Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Aktualności
klasy 4-8

7 grudnia 2022

Chociaż za oknami jeszcze jesienna plucha i śniegu brak, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. Zgodnie z tradycją, w dniu 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Jego pomocnikami były elfy, śnieżynki, które pomagały Mikołajowi rozdawać upominki i słodkości.
Więcej

5 grudnia 2022

Na lekcji historii klasy piąte w Regionalnej Izbie Pamięci poznawały znaczenie herbu Kątów Wrocławskich, w klasie malowały greckie malarstwo wazowe i bawiły się na uczcie bogów.
Więcej

2 grudnia 2022

Miło nam poinformować, że Karol Byszyński z 8B zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów.
Gratulujemy!26 listopada 2022

W konkursie zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę w Kątach Wrocławskich z okazji Tygodnie Edukacji Globalnej uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody.
W grupie wiekowej 8-11 lat:
Magdalena Mistecka z 4C - I miejsce
Amelia Okońska z 5C - III miejsce
Wyróżnienia otrzymali: Hanna Gacek z 5C, Masza Błaut z 5C, Hanna Pawluk z 5C i Tymon Sasiela z 4B
W grupie wiekowej 12-16 lat:
Alina Fediuk z 7A - I miejsce
Hanna Uśniacka z 8B - II miejsce
Anfisa Hniedova z 8B - II miejsce
Julia Cybulak z 8C - III miejsce
Hanna Turkiewicz z 8C - III miejsce
Wyróżnienia otrzymali: Alicja Nowak z 8B, Igor Żak z 7A, Martyna Gawrysiak z 8C, Julia Woś z 8C, Alicja Bielecka z 8B i Kamila Nykiel z 8C.
Gratulujemy!22 listopada 2022

21 listopada uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt wziąć udział w Gminnym Turnieju Minikoszykówki, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smolcu.
Po zaciętej walce w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich. Nasza reprezentacja chłopców zajęła trzecie miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Więcej22 listopada 2022

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day. Tegoroczne hasło brzmi: Życzliwość ma moc!
Więcej

7 listopada 2022

Miło nam poinformować, że Karol Byszyński z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki.
Gratulujemy!3 listopada 2022

27 września obchodzimy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. Dla uczczenia pamięci bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, którzy w niezwykle trudnych warunkach walczyli o niepodległość ojczyzny, nasi uczniowie, reprezentowani przez Poczet Sztandarowy oraz klasy: 6B i 8C, oddali hołd poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej w Apelu Poległych.
Więcej

3 listopada 2022

20 października odbył się dolnośląski finał konkursu Poznaj Polskę na Sportowo. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Karol Korzeniowski i Tomasz Korzeniowski z klasy 8A. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą na temat piłki nożnej i osiągnęli wysokie wyniki.
Więcej

,, 2 listopada 2022

Miło nam poinformować, że Karol Byszyński z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z matematyki.
Gratulujemy!29 października 2022

Miło nam poinformować, że Natalia Osuch z 8A oraz Lena Kajda z 8C zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego.
Gratulujemy!27 października 2022

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa oraz Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Czy można te dwa święta połączyć w jedno wydarzenie?
Nam się udało. W tym dniu uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się do kina na film przyrodniczy pt. "Serce dębu".
Więcej26 października 2022

Drodzy ósmoklasiści!
Już niebawem czekają Was próbne egzaminy:
- język polski – 15 listopada
- matematyka – 16 listopada
- język obcy – 17 listopada20 października 2022

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów. W tym roku szkolnym obchody Dnia Edukacji w naszej szkole miały szczególny charakter.
Więcej

19 października 2022

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska kontynuujemy, rozpoczętą w zeszłym roku, realizację ogólnopolskiego projektu pn. "Akcja Menstruacja", którego twórcą i promotorem jest Fundacja Akcja Menstruacja.
Więcej

16 października 2022

13 października Koło Geograficzne już po raz trzeci wybrało się aby podziwiać okolicę z wysokości rowerowego siodełka. Tym razem pokonaliśmy trasę z Kątów Wrocławskich przez Sokolniki – Kozłów – Pełcznicę. Wytrwale wspinaliśmy się górkę za Nową Wsią, aby zjechać szutrową drogą do Sokolnik.
Pogoda była dla nas łaskawa, więc po drodze zatrzymaliśmy się by obejrzeć krzyż pokutny. Poznaliśmy też rodzaje zabudowy wiejskiej. Zachęcamy wszystkich do łączenia edukacji z aktywny wypoczynkiem.10 października 2022

Poznaj Polską na sportowo – konkurs wiedzy o piłce nożnej! - to konkurs organizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.
Składa się on z III etapów. Za nami I etap, mający na celu wyłonienie uczniów z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej.
Miło nam poinformować, że Karol Korzeniowski (8A) i Tomasz Korzeniowski (8A), zakwalifikowali się do wojewódzkiego finału (II etap), który odbędzie się 20.10.2022 na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!7 października 2022

"Wszystkie śmieci są nasze!" to hasło tegorocznej 29. edycji akcji Sprzątanie świata – Polska.
Więcej

3 października 2022

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych.
Więcej

3 października 2022

29 września nasi uczniowie - finaliści konkursu wiedzy o powiecie wrocławskim, wzięli udział w jednodniowej wycieczce po powiecie wrocławskim.
Więcej

2 października 2022

26 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
W tym dniu uświadomiliśmy sobie jak wiele korzyści przynosi młodemu człowiekowi nauka języków obcych.
W ramach tego dnia odbył się też konkurs z języka niemieckiego. Jego zwycięzcą okazał się Niccolaus Komarnicki z 8C.
Serdeczne gratulujemy!
Więcej28 września 2022

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich 19 września zmieniła klimat na… romantyczny, czytając ballady Adama Mickiewicza, niedościgłego mistrza ballady romantycznej.
Więcej

27 września 2022

21 września w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, odbył się finał III Konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim "Co wiecie o Wrocławskim Powiecie". W konkursie uczestniczyły reprezentacje 13 szkół podstawowych z terenu powiatu.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna (wyłoniona w szkolnych eliminacjach, które odbyły się w czerwcu) w składzie: Karol Czerwiński 8B, Karol Korzeniowski 8A, Tomasz Korzeniowski 8A.
Reprezentacja naszej szkoły pokazała, że powiat nie ma żadnych tajemnic. Zajęliśmy lokatę tuż za podium.
Uczniowie otrzymali dyplomy okolicznościowe i upominki za udział w konkursie. Nagrodą jest również wycieczka po powiecie.
Więcej23 czerwca 2022

15 czerwca 2022 w naszej szkole był wyjątkowym dniem – Dniem Promocji Talentów. Jego celem było zaprezentowanie naszych pasji, zainteresowań, hobby, umiejętności - słowem wszystkiego co sprawia, że jesteśmy: wyjątkowi i nieprzeciętni.
Więcej


20 czerwca 2022

Od 30 kwietnia do 15 maja w naszej szkole odbywały się działania w ramach konkursu Pho3nix Active School, największego w Polsce konkursu sportowego dla Szkół Podstawowych. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła została finalistą II edycji konkursu Pho3nix Active School, wygrywając warsztaty sportowe.
Więcej

20 czerwca 2022

Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego to okazja, by pokazać uczniom niezwykły świat Morza Bałtyckiego. To ważny dzień w kalendarzu ekologów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły - klasa 7C oraz Ekologiczne ABC - poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony Bałtyku.
Więcej

18 czerwca 2022

10 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. Odbyły się liczne wycieczki, wypady w okolice bliższe i dalsze.
Więcej

14 czerwca 2022

8 czerwca uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach ekologicznych dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego, które odbyły się na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.
Więcej

29 maja 2022

27 maja w ZSP w Sadkowie odbył się finał międzyszkolnego konkursu języka angielskiego "Let’s Spell".
Po etapie szkolnym do finału dostali się: Zuzanna Sieńko z 4C, Michał Górski z 5B i Oliwia Maszczak z 6A.
Po zmaganiach na bardzo wysokim poziomie Michał Górski zajął III miejsce.
Gratulujemy!26 maja 2022

Za nami trzy dni egzaminacyjne. W dniach 24-26 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności - egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego.
WięcejZadania, z którymi zmagali się uczniowie dostępne są tutaj.23 maja 2022

18 maja na terenie wrocławskiego ZOO, w Afrykarium, odbył się finał X edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas".
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce.
Gratulujemy!
Więcej

16 maja 2022

12 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyło się spotkanie zapoznawczo-formacyjne młodzieży z terenu powiatu wrocławskiego, w celu powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez członków Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk, a oficjalnie rozpoczął je Starosta Powiatu Wrocławskiego - pan Roman Potocki. W spotkaniu wzięła udział młodzież z gmin powiatu wrocławskiego.
Więcej6 maja 2022

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Karol Czerwiński został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zajmując III miejsce.
Oprócz nagrody rzeczowej i dyplomu laureata Karol otrzyma dodatkowe punkty uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Serdecznie gratulujemy!
Więcej29 kwietnia 2022

Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC wzięli dziś udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonali budki lęgowe dla ptaków.
Warsztaty odbyły się pod kierunkiem pana Macieja Klimowicza ze Stowarzyszenia Mieszkańców - DZIAŁAMY RAZEM.
Więcej

29 kwietnia 2022

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się wielkie święto ekologiczne - Dzień Ziemi.
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę" i ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli. To wspólne partnerstwo dla dobra naszej planety.
Więcej

28 kwietnia 2022

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej I Religijnej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Milena Mertuszka z 4B, Hanna Uśniacka z 7B oraz Karol Korzeniowski z 7A.
Więcej

28 kwietnia 2022

20 kwietnia 2022 r. odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - X edycja. Konkurs organizowany jest przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się na terenie Afrykarium wrocławskiego ZOO.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie: Zofia Rewaj (5A), Franciszek Mikiewicz (5A), Franciszek Misiak (5A) i Michał Górski (5B).
Więcej27 kwietnia 2022

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu IGNITE. Tym razem z uczennicami z klas siódmych i ósmych niecodzienne warsztaty przeprowadziły dwie panie z firmy Dolby, specjalizującej się w nowoczesnych technikach cyfrowego tworzenia i przetwarzania dźwięku.
Więcej

21 kwietnia 2022

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku WHO koncentruje się na wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne.
Więcej

28 marca 2021

Miło nam poinformować, że Tobiasz Więckowski z 8B uzyskał tytuł finalisty konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!28 marca 2022

   25 marca uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-5 oraz 6–8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
W kategorii klas 4-5 laureatką została Milena Mertuszka z klasy 4B, która ujęła Komisję Konkursową wykonaniem znanego wszystkim wiersza Jana Brzechwy pt. Samochwała. Wśród uczniów klas starszych laureatką została Hanna Uśniacka, uczennica klasy 7B, wykonując utwór Między ciszą, której kompozytorem i wykonawcą jest Grzegorz Turnau.
Więcej
25 marca 2022

21 marca przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę.
Po długiej zimie każdy z nas już marzył o ciepłych dniach, zielonej trawce i kolorowych kwitnących kwiatach. W tym dniu w szkole zapanował wesoły nastrój, dominowały kwiaty we włosach, kwietne kapelusze, a przede wszystkim zagościł uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.
Więcej

23 marca 2022

Corocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data wiąże się z istotą tego zaburzenia - trisomią 21 chromosomu.
Aby uczcić to Święto oraz Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie i nauczyciele założyli dwie kolorowe skarpetki nie do pary.
Więcej

21 marca 2022

W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie i konkursie Koloratorium, dla uczniów klas czwartych zorganizowane zostało wydarzenie pt. Mistrzowskie spotkanie.
Prowadzącymi spotkanie byli nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły. Jednak wystąpili oni w wyjątkowej roli - mistrzów sportu.
Więcej

21 marca 2022

W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie i konkursie Koloratorium oraz obchodzonym w dniach 14 - 18 marca Światowym Tygodniu Mózgu, uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach. Miały one na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.
Więcej

21 marca 2022

Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym poświęconym tajemniczym ptakom jakimi są sowy. Noc Sów - bo o niej mowa, już od 2012 roku na stałe zagościła w naszym szkolnym kalendarzu ekologicznym.
Więcej17 marca 2022

Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak) zakwalifikował się Michał Ziemiński z 5A.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!15 marca 2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach - zoo-loguj się.
To lekcje on line prowadzone przez edukatorów z wrocławskiego ZOO z wykorzystaniem prezentacji, gadżetów edukacyjnych, zdjęć i filmików z udziałem zwierząt z ZOO.
Więcej

7 marca 2022

Kolejne zajęcia w ramach projektu IGNITE za nami. W lutym odbyły się dwa inspirujące warsztaty.
Więcej6 marca 2022

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen oraz zachowanie co najmniej bardzo dobre na koniec pierwszego półrocza, otrzymali z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Górskiej stypendia naukowe.
Więcej

8 lutego 2022

   Uczniowie naszej szkoły (klasa 4A, 4B, 4C oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC) wzięli udział w kolejnej edycji programu ekologicznego EkoEksperymentarium, realizowanego pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.
Więcej8 lutego 2022

Modelowanie to metoda rozwijająca myślenie ucznia i jego wyobraźnię, która bardzo często wykorzystywana jest w naszej szkole na przedmiotach przyrodniczych.
Więcej

29 stycznia 2022

Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: Zofia Rewaj, Jakub Kramek i Michał Ziemiński z klasy 5A zajęła w I miejsce w konkursie "Kampania Społeczna – film promocyjny".
Zwycięski scenariusz filmu został nagrany przez profesjonalną ekipę filmową, a następnie wyemitowany na monitorach LCD w autobusach komunikacji miejskiej we Wrocławiu. W filmie wzięli udział autorzy scenariusza oraz uczniowie z klasy 5A.
Więcej

26 stycznia 2022

Nasza szkoła już po raz trzeci przystąpiła do programu Odyseja Umysłu®. Jest to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji i Nauki. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej4 stycznia 2022

Za nami dwa kolejne spotkania warsztatowe (w formie on-line) w ramach projektu IGNITE czyli STEAM dla dziewczyn.
Ekspertką grudniowych warsztatów była pani Dorota Wypych - analityk biznesowy IT, która poprowadziła warsztaty zatytułowane: Biologia i informatyka - jeden czy dwa światy?
3 stycznia naszym gościem była pani Kinga Gruszecka z Polskiej Agencji Kosmicznej. Warsztaty pt. Eksploracja kosmosu - dotyczyły kariery w sektorze kosmicznym.
Więcej27 grudnia 2021

21 grudnia odbył się międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego sprawdzający słownictwo z tematyki bożonarodzeniowej: Meister Des Weihnachstwortschatzes. Konkurs przeprowadzony był za pomocą aplikacji Kahoot! w formie zdalnej. Miał na celu poszerzenie zasobu leksykalnego nt. ww. święta jak i wzbogacenie wiedzy w zakresie zwyczajów i tradycji obowiązujących podczas Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. W konkursie wzięło udział kilka szkół, a tytuł mistrza zdobyła nasza uczennica - Klaudia Ciołek z 8A.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!21 grudnia 2021

Okres świąt to magiczny czas kultywowania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Uczniowie naszej szkoły w świątecznej atmosferze dekorowali pierniczki, przygotowali stół pełen tradycyjnych smakołyków, śpiewali wspólnie kolędy.
Więcej


15 grudnia 2021

Miło nam poinformować, że Tobiasz Więckowski z 8B zakwalifikował się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!11 grudnia 2021

8 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne. W świetlicy szkolnej uczniowie tworzyli z gliny fantastyczne figurki skrzatów.
Więcej

7 grudnia 2021

Wczoraj do naszej szkoły przybył Mikołaj. Towarzyszyły mu sympatyczne elfy. Odwiedzili razem wszystkie klasy z koszami słodkości i prezentami.
Więcej

7 grudnia 2021

Lekcje nie z tej Ziemi! - to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik i ESERO Polska, dzięki której można zaprosić na lekcje ekspertów i ekspertki, zajmujących się różnymi dziedzinami w ramach sektora kosmicznego. Nasza szkoła zakwalifikowała się do jesiennej edycji tych niesamowitych, kosmicznych lekcji.
Więcej6 grudnia 2021

Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego wzięli udział w kolejnym spotkaniu z przyrodą on line. Ja grasuję, a ty śpisz, czyli o ssakach w mieście to temat listopadowego spotkania w ramach cyklu TO ŻYJE.
Więcej27 listopada 2021

Z okazji Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia, do naszej szkoły zawitało dzisiaj mnóstwo puszystych niedźwiadków. Były wśród nich bardzo duże miśki, średniego wzrostu oraz te najmniejsze. Wszystkie tak samo urocze.
Więcej

25 listopada 2021

Za uczestniczkami projektu IGNITE (Inspiring Girls Now in Technology Evolution) kolejne spotkanie warsztatowe. Ekspertką spotkania była pani Natalia Schmidt-Polończyk - dr inż. nauk technicznych, którą mieliśmy przyjemność gościć u nas w szkole w dniu 15 listopada.
Więcej

24 listopada 2021

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dobra okazja, by promować pozytywne gesty, serdeczność i troskę o innych. W naszym kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych to także ważna data.
Więcej

19 listopada 2021

Uczniowie klas piątych wzięli udział w krótkim projekcie klasowym "Uczta bogów".
Więcej

18 listopada 2021

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez klasy 2A i 2B.
Więcej

15 listopada 2021

Miniturniej Piłki Ręcznej odbył się 9 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Kątach Wrocławskich. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny chłopców i dwie drużyny dziewcząt.
Więcej

9 listopada 2021

Nasza szkoła znalazła się wśród dwudziestu dolnośląskich placówek, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie realizowanym przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., w ramach zadania publicznego pn. "Energetycznie Efektywniejszy Dolny Śląsk".
Wczoraj uczniowie z klasy 5A uczestniczyli w warsztatach dotyczących efektywności energetycznej.
Więcej7 listopada 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z klasy 8A został laureatem wojewódzkiego etapu IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
Gratulujemy!7 listopada 2021

29 października przy Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się ekologiczny piknik edukacyjny "Drzewa mają megaMOC".
Więcej

6 listopada 2021

Rozpoczynamy kolejny rok z projektem IGNITE, którego celem jest zachęcenie uczennic do wyboru w przyszłości kariery w branży ścisłej tzw. STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), która z reguły uważana jest za branżę mało kobiecą.
Więcej3 listopada 2021

Szkoła pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
Więcej

2 listopada 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z 8A zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki, natomiast Tobiasz Więckowski z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!29 października 2021

Miło nam poinformować, że Irena Pluta z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego.
Gratulujemy!28 października 2021

18 października odbyło się dla uczniów z naszej szkoły spotkanie autorskie z Wojciechem Koguciukiem. Autor ciekawie opowiadał o swojej nowej powieści przygodowej z cyklu Serce Snów pt. "Skarbonka". Podczas tego spotkania uczniowie zostali także zapoznani z tematyką książki oraz profilaktyki snu.
Więcej26 października 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z klasy 8A dostał się do wojewódzkiego etapu IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
Gratulujemy!26 października 2021

TO ŻYJE to cykl spotkań z przyrodą on-line, w których biorą udział uczniowie Szkolnego Koła Ekologicznego.
To nasze wyjątkowe Wtorki z przyrodą, w czasie których słuchamy wykładów otwierających przed nami drzwi do niezwykłego świata zwierzęcych mieszkańców Wrocławia.
Więcej26 października 2021

W ramach zajęć Szkolnego Koła Ekologicznego uczniowie obejrzeli premierę online spektaklu ekologicznego pt. "Dziewczynka z zapałkami. Świat SMOGU" (Bohema House Teatr Ekologiczny - pierwszy na świecie teatr ekologiczny).
Więcej25 października 2021

15 października młodzież klas siódmych uczestniczyła w spotkaniu autorskim z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który przez wiele lat był nauczycielem geografii. Podróże są jego pasją. W kręgu jego zainteresowań są ludzie – szczególnie Ci, którzy pochodzą z innych kultur niż europejska.
Więcej24 października 2021

Stowarzyszanie Euro–Concert przeprowadziło dla uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły bezpłatne szkolenie z praw konsumentów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu dla młodzieży powiatu wrocławskiego pt. "Mam prawa i nie zawaham się ich użyć".
Więcej24 października 2021

W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu "Odłącz się" prowadzone przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk. W zajęciach brali udział uczniowie klas V (8 października) i klas VII (13 października).
Więcej21 października 2021

Wczoraj klasy piąte uczestniczyły w warsztatach przeprowadzonych w ramach Programu Edukacyjnego na rzecz Profilaktyki Udarowej "I Ty możesz zostać superbohaterem", który jest częścią kampanii społecznej "Stop Udarom". Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z budową mózgu, dowiedziały się, jak dochodzi do udaru, jakie są jego objawy oraz jak ważna jest szybka reakcja w chwili ich wystąpienia. Wzięły także udział w dyskusji na temat profilaktyki. Uczestnicy warsztatów otrzymali również "superbohaterskie" materiały edukacyjne, m.in. magnesy, długopisy i worki.14 października 2021

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.
Więcej

11 października 2021

5 października uczniowie klasy 7B wyruszyli wzorem poszukiwaczy złota do Złotego Stoku.
Więcej

5 października 2021

   Wczoraj odbyły się Warsztaty z wolontariatu, które poprowadziła Pani Balbina Bujak, koordynator projektów we Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci.
Więcej5 października 2021

Let’s visit London to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Tygodnia Języków Obcych, który świętowaliśmy w naszej szkole w ostatnim tygodniu września. Wiele się w te dni działo.
Więcej

27 września 2021

24 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie klas I-III już na pierwszej lekcji rozpoczęli aktywne spędzanie czasu. Pod czujnym okiem nauczycieli klasa 3C poznała ciekawe ćwiczenia i zabawy na basenie. Natomiast pozostałe klasy młodsze, po tanecznej rozgrzewce, rywalizowały w pokonywaniu toru przeszkód.
Więcej

23 września 2021

21 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. To już III edycja Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat energii. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prezentacji, filmów, warsztatów.
Więcej

22 września 2021

Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w Wielkim Finale "Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata", który odbył się 16 września w Warszawie. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM.
Więcej

17 września 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Więcej

15 września 2021

Wrzesień jest szczególnym miesiącem w historii Polski. Wybuch II wojny światowej odcisnął piętno na dziejach naszej ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły już tradycyjnie porządkują miejsca wokół pamiątkowych tablic znajdujących się na cmentarzu komunalnym w Kątach Wrocławskich.
Więcej

30 czerwca 2021

Kolejny rok szkolny za nami. Rok dziwny, wymagający, trudny i ciężki, ale zarazem wspaniały, ciekawy i zaskakujący.
Więcej

24 czerwca 2021

W ostatnim tygodniu przed wakacjami odbyło się podsumowanie kilku konkursów, które odbyły się w szkole. Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Więcej

24 czerwca 2021

Klasy siódme i klasa ósma wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Przystań w sieci". Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy z zakresu świadomego korzystania z Internetu, zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z dostępem do niego, rozwijanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w sieci oraz promowanie pozytywnych zachowań online.
Więcej

20 czerwca 2021

W ramach projektu edukacyjnego "Eco Studio ELECTRO-SYSTEM", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Lato w mieście z Eco Studio".
Miło nam poinformować, że ósmoklasiści: Martyna Małecka i Władysław Sobolewski zajęli I miejsce w konkursie.
Jako laureat I miejsca nasza szkoła otrzyma tablicę interaktywną. Ale to nie wszystko, oprócz nagrody rzeczowej czeka nas jeszcze spotkanie edukacyjne. Już 12 lipca odwiedzą nas ambasadorzy projektu: Kuba Adamiak i Kinga Sawczuk
Więcej

20 czerwca 2021

15 czerwca na terenie wrocławskiego ZOO (w Afrykarium), odbył się finał IX edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas".
Nasza drużyna w składzie: Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca i Alan Matkowski, zajęła V miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.
Gratulujemy!
Więcej

17 czerwca 2021

W dniach 28-30 maja drużyna DI Ladies w składzie: Martyna Małecka, Jagna Paluszak, Pola Paluszak, Hanna Uśniacka, Agata Lizak, Klaudia Ciołek i Oliwia Krawczyk pod opieką trenerki p. Izabeli Strzelczyk wzięła udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Destination Imagination DI, podczas której została trzykrotnie nagrodzona.

DI Ladies zdobyły I miejsce w społecznym Wyzwaniu Drużynowym w II poziomie wiekowym.
Drugi medal drużyna otrzymała, wygrywając Wyzwanie Bliźniacze we współpracy z drużyną Strong creative girls z Rząski.
Dziewczyny z DI Ladies trzecią nagrodę w postaci kolekcjonerskiego zestawu przypinek (pinsów) DI zdobyły w Wyzwaniu Tanecznym.
Gratulujemy!
Więcej

15 czerwca 2021

Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć naszych rodaków w zmaganiach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Nie zapominany jednak o naszych wspaniałych siatkarkach i siatkarzach, którzy uczestniczą w Lidze Narodów.
Więcej

10 czerwca 2021

   Pomimo że majówka już za nami, konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich pt. Historyczna majówka oczami dziecka został rozstrzygnięty zupełnie niedawno. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6A – Karol Korzeniowski zajął pierwsze miejsce, przedstawiając swoja artystyczną wizję Święta konstytucji 3 Maja w postaci recytacji wiersza Michała Areta Trzeci Maj.
Serdecznie gratulujemy!7 czerwca 2021

Zachęcamy wszystkich do wędrówek pieszych i rowerowych, które umożliwiają poznanie naszego pięknego regionu.
Więcej

27 maja 2021

Za nami trzy dni egzaminacyjne. W dniach 25-27 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności. Nasi ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Więcej

20 maja 2021

29 kwietnia odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - IX edycja. Współorganizowany jest on przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas V szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zostali laureatami I etapu i wezmą udział w II etapie - powiatowym.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie:
Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca, Alan Matkowski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!25 kwietnia 2021

DI Ladys czyni ostatnie przygotowania do majowej Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination (DI). W tym roku weźmiemy udział w Wyzwaniu Społecznym.
Trzymajcie za nas kciuki!
Więcej

18 kwietnia 2021

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej

18 kwietnia 2021

Konkurs Wielkanocny Die schönste Osterkarte został rozstrzygnięty!
Wśród wielu prac Uczniów klas 4-6 na szczególną uwagę zasłużyły prace:
Wojtka Szymańskiego z 6C - I miejsce,
Mateusza Kołakowskiego z 4A - II miejsce,
Agaty Drobnik z 4A i Wojtka Maskiery z 4B - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej

14 kwietnia 2021

7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenia Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej zaniedbane problemy zdrowotne.
W tym roku hasło przewodnie brzmi: "Budujemy bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat".
W Polce w tym dniu obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować pracownikom służby zdrowia za poświęcenie, profesjonalną opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach.
Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów.12 kwietnia 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A otrzymała tytuł finalistki Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego.
Gratulujemy!30 marca 2021

Życząc ciepłych, zdrowych i spokojnych Świąt, chwalimy się pracami wykonanymi w ramach zajęć techniki.
Uczniowie klas 5 i 6.
Więcej

30 marca 2021

Marzec to miesiąc poezji. Co roku nasi uczniowie stają w konkursowe szranki, by recytować lub śpiewać utwory poetyckie. Również w tym roku, 18 marca uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4 - 5 oraz 6 – 8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Więcej

30 marca 2021

Chociaż pandemia utrudnia nam życie staramy się nadal poznawać świat. Uczestnicy koła geograficznego w zaciszu domowym prowadzą własne badania i eksperymenty. Ostatni projekt dotyczył gorących zjawisk – wulkanów.
Więcej30 marca 2021

Dzisiaj w naszej szkole odbył się online międzyszkolny Konkurs Wielkanocny Osterbräuche. W konkursie uczestniczyli Uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich, Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Karczycach i szkoły językowej Multi-Kulti w Lutyni. Celem konkursu było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych w Niemczech. Miejsca czołowe zajęli Uczniowie klas 8.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!29 marca 2021

Miło nam poinformować, że Zofia Byszyńska z 5A zajęła VII miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriale Urszuli Marciniak). W zawodach brali udział uczniowie z kilku województw.22 marca 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A została laureatką Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Gratulujemy!13 marca 2021

Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak) zakwalifikowali się: Zofia Byszyńska z 5A, Martyna Małecka z 8A oraz pan Wojciech Sichniewicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!11 marca 2021

Na zajęciach technicznych uczniowie klas 5-6, w ramach upcyklingu (kreatywne wykorzystanie materiału) dali drugie życie starym, często samotnym skarpetom. Powstały wesołe pacynki, które wywołały niejeden uśmiech na twarzy.
Więcej

15 lutego 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!11 lutego 2021

Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego.
Gratulujemy!8 stycznia 2021

W grudniu, zainteresowani ekologią uczniowie z klas 7-8, wzięli udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu.
Warsztaty uświadamiały o konieczności odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz o ponownym wykorzystywaniu i odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów. Uczniowie zdobyli wiadomości na temat zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali też działania Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
Każdy uczestnik warsztatów mógł wziąć udział w finałowym quizie o klimacie i zrównoważonej konsumpcji. Nagrodą za prawidłowo rozwiązany quiz były materiały edukacyjno–promocyjne dla szkoły. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli taką nagrodę. Więcej22 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym zależy nam na stworzeniu wyjątkowej, rodzinnej atmosfery, spotkaniu z bliskimi i radości. Dlatego nasi uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" oraz akcji "Kartka w koronie" zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.
Więcej

22 grudnia 2020

Klasa 6A w ramach Akcji "Razem na Święta" zajęła się zorganizowaniem zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku w Świdnicy. Uczniowie zgromadzili karmę dla psów i kotów, środki czystości, obroże i smycze. Dary zostaną zawiezione do Schroniska i mamy nadzieję, że posłużą zwierzakom tam przebywającym.
Uczennice tej klasy zajęły się również przygotowaniem ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół. Mamy nadzieję, że będą cieszyć oczy i serca wszystkich w tym świątecznym czasie.20 grudnia 2020

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie z klas 4-6, w ramach zajęć technicznych, mieli za zadanie stworzyć stroik świąteczny w kształcie choinki. Warunkiem było użycie surowców dostępnych w każdym domu i nietypowych zarazem.
Więcej

18 grudnia 2020

Dziś odbył się online Konkurs z języka niemieckiego sprawdzający słownictwo z tematyki bożonarodzeniowej: Meister des Weihnachtswortschatzes.
Czołowe miejsca zajęli:
1. Iga Olszewska z 8A
2. Martyna Małecka z 8A
3. Klaudia Ciołek z 7A
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!15 listopada 2020

Zakończyliśmy akcję charytatywną Paka dla zwierzaka. Od kilku lat pomagamy placówkom i organizacjom zajmującym się opieką nad porzuconymi, potrzebującymi ochrony zwierzętami.
Więcej

2 listopada 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z geografii.
Gratulujemy!31 października 2020

Lena Kajda z 6C, Wiktoria Pabisek z 6B, Iga Olszewska z 8A oraz Mateusz Kramek z 7A zostali zakwalifikowani do wojewódzkiego etapu VIII Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii.
Gratulujemy!30 października 2020

Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii oraz chemii, natomiast Martyna Małecka z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii.
Gratulujemy!29 października 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, natomiast Mateusz Kramek z 7A zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki.
Gratulujemy!28 października 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z historii.
Gratulujemy!19 października 2020

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Każda klasa wykonała obok swojej sali okolicznościową gazetkę. Nie zabrakło także głównej dekoracji w holu szkoły oraz prezentacji z życzeniami wykonanej przez Samorząd Uczniowski.
Miłym akcentem były drobne upominki oraz słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły, które wraz z serdecznymi życzeniami przekazał Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.
Więcej

10 października 2020

2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Klasę 4B odwiedził pan Burmistrz Łukasz Zbroszczyk, który demonstrował naukę tabliczki mnożenia za pomocą metody mnemotechnicznej.
Więcej

3 października 2020

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dzień Pustej Klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu.
Nasza szkoła także dołączyła do tej inicjatywy. Część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu, a sale dydaktyczne zostały puste.
Więcej

29 września 2020

22 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. II edycja Festiwalu Nauki została objęta patronatem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat gazów. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prelekcji i pogadanek dla poszczególnych klas.
Więcej


27 września 2020

25 września symbolicznie świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.
Więcej

22 września 2020

W słoneczne, niedzielne popołudnie grupa entuzjastów przyrody z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu – Spacer z Przyrodą. Organizatorem spaceru była Gmina Kąty Wrocławskie oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oddział we Wrocławiu.
Więcej

19 września 2020

Wybór imienia szkoły nie może być przypadkowy, musi on być uzasadniony. Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności Polski, regionu, szkoły, ważnych osiągnięć, niezwykłych osobowości, których dokonania i postawa życiowa jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności szkolnej.
Przerwana przez pandemię akcja wyboru Patrona Szkoły została zakończona. 9 i 10 września głosowali rodzice, a 15 września, we wtorek głosowali wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.
Więcej

18 września 2020

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Więcej

10 września 2020

W zakładce zajęcia pozalekcyjne znalazła się informacja o zajęciach prowadzonych w tym roku szkolnym oraz najważniejsze dokumenty.25 czerwca 2020

Wyjątkowy czas zdalnego nauczania sprawił, że i egzamin klas ósmych był w tym roku wyjątkowy. Najstarsi uczniowie naszej szkoły długo czekali na ogłoszenie nowego terminu tego wielkiego wydarzenia. W końcu, w dniach 16-18 czerwca przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności. W szczególnych warunkach, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Mamy nadzieję, że każdy ósmoklasista wspiął się na wyżyny swoich możliwości.
Więcej

24 czerwca 2020

W dniach 19-21 czerwca Drużyna DI Megamocni w składzie: Klaudia Ciołek, Justyna Chrzęstek, Agata Lizak, Martyna Małecka, Jagna Paluszak i Pola Paluszak wzięła udział w jubileuszowej XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która ze względów bezpieczeństwa odbyła się w wirtualnym świecie.
Więcej

24 czerwca 2020

Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek oświatowych wyróżnionych ze względu na podejmowanie działania w Konkursie dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć".
Więcej

5 czerwca 2020

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. W tym roku do programu przystąpili uczniowie naszej szkoły.
Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej

25 maja 2020

Miło nam poinformować, iż Iga Olszewska z 7A, pani Katarzyna Dybich i pan Wojciech Sichniewicz zostali finalistami IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Gratulujemy!4 maja 2020

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na ilustrację do swojej ulubionej książki. Otrzymaliśmy wspaniałe prace, w których możemy dostrzec doskonałe pomysły oraz dowody na to, że lubicie czytać.
Więcej

27 kwietnia 2020

Dzień Ziemi - corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia, uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, było "Działanie na rzecz ochrony klimatu".

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny, zrealizowano lekcje i wirtualne spotkania o tematyce ekologicznej.
Więcej

7 kwietnia 2020

Kochani Uczniowie!

Nasza wiosenna rozłąka spowodowana koronawirusem trwa już niemal 30 dni. Wiele wskazuje na to, że po Świętach Wielkanocnych jeszcze się nie zobaczymy. Stęskniliśmy się już za Wami, a większość z Was – co ciekawe – także za nami :)

Aby troszkę poprawić Wam nastrój, Wasi wychowawcy przygotowali mały świąteczny upominekkilka miłych słów od siebie, okraszonych "szczyptą" zdjęć.

Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie, dziękujemy za Waszą "zdalną naukę" i przytulamy – oczywiście on-line!
Do zobaczenia wkrótce!Więcej9 marca 2020

Miniturniej Piłki Ręcznej "Handballowa Czwórka" to turniej czteroosobowych drużyn z klas czwartych i młodszych. Zawody odbyły 5 marca.
Więcej

6 marca 2020

Miło nam poinformować, iż Zofia Byszyńska z 4A, Karol Byszyński z 5B, Karol Czerwiński z 5B, Pola Paluszak z 6B, Martyna Małecka z 7A, Iga Olszewska z 7A oraz pan Wojciech Sichniewicz zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak).
Gratulujemy!5 marca 2020

2 marca w naszej szkole miały miejsce Eliminacje Gminne 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Gościliśmy uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Michał Kukurowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu, Oliwia Wysoczańska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie oraz Martyna Małecka – uczennica naszej szkoły.
Więcej

4 marca 2020

Wczoraj w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich odbyły się Gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.
Nasze dziewczęta zajęły III miejsce.
Gratulujemy!
Więcej

28 lutego 2020

26 lutego uczniowie klas 1-7 naszej szkoły mieli możliwość udziału w treningu i pokazie siatkarskim. Zawodnicy KFC Gwardia Wrocław poprowadzili rozgrzewkę, pokazali podstawowe zasady gry.
Więcej

16 lutego 2020

Martyna Małecka i Jagna Paluszak z klasy 7A reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej Wiersze Ojców naszych.
Więcej

9 lutego 2020

6 lutego odbył się Bal karnawałowy dla klas 4-8.
W galerii znajduje się ponad 100 zdjęć z tej imprezy.


8 lutego 2020

4 i 6 lutego odbył się I etap Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"
I miejsce w kategorii klas I-III zdobył zespół z klasy 2A w składzie: Jakub Matacz, Tomasz Nowak i Jakub Pawlik.
I miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobyła uczennica z klasy 8B Maja Drozd.
Więcej

5 lutego 2020
   Wczoraj w hali Szkoły Podstawowej w Gniechowicach odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt.
Po zaciętych walkach nasza drużyna zajęła II miejsce.
Gratulujemy!
Więcej
27 stycznia 2020

22 stycznia w okolicach szkoły i hali sportowej odbyły się bardzo aktywne i niecodzienne lekcje zawodoznawcze. Z dziećmi omówiono obowiązki zawodowe strażaka, wyposażenie ratowników, ważne zagadnienia dotyczące zachowania się podczas nagłych wypadków. Więcej

14 stycznia 2020

Nasi uczniowie uczestniczyli w Nocy Laboratoriów. To wydarzenie naukowe, podczas którego ośrodki naukowe otwierają drzwi do swoich pracowni badawczych, na co dzień niedostępnych dla laików. Organizatorem Nocy Laboratoriów jest NOKIA.
Więcej

14 stycznia 2020

10 stycznia odbyła się kolejna, już IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Tegoroczne hasło przewodnie to Globalne zmiany środowiska.
Więcej

11 stycznia 2020

Wczoraj uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli spektakl "Cicho" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.
Po przedstawieniu uczniowie brali udział w warsztatach pogłębiających zaprezentowaną tematykę o kwestię grupowych reakcji na szeroko rozumianą inność.
Więcej

09 stycznia 2020

   Dziś Zespół Wokalny Comodo wybrał się w muzyczną podróż do Wrocławia, dokładnie do Centrum Kreatywności Talent, by wziąć udział w X Festiwalu Kolęd i Pastorałek Śpiewajmy Małemu!
Zespół wrócił do szkoły z pierwszym dyplomem – wyróżnieniem w kategorii klas V-VIII.
Więcej31 grudnia 2019

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ".
Poniżej przedstawiamy film konkursowy:

22 grudnia 2019

18 i 20 grudnia odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Koncert Kolęd. Wprawdzie za oknami nie jest jeszcze biało, a nieba nie rozświetlają gwiazdy, ale kolędy i pastorałki rozbrzmiewały ze sceny w wykonaniu i młodszy, i starszych uczniów, a nawet nauczycieli.
Więcej

18 grudnia 2019

Miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Miś". Wszystkie prace były bardzo ładne, portrety miśków wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Oto wyniki:

I miejsce ex aequo
Wojciech Szymański 5C
Hanna Furmańska 1A
Łucja Woźniczka grupa Krasnale

II miejsce ex aequo
Wojciech Maskiera 3B
Milena Mertuszka 2B
Lena Maskiera grupa Krasnale

III miejsce ex aequo
Kaja Kowalska 3A
Izabela Gielec 2B
Lena Pelczar 1C
Więcej17 grudnia 2019

Dziś uczniowie klas 5-8 wzięli udział w szkoleniu "Mam prawa i nie zawaham się ich użyć – szkolenia z zakresu praw konsumenta dla seniorów i młodzieży z obszaru powiatu wrocławskiego" organizowanym przez Stowarzyszenie Euro-Concret.
Więcej na temat szkolenia można znaleźć tutaj.


Więcej17 grudnia 2019

Wczoraj uczniowie klas szóstych i siódmej wzięli udział w ogólnopolskim programie, który realizował zadania z zakresu edukacji prawnej mające na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej, a także przeciwdziałania przyczynom przestępczości wśród młodzieży.
Więcej

17 grudnia 2019

Kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego to jedno z zadań, które realizuje szkoła. W naszej placówce już od wielu lat staramy się prowadzić działania mające na celu promowanie wśród naszych uczniów samorządności.
Więcej

16 grudnia 2019

Nasi uczniowie realizują Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę!", którego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach tego przedsięwzięcia odbył się dzisiaj Szkolny Turniej Badmintona.
Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach o pierwsze i trzecie miejsca, klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – Oliwia Kunecka z 7A
2 miejsce – Martyna Małecka z 7A
3 miejsce – Jagna Paluszak z 7A
4 miejsce – Andżelika Klepczarek z 6B
Więcej

16 grudnia 2019

W sobotnie popołudnie uczniowie z koła ekologiczno–biologicznego połączyli zainteresowania przyrodnicze ze świątecznym nastrojem.
Najpierw obejrzeliśmy film pt. "Młody renifer Alex". Kolejną atrakcją był przedświąteczny spacer po Parku Staromiejskim we Wrocławiu, który zmienił się w Zaczarowany Ogród.
Więcej

15 grudnia 2019

   7 grudnia na Rynku w Kątach Wrocławskich uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kolędy i pastorałki podczas II Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Więcej11 grudnia 2019

   Uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach "Znam zabytki mojego powiatu", podczas których poznawali i budowali z klocków Lego zabytki architektury ziemiańskiej powiatu wrocławskiego. Więcej9 grudnia 2019

6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany św. Mikołaj. Pojawił się z workiem słodkości i prezentów, w asyście śnieżynek i krasnali.
Więcej


7 grudnia 2019

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas 4-7 dotyczące osób niepełnosprawnych - znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, w których odbyły się takie zajęcia prowadzone przez profesjonalnych trenerów.
Więcej

2 grudnia 2019

15 listopada uzdolnieni muzycznie członkowie naszego Koła Muzycznego wyruszyli na XVII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Już od progu przywitali nas uczniowie ubrani w stroje z XIX wieku, a Festiwal rozpoczął się polonezem, przepięknie zatańczonym przez szkolną młodzież.
Więcej

1 grudnia 2019

29 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy związane z imieninami świętego Andrzeja. To nawiązanie do tradycji oraz ludowych zwyczajów i wierzeń.
Więcej

29 listopada 2019

Drużyna Megamocni intensywnie przygotowuje się do marcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination.
Więcej

27 listopada 2019

Wczoraj w LO nr XIV we Wrocławiu odbyła się Gala VII Dyktanda Niepodległościowego. Wzięła w niej udział uczennica klasy 7A – Iga Olszewska, która została laureatką konkursu. Podczas uroczystości wykład wygłosił znany językoznawca profesor Jan Miodek. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz, co najważniejsze, dodatkowe punkty przydatne w rekrutacji po zakończeniu szkoły podstawowej. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Romana Kowalczyka - Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Jacka Sutryka - Prezydenta Wrocławia.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.26 listopada 2019

25 listopada swoje święto miała najpopularniejsza, najmilsza i ciągle modna zabawka – pluszowy miś. Z tej okazji w naszej szkole dużo się działo.
Więcej


23 listopada 2019

21 i 22 listopada uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mieli możliwość zapoznania się lub przypomnienia sobie o zasadach BHP oraz o konieczności ochrony środowiska w ramach warsztatów przeprowadzonych przez specjalistów z Nestle Polska S.A. oddział Purina Nowa Wieś Wrocławska.
Więcej

22 listopada 2019

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To taki dzień, który przypomina nam, że warto być pogodnym, uprzejmym i miłym. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: "Życzliwie, razem, blisko!", zachęcające do współpracy, rozwoju więzi społecznych, otwartości i wrażliwości na drugą osobę.
Więcej

20 listopada 2019

Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszklonym Turnieju Wiedzy o Stanisławie Moniuszko. W turnieju zajęliśmy miejsca na podium II i III.

II miejsce
Martyna Małecka - 7A
Oliwer Pożerski - 7A
Franciszek Matusik - 5B

III miejsce
Klaudia Ciołek - 6A
Jagoda Chruścicka - 6A
Martyna Pik - 6B

Gratulujemy!
Więcej

11 listopada 2019

8 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XXI Gminnym Przeglądzie Literatury Patriotycznej i Religijnej.
Więcej

9 listopada 2019

Wczoraj obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.
Uroczystość rozpoczęła o 11.11 pani dyrektor Agnieszka Górska witając wszystkich zgromadzonych.
Nasza szkoła włączyła się do akcję "Szkoła do hymnu" i wspólnie: Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".
Więcej

9 listopada 2019

   Nasza reprezentacja wywalczyła 3 miejsce w Mistrzostwach Gminy w Badmintonie.
Więcej9 listopada 2019

Uwaga ósmoklasiści. Już niebawem czekają Was egzaminy próbne.
Szczegóły w kalendarzu.8 listopada 2019

Dziś w naszej szkole gościliśmy przedstawicielkę Fundacji Sóweczka Wspieranie i Rozwój Edukacji - panią Monikę Hernik-Oko.
Podczas zajęć uczniowie klas szóstych próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie "Czy prawo ma coś wspólnego z matematyką?"
W prosty i nietuzinkowy sposób prowadząca zajęcia przybliżyła naszym uczniom podstawowe zagadnienia z zakresu prawa i wskazywała jego rolę w życiu codziennym. Podczas warsztatów dzieci poznały takie zagadnienia prawne jak: zdolność prawna, do czynności prawnych, zawieranie umów, odpowiedzialność deliktowa i karna, w tym jakże ważna w dzisiejszych czasach, odpowiedzialność związana z tzw. hejtem.
Po warsztatach zostały przekazane do szkolnej biblioteki książki Krystiana Markiewicza "Apteczka prawna. Lex bez łez".8 listopada 2019

Iga Olszewska z klasy 7A została laureatką wojewódzkiej edycji konkursu VII Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii".
Gratulujemy!6 listopada 2019

   5 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Gminy w Koszykówce.
Po zaciętych pojedynkach z zespołami ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gniechowic nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce w turnieju.
Więcej6 listopada 2019

   Zakończył się konkurs plastyczny „Kolory Jesieni”. Udział wzięli uczniowie klas I-VIII.
Wszystkie prace były bardzo piękne i jury miało duży problem z wyłonieniem poszczególnych miejsc. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie i gratulujemy talentów!
Więcej6 listopada 2019

Uczta bogów i greckie malarstwo wazowe to zajęcia podsumowujące informacje na temat antycznej Grecji i jednocześnie jeden z aspektów innowacji pedagogicznej "Doświadczanie historii" realizowanej w klasach piątych.
Więcej

31 października 2019

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 7A oraz Miłosz Kliszewski z 8A zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii.
Gratulujemy!30 października 2019

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 7A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego.
Gratulujemy!28 października 2019

21 października br. klasy piąte zostały zabrane w niezwykła podróż, podróż po świecie gatunków filmowych. Jednym słowem skorzystały z propozycji Centrum Edukacji Filmowej, które od kilku lat proponuje ciekawe spotkania z filmem. Lekcje są tworzone w oparciu o obowiązująca podstawę programową i w interesujący sposób przybliżają uczniom zagadnienia związane z powstawaniem filmu, planami filmowymi, pracą kamery czy w ogóle historią filmu. Warto dodać, że CEF posiada honorowy patronat Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) i rekomendację rzeczoznawców MEN.
Więcej28 października 2019

Miło nam poinformować, że Jakub Kunecki z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z historii.
Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki zakwalifikowała się Dorota Pluta z 8A.
Gratulujemy!24 października 2019W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem uporządkowali miejsca na cmentarzu, gdzie znajdują się pamiątkowe tablice. Są one poświęcone ludziom, którzy zapisali się w historię Polski, to bliscy mieszkańców naszej gminy, którzy zginęli podczas ostatniej wojny.
Więcej

22 października 2019

Miło nam poinformować, że Wiktoria Pabisek (5B), Klaudia Ciołek (6A), Irena Pluta (6A) oraz Iga Olszewska (7A) zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu VII Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
Gratulujemy!21 października 2019

Uczniowie klas IV - V uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-informacyjnych Klikam z głową, przeprowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
W przystępny i ciekawy sposób zachęcali oni do wysyłania SMS-ów z głową, czyli sprawdzenia realnych kosztów ich wysyłania w przypadku pobierania gier, dzwonków czy tapet lub udziału w konkursach.
Więcej.17 października 2019

9 października klasa IV miała przyjemność gościć dr Dariusza Rutkowskiego, który wprowadził nas w świat osób niewidomych i słabowidzących. Poznaliśmy takie zagadnienia jak: alfabet Braille’a, pies przewodnik, biała laska. Zakładając specjalne gogle mogliśmy doświadczyć jak widzą osoby z jaskrą, zaćmą i innymi wadami wzroku.
Więcej

17 października 2019

Uczniowie klas 5B i 6B uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – panią Magdaleną Zarębską. Spotkanie autorskie odbyło się w Bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, a jego głównym tematem były książki "Projekt Breslau" oraz "Gloria, wakacje i ja".
Więcej

12 października 2019

Historia w klasie ósmej zaczyna się od II wojny światowej. Poznajemy przyczyny i działania wielkich mechanizmów totalitarnych: faszyzmu i komunizmu. Ucząc się trudnej historii Polski i Europy głęboko pochylamy się nad ofiarami i im oddajemy cześć. Temu podporządkowaliśmy udział w wyjeździe do obozu koncentracyjnego Gross Rosen - Rogoźnica.
Więcej

08 października 2019

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu "uDOSTĘPniacze" organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.
Więcej.07 października 2019

4 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
Przewodnicząca: Martyna Małecka z 7A
Wiceprzewodniczący: Alex O'Kane z 4A
Skarbnik: Dorota Pluta z 8A
Protokolant: Alicja Bielecka z 5B
Członkowie Zarządu: Hanna Uśniacka z 5B, Natalia Polewiak z 8A, Wiktoria Pabisek z 5B
Więcej

07 października 2019

18 września 2019 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, odbył się finał II konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim.
Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Małecka, Iga Olszewska i Jagna Paluszak zajęła II miejsce.
Więcej

04 października 2019

Od 7 października niewielkiej zmianie ulegnie plan lekcji.
Zmieni się również harmonogram dzwonków i wprowadzona zostaje przerwa śniadaniowa.01 października 2019

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach zDolny Ślązak.
  Etapy szkolne odbędą się w następujących dniach:
 • j. polski – 16 października, godzina 12:00
 • historia – 16 października – godzina 13:00
 • matematyka – 17 października – godzina 12:00
 • fizyka – 17 października – godzina 13:00
 • biologia – 18 października – godzina 12:00
 • chemia – 18 października – godzina 13:00
 • j. angielski – 21 października – godzina 12:00
 • j. niemiecki – 21 października – godzina 13:00
 • geografia – 22 października – godzina 12:00
Zapisy do 11 października.
Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej organizatora.01 października 2019

Zapraszamy uczniów do skorzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych.26 września 2019

Uczniowie klas piątych na lekcjach historii poznawali osiągnięcia ludów starożytnych, a zwłaszcza najstarsze sposoby zapisywania dźwięków.
Więcej

26 września 2019

Zaktualizowano zakładkę Rada Rodziców.25 września 2019

19 września w naszej szkole odbyło się wielkie święto nauki.
Wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zorganizowaliśmy I edycję Festiwalu Nauki w gminie Kąty Wrocławskie. Wydarzenie objęte zostało patronatem XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Więcej

22 września 2019

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Kątów Wrocławskich w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbyły się 17 września na boiskach GOKiS.
Nasze drużyny wywalczyły 3 miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.
Więcej

18 września 2019

Harmonogram I edycji Festiwalu Nauki:

8.00 – 8.45 – Zajęcia zgodnie z planem lekcji
9.00 - 9.10 – Uroczyste otwarcie Festiwalu Nauki
9.10 – 9.35 - Wykład inauguracyjny - p. Leonard Marynowski

Część warsztatowa – klasy 1-5

KLASA CZWARTA
Elżbieta Byszyńska - Magiczna Kostka Rubika
Lekcja 3 - klasa 4A (sala 3)
Lekcja 4 - klasa 4A (sala 3)

KLASY PIĄTE
Michael Majeran – Warsztaty z dźwiękiem
Lekcja 3 - klasa 5C (sala 25)
Lekcja 4 - klasa 5A (sala 25)
Lekcja 5 - klasa 5B (sala 25)

Część wykładowa – klasy 6-8

dr hab. inż. Krzysztof Czajka,. prof. PWr - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. - Ile jest węgla w węglu?
Lekcja 3 - klasa 8A (sala 59)
Lekcja 4 - klasa 7A (sala 59)
Lekcja 6 - klasa 6A (sala 59)

dr inż. Anna Kisiela-Czajka - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. - Chemia w kominie
Lekcja 3 - klasa 8B (sala 57)
Lekcja 4 - klasa 6A (sala 57)
Lekcja 6 - klasa 6B (sala 57)

dr inż. Tomasz Hałon - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. orientacyjny tytuł prezentacji: Jak działa lodówka?
Lekcja 3 - klasa 6B (sala 56)
Lekcja 5 - klasa 8A i 8B (sala 56)
Lekcja 6 - klasa 7A (sala 56)

dr Paweł Regucki - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. orientacyjny tytuł prezentacji: Dlaczego balon lata?
Lekcja 3 - klasa 6A (sala 55)
Lekcja 4 - klasa 6B (sala 56)
Lekcja 5 - klasa 7A (sala 56)
Lekcja 6 - klasa 8A i 8B (sala 56)

Amury Fievez - stażysta z Francji - prezentacja w języku angielskim Najpiękniejsze miejsca Francji
Lekcja 3 - klasa 7A (sala 1)
Lekcja 4 - klasa 8A i 8B (sala 1)17 września 2019

Pierwszy Gminny Festiwal Nauki już w najbliższy czwartek.
Zapowiada się moc atrakcji!8 września 2019

   Z wielką radością informujemy, że 19 września 2019 r. nasza szkoła stanie się miejscem intelektualnej przygody.

Jesteśmy organizatorem Pierwszego Gminnego Festiwalu Nauki. Otrzymaliśmy patronat XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Będziemy gościć ciekawych ludzi ze świata nauki i sztuki. Dla naszych uczniów odbędą się liczne wykłady i warsztaty.
Każdy znajdzie coś dla siebie.
Zapraszamy!!!!

Więcej na temat imprezy można znaleźć tutaj oraz w zakładce po lewej stronie "Festiwal Nauki".8 września 2019

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w XIII Biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.
Więcej

5 września 2019

2 września 2019, tak jak w całej Polsce, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Podczas uroczystego apelu dzieci i młodzież przywitała dyrektor Agnieszka Górska. Życząc uczniom ciekawych doświadczeń i radości ze zdobywania wiedzy, przedstawiła plany szkoły na nowy rok: Festiwal nauki, aktywność sportową oraz nadanie imienia.
Więcej

2 września 2019

Plan lekcji dla poszczególnych klas opublikowany będzie w dzienniku elektronicznym Librus.2 września 2019

Aktualne rozkłady jazdy autobusów szkolnych obowiązujące od 3 września 2019 r. znajdują się na stronie:
www.katywroclawskie.pl/pl/page/komunikacja-gminna30 sierpnia 2019

2 września odbędzie się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020.

Na ten dzień autobusy będą kursowały według następującego harmonogramu:

miejscowośćliniadojazdodjazd
Kilianów808:3810:19
Sokolniki808:0610:19
Szymanów818:3410:19
Sośnica837:4710:19
Różaniec837:4410:19
Wszemiłowice  848:2210:15
Jurczyce848:1910:15
Stoszyce848:1310:15

Informacje o rozkładzie jazdy obowiązującym w roku szkolnym zostaną podane w późniejszym terminie.28 sierpnia 2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września.

O godzinie 9:00 uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach.
O godzinie 9:10 odbędzie się uroczysty apel na hali sportowej.
Po apelu uczniowie znów spotkają się z wychowawcami w salach.

Przypominamy, iż w tym dniu obowiązuje strój galowy.19 sierpnia 2019

Egzaminy poprawkowe odbędą się według następującego harmonogramu:
  26 sierpnia (poniedziałek) - godzina 8:00
 • historia
 • język angielski
  27 sierpnia (wtorek) - godzina 8:00
 • geografia
 • plastyka
 • muzyka


14 lipca 2019

Już dziś zapraszamy na pierwsze w nowym roku szkolnym zebrania. Odbędą się one zgodnie z następującym harmonogramem:
11 września:
Klasy 1-3, godzina 17:00
Klasy 4-6, godzina 18:00
12 września:
Klasy 7-8, godzina 17:00

W zakładce 2019/2020 (w menu po lewej) znaleźć można wykaz podręczników do języka niemieckiego dla klas 1–6 oraz religii dla klas 1–8. Podręczniki do pozostałych przedmiotów zapewnia uczniom szkoła.

Tymczasem, życzymy udanych wakacji :)archiwum starszych wiadomości

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl