lektur.
24 stycznia odbyło się w naszej szkole przedstawienie "Podróże Doktora Dolittle'a".
Więcej

27 stycznia 2020

22 stycznia w okolicach szkoły i hali sportowej odbyły się bardzo aktywne i niecodzienne lekcje zawodoznawcze. Z dziećmi omówiono obowiązki zawodowe strażaka, wyposażenie ratowników, ważne zagadnienia dotyczące zachowania się podczas nagłych wypadków. Więcej

22 grudnia 2019

18 i 20 grudnia odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Koncert Kolęd. Wprawdzie za oknami nie jest jeszcze biało, a nieba nie rozświetlają gwiazdy, ale kolędy i pastorałki rozbrzmiewały ze sceny w wykonaniu i młodszy, i starszych uczniów, a nawet nauczycieli.
Więcej

19 grudnia 2019

Dziś w ramach programu edukacyjnego "Sprawny Dolnoślązaczek" naszą szkołę odwiedzili wybitni sportowcy – Mistrzyni Polski w karate Magdalena Makowska oraz Kamil Rosiński zawodnik Mistrzostw Europy i Świata w karate.
Nasi uczniowie wzięli udział w treningu, poćwiczyli wspólnie z mistrzami i poznali kilka zasad panujących w karate sportowym.
Więcej

18 grudnia 2019

Wczoraj odbyły się zajęcia z zakresu gry w piłkę nożną. Trening prowadzony był z ogromnym zaangażowaniem przez trenera Dawida Świdra z Piłkarskiej Akademii Mistrzów "Olimpic".
Więcej

18 grudnia 2019

Miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Miś". Wszystkie prace były bardzo ładne, portrety miśków wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Oto wyniki:

I miejsce ex aequo
Wojciech Szymański 5C
Hanna Furmańska 1A
Łucja Woźniczka grupa Krasnale

II miejsce ex aequo
Wojciech Maskiera 3B
Milena Mertuszka 2B
Lena Maskiera grupa Krasnale

III miejsce ex aequo
Kaja Kowalska 3A
Izabela Gielec 2B
Lena Pelczar 1C
Więcej16 grudnia 2019

   Niesamowite przygody małej dziewczynki, która ruszyła na ratowanie nowego przyjaciela, mogli śledzić uczniowie klas pierwszych i trzecich. 12 grudnia uczestniczyli w spektaklu "Motyl" wystawianym na deskach wrocławskiego Teatru Lalek. Kolorowa opowieść, pełna pięknych piosenek pozwoliła dzieciom aktywnie współuczestniczyć w tym wydarzeniu.16 grudnia 2019

10 grudnia w klasie 3A odbyły się warsztaty tworzenia czerwononosych krasnali. Zajęcia poprowadziła mama jednej z uczennic, Pani Grażyna Buda. Wesoła przedświąteczna atmosfera sprzyjała pracy. Uczniom pomogły mamy, a krasnale zamieszkały na klasowym parapecie.
Więcej

15 grudnia 2019

   7 grudnia na Rynku w Kątach Wrocławskich uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kolędy i pastorałki podczas II Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Więcej12 grudnia 2019

Dziś do naszej placówki przybyli uczniowie z innych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły w Gniechowicach, aby wraz z uczniami klas drugich naszej szkoły wystąpić w Mikołajkowym Eduballowym Zawrocie Głowy.
Wszystko to za sprawą imprezy sportowej zorganizowanej przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Szkołę Podstawową Nr 2 w Kątach Wrocławskich z wykorzystaniem piłek eduball dla dzieci uczestniczących w programie Sprawny Dolnoślązaczek.
Więcej

9 grudnia 2019

6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany św. Mikołaj. Pojawił się z workiem słodkości i prezentów, w asyście śnieżynek i krasnali.
Więcej


2 grudnia 2019

Z okazji Mikołajek klasy drugie wybrały się do Wrocławia na lekcje w kinie "Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego".
Zwieńczeniem dnia była wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach oraz przekazaliśmy niewyobrażalną ilość karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz rodzicom za włączenie się w akcje pomocy zwierzętom.
Więcej

1 grudnia 2019

29 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy związane z imieninami świętego Andrzeja. To nawiązanie do tradycji oraz ludowych zwyczajów i wierzeń.
Więcej

26 listopada 2019

25 listopada swoje święto miała najpopularniejsza, najmilsza i ciągle modna zabawka – pluszowy miś. Z tej okazji w naszej szkole dużo się działo.
Więcej


26 listopada 2019

Wczoraj w naszej szkole uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność spotkać się z Mistrzami Świata w Teakwondo.
Więcej

22 listopada 2019

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To taki dzień, który przypomina nam, że warto być pogodnym, uprzejmym i miłym. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: "Życzliwie, razem, blisko!", zachęcające do współpracy, rozwoju więzi społecznych, otwartości i wrażliwości na drugą osobę.
Więcej

21 listopada 2019

Wczoraj klasy drugie i trzecie wybrały się na inscenizację lektury "Detektyw Pozytywka" do Teatru na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.
Ponadto klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach "Co z tą złością" prowadzonych przez specjalistów z Fundacji Pączkowe Drzewo.
Uczniowie poznali różne metody kierowania negatywnych uczuć w taką stronę, aby pomogły im je szybko opanować lub się ich pozbyć.
Więcej

16 listopada 2019

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. Uczniowie klas młodszych ze Szkolnego koła Wolontariatu w piękną jesienną pogodę posadzili cebulki żonkili, które są symbolem nadziei.
Więcej

15 listopada 2019

W ramach programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, uczniowie klas 1-3 dnia 13 listopada obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci w swoich klasach przygotowywały zdrowe śniadania, by następnie razem je skonsumować.
Więcej

12 listopada 2019

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich wystąpili z inscenizacją teatralną w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu upamiętniając 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Więcej

9 listopada 2019

Wczoraj obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.
Uroczystość rozpoczęła o 11.11 pani dyrektor Agnieszka Górska witając wszystkich zgromadzonych.
Nasza szkoła włączyła się do akcję "Szkoła do hymnu" i wspólnie: Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".
Więcej

6 listopada 2019

   Zakończył się konkurs plastyczny „Kolory Jesieni”. Udział wzięli uczniowie klas I-VIII.
Wszystkie prace były bardzo piękne i jury miało duży problem z wyłonieniem poszczególnych miejsc. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie i gratulujemy talentów!
Więcej30 października 2019

25 października w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia.
Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze i piosenki. Był to ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością i wiązał się z dużymi emocjami.
Więcej

21 października 2019

Uczniowie klas i - III uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-informacyjnych Klikam z głową, przeprowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
W przystępny i ciekawy sposób zachęcali oni do wysyłania SMS-ów z głową, czyli sprawdzenia realnych kosztów ich wysyłania w przypadku pobierania gier, dzwonków czy tapet lub udziału w konkursach.
Więcej.19 października 2019

Wczoraj klasy drugie wybrały się na lekcję przyrody do Nadleśnictwa Miękinia.
Więcej

07 października 2019

Aby rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywności czytelniczą, uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki".
Więcej

07 października 2019

W ramach ogólnopolskiego projektu Zdrowo jem, więc wiem uczniowie klasy drugiej wystawili dla przedszkolaków oraz pierwszaków naszej szkoły przedstawienie, pt. "Witaminki".
Więcej

04 października 2019

Od 7 października niewielkiej zmianie ulegnie plan lekcji.
Zmieni się również harmonogram dzwonków i wprowadzona zostaje przerwa śniadaniowa.01 października 2019

Zapraszamy uczniów do skorzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych.26 września 2019

Zaktualizowano zakładkę Rada Rodziców.25 września 2019

19 września w naszej szkole odbyło się wielkie święto nauki.
Wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zorganizowaliśmy I edycję Festiwalu Nauki w gminie Kąty Wrocławskie. Wydarzenie objęte zostało patronatem XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Więcej

18 września 2019

Harmonogram I edycji Festiwalu Nauki:

8.00 – 8.45 – Zajęcia zgodnie z planem lekcji
9.00 - 9.10 – Uroczyste otwarcie Festiwalu Nauki
9.10 – 9.35 - Wykład inauguracyjny - p. Leonard Marynowski

Część warsztatowa – klasy 1-5

KLASY PIERWSZE
Barbara Mistecka - Mały ratownik – pierwsza pomoc
Lekcja 3 - klasa 1B (sala 10)
Lekcja 4 - klasa 1A (sala 17)
Lekcja 5 - klasa 1C (sala 38)

KLASY DRUGIE
Marta Orel - Regucka - Dlaczego warto myć ręce?
9:30 - 11:00 - klasa 2A i 2B (sala 36)

KLASY TRZECIE
Dorota Olanin – Zdrowo jem
Lekcja 3 - klasa 3A (sala 2)
Lekcja 4 - klasa 3B (sala 37)
Lekcja 5 - klasa 3A i 3B (sala 37)17 września 2019

Pierwszy Gminny Festiwal Nauki już w najbliższy czwartek.
Zapowiada się moc atrakcji!8 września 2019

   Z wielką radością informujemy, że 19 września 2019 r. nasza szkoła stanie się miejscem intelektualnej przygody.

Jesteśmy organizatorem Pierwszego Gminnego Festiwalu Nauki. Otrzymaliśmy patronat XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Będziemy gościć ciekawych ludzi ze świata nauki i sztuki. Dla naszych uczniów odbędą się liczne wykłady i warsztaty.
Każdy znajdzie coś dla siebie.
Zapraszamy!!!!

Więcej na temat imprezy można znaleźć tutaj oraz w zakładce po lewej stronie "Festiwal Nauki".5 września 2019

2 września 2019, tak jak w całej Polsce, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Podczas uroczystego apelu dzieci i młodzież przywitała dyrektor Agnieszka Górska. Życząc uczniom ciekawych doświadczeń i radości ze zdobywania wiedzy, przedstawiła plany szkoły na nowy rok: Festiwal nauki, aktywność sportową oraz nadanie imienia.
Więcej

2 września 2019

Plan lekcji dla poszczególnych klas opublikowany będzie w dzienniku elektronicznym Librus.2 września 2019

Aktualne rozkłady jazdy autobusów szkolnych obowiązujące od 3 września 2019 r. znajdują się na stronie:
www.katywroclawskie.pl/pl/page/komunikacja-gminna30 sierpnia 2019

2 września odbędzie się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020.

Na ten dzień autobusy będą kursowały według następującego harmonogramu:

miejscowośćliniadojazdodjazd
Kilianów808:3810:19
Sokolniki808:0610:19
Szymanów818:3410:19
Sośnica837:4710:19
Różaniec837:4410:19
Wszemiłowice  848:2210:15
Jurczyce848:1910:15
Stoszyce848:1310:15

Informacje o rozkładzie jazdy obowiązującym w roku szkolnym zostaną podane w późniejszym terminie.28 sierpnia 2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września.

O godzinie 9:00 uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach.
O godzinie 9:10 odbędzie się uroczysty apel na hali sportowej.
Po apelu uczniowie znów spotkają się z wychowawcami w salach.

Przypominamy, iż w tym dniu obowiązuje strój galowy.14 lipca 2019

Już dziś zapraszamy na pierwsze w nowym roku szkolnym zebrania. Odbędą się one zgodnie z następującym harmonogramem:
11 września:
Klasy 1-3, godzina 17:00
Klasy 4-6, godzina 18:00
12 września:
Klasy 7-8, godzina 17:00

W zakładce 2019/2020 (w menu po lewej) znaleźć można wyprawkę do pierwszej klasy, czyli zestaw niezbędnych materiałów i przyborów oraz wykaz podręczników do języka niemieckiego dla klas 1–6 oraz religii dla klas 1–8. Podręczniki do pozostałych przedmiotów zapewnia uczniom szkoła.

Tymczasem, życzymy udanych wakacji :)archiwum starszych wiadomości

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl