Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Ekologia

26 listopada 2022

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy kolejny certyfikat za działania w sferze ekologicznej. Certyfikat został przyznany za udział w akcji Sprzątamy dla Polski. Było to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie "Dla Polski" pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Więcej4 listopada 2022

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 29. edycji Akcja Sprzątanie świata – Polska. MY posprzątaliśmy kawałek, a RAZEM ze wszystkimi uczestnikami w kraju posprzątaliśmy całą Polskę.
Cieszymy się, że i u nas wybrzmiał tegoroczny manifest nieśmiecenia: "Wszystkie śmieci są nasze" – te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.
Za udział w akcji otrzymaliśmy certyfikaty.7 października 2022

"Wszystkie śmieci są nasze!" to hasło tegorocznej 29. edycji akcji Sprzątanie świata – Polska.
Więcej

20 czerwca 2022

Akcja #SprzątamyDlaPolski - to proekologiczna akcja, która stanowi jedną z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.
Więcej20 czerwca 2022

Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego to okazja, by pokazać uczniom niezwykły świat Morza Bałtyckiego. To ważny dzień w kalendarzu ekologów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły - klasa 7C oraz Ekologiczne ABC - poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony Bałtyku.
Więcej

14 czerwca 2022

8 czerwca uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach ekologicznych dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego, które odbyły się na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.
Więcej

13 czerwca 2022

7 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Była to lekcja on-line z synoptykiem. Zorganizowana została przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.
Więcej16 maja 2022

W ramach zajęć świetlicowych, przedstawiciele Ekologicznego ABC i zainteresowani uczniowie, zaangażowali się w ogólnopolską akcję Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów.
Więcej6 maja 2022

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Karol Czerwiński został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zajmując III miejsce.
Oprócz nagrody rzeczowej i dyplomu laureata Karol otrzyma dodatkowe punkty uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Serdecznie gratulujemy!
Więcej6 maja 2022

Uczniowie klasy 2C kontynuowali temat związany z dbaniem o naszą planetę. Zaczęli od czytanki na temat zagospodarowywania terenu wokół szkoły, a zakończyli posadzeniem swojego świątecznego drzewka.
Więcej

29 kwietnia 2022

Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC wzięli dziś udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonali budki lęgowe dla ptaków.
Warsztaty odbyły się pod kierunkiem pana Macieja Klimowicza ze Stowarzyszenia Mieszkańców - DZIAŁAMY RAZEM.
Więcej

29 kwietnia 2022

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się wielkie święto ekologiczne - Dzień Ziemi.
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę" i ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli. To wspólne partnerstwo dla dobra naszej planety.
Więcej

26 kwietnia 2022

20 kwietnia 2022 r. odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - X edycja. Konkurs organizowany jest przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się na terenie Afrykarium wrocławskiego ZOO.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie: Zofia Rewaj (5A), Franciszek Mikiewicz (5A), Franciszek Misiak (5A) i Michał Górski (5B).
Więcej21 kwietnia 2022

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku WHO koncentruje się na wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne.
Więcej

21 marca 2022

Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym poświęconym tajemniczym ptakom jakimi są sowy. Noc Sów - bo o niej mowa, już od 2012 roku na stałe zagościła w naszym szkolnym kalendarzu ekologicznym.
Więcej2 marca 2022

W ramach realizacji dwóch ogólnopolskich projektów z zakresu edukacji ekologicznej – Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) i "Wygrajmy ze smogiem" na naszej stronie internetowej pojawił się widżet (po prawej stronie, tuż pod kalendarzem). Pozwala on, bezpośrednio na stronie szkoły, sprawdzać wyniki pomiarów pyłów w najbliższej okolicy.
Widżet jest widoczny na stronie szkoły jako logo ESA.
Po kliknięciu na logo widżet rozwinie się i oprócz logo widoczne będą: poziom pyłów PM2,5, graficzna ocena jakości powietrza i link do strony ESA, gdzie znajdują się m.in. szczegółowe dane z pomiarów. Zachęcamy do korzystania i monitorowania stanu powietrza.8 lutego 2022

   Uczniowie naszej szkoły (klasa 4A, 4B, 4C oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC) wzięli udział w kolejnej edycji programu ekologicznego EkoEksperymentarium, realizowanego pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.
Więcej29 stycznia 2022

Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: Zofia Rewaj, Jakub Kramek i Michał Ziemiński z klasy 5A zajęła w I miejsce w konkursie "Kampania Społeczna – film promocyjny".
Zwycięski scenariusz filmu został nagrany przez profesjonalną ekipę filmową, a następnie wyemitowany na monitorach LCD w autobusach komunikacji miejskiej we Wrocławiu. W filmie wzięli udział autorzy scenariusza oraz uczniowie z klasy 5A.
Więcej

17 stycznia 2022

Nasza szkoła znalazła się w gronie stu wybranych szkół, które otrzymały zestaw do pomiaru smogu. Czujnik zanieczyszczenia powietrza z monitorem 27" został już zainstalowany. W trybie ciągłym mierzone są poziomy pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, ciśnienie atmosferyczne, temperatura i wilgotność powietrza, a wyniki tych pomiarów wyświetlane są na monitorze w holu szkoły.
Oprócz tego, na monitorze, wyświetlane są multimedialne materiały z zakresu edukacji ekologicznej. Odczyty z miernika zainstalowanego na budynku szkoły są na bieżąco dostępne na stronie esa.nask.pl, a dokładniej tutaj.
Więcej

6 grudnia 2021

Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego wzięli udział w kolejnym spotkaniu z przyrodą on line. Ja grasuję, a ty śpisz, czyli o ssakach w mieście to temat listopadowego spotkania w ramach cyklu TO ŻYJE.
Więcej9 listopada 2021

Nasza szkoła znalazła się wśród dwudziestu dolnośląskich placówek, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie realizowanym przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., w ramach zadania publicznego pn. "Energetycznie Efektywniejszy Dolny Śląsk".
Wczoraj uczniowie z klasy 5A uczestniczyli w warsztatach dotyczących efektywności energetycznej.
Więcej7 listopada 2021

29 października przy Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się ekologiczny piknik edukacyjny "Drzewa mają megaMOC".
Więcej

6 listopada 2021

Uczniowie naszej szkoły zbudowali karmniki, by pomóc ptakom przetrwać nadchodzące ciężkie chwile.
Więcej

26 października 2021

TO ŻYJE to cykl spotkań z przyrodą on-line, w których biorą udział uczniowie Szkolnego Koła Ekologicznego.
To nasze wyjątkowe Wtorki z przyrodą, w czasie których słuchamy wykładów otwierających przed nami drzwi do niezwykłego świata zwierzęcych mieszkańców Wrocławia.
Więcej26 października 2021

W ramach zajęć Szkolnego Koła Ekologicznego uczniowie obejrzeli premierę online spektaklu ekologicznego pt. "Dziewczynka z zapałkami. Świat SMOGU" (Bohema House Teatr Ekologiczny - pierwszy na świecie teatr ekologiczny).
Więcej30 września 2021

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Lekcja Nieśmiecenia". Zdobyliśmy nagrodę, w postaci stacji edukacyjnej do segregacji odpadów.
    Stacja składa się z:
  • 7 pojemników na odpady (szkło, tworzywa sztuczne, papier, odpady bio, zmieszane, baterie i nakrętki),
  • zgniatarki do plastikowych butelek oraz puszek,
  • tablic edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów.
Miło nam poinformować, że stacja jest już w naszej szkole!
Więcej

22 września 2021

Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w Wielkim Finale "Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata", który odbył się 16 września w Warszawie. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM.
Więcej

19 lipca 2021

To było wielkie wydarzenie ekologiczne! Do Kątów Wrocławskich zawitało "Lato w mieście z Eco Studio".
Szkoła Podstawowa nr 2 została nagrodzona jako jedyna z województwa dolnośląskiego, zajmując zaszczytne I miejsce w konkursie edukacyjnym. Z tej okazji 12 lipca uczniowie wzięli udział w pełnej atrakcji lekcji przyrody i spotkali się z gwiazdami internetu.
Więcej

20 czerwca 2021

W ramach projektu edukacyjnego "Eco Studio ELECTRO-SYSTEM", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Lato w mieście z Eco Studio".
Miło nam poinformować, że ósmoklasiści: Martyna Małecka i Władysław Sobolewski zajęli I miejsce w konkursie.
Jako laureat I miejsca nasza szkoła otrzyma tablicę interaktywną. Ale to nie wszystko, oprócz nagrody rzeczowej czeka nas jeszcze spotkanie edukacyjne. Już 12 lipca odwiedzą nas ambasadorzy projektu: Kuba Adamiak i Kinga Sawczuk
Więcej

20 czerwca 2021

Konkurs "Lekcja Nieśmiecenia" został rozstrzygnięty! Spośród 137 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała 20 laureatów. Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest jednym z nich. To oznacza, że wygraliśmy stację edukacyjną z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów (7 pojemników wraz ze zgniatarką do puszek i plastikowych butelek).   10 czerwca 2021

W maju odbył się konkurs plastyczny pt. "Domek dla pszczół". Uczestnicy konkursu zaskoczyli swoją wyobraźnią i precyzją w wykonaniu prac.
Więcej

9 stycznia 2021

W styczniu, w piątek, jest taka "noc", która rozpoczyna się już po 16, za oknem prószy śnieg i jest mroźno. To wyjątkowa, fascynująca Noc Biologów. Ogólnopolska akcja - Noc Biologów - obchodzi w tym roku jubileusz. To już X edycja.
Więcej8 stycznia 2021

W grudniu, zainteresowani ekologią uczniowie z klas 7-8, wzięli udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu.
Warsztaty uświadamiały o konieczności odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz o ponownym wykorzystywaniu i odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów. Uczniowie zdobyli wiadomości na temat zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali też działania Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
Każdy uczestnik warsztatów mógł wziąć udział w finałowym quizie o klimacie i zrównoważonej konsumpcji. Nagrodą za prawidłowo rozwiązany quiz były materiały edukacyjno–promocyjne dla szkoły. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli taką nagrodę. Więcej8 stycznia 2021

   Jakub Gumuła z 1C otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym NIE dla ŚMIECI w lesie! zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Chemeko System, w kategorii szkoły podstawowe klasy I–III.
Gratulujemy!
18 października 2020

Jak sprawić by nauka była kreatywna i zapamiętana na długo? Odpowiedź jest prosta - przez pracę twórczą i doświadczenia. Dlatego w ramach międzynarodowego Dnia Drzewa, udziału w projekcie "Czytam z klasą" - edycja ekologiczna oraz lekcji przyrodniczo-matematycznej w terenie, uczniowie zapoznawali się z otaczającą nas przyrodą.
Więcej

23 września 2020

21 września uczniowie klasy trzeciej w ramach lekcji przyrody uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W tym roku działaliśmy pod hasłem "Myśl globalnie, sprzątaj lokalnie".
Więcej

22 września 2020

W słoneczne, niedzielne popołudnie grupa entuzjastów przyrody z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu – Spacer z Przyrodą. Organizatorem spaceru była Gmina Kąty Wrocławskie oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oddział we Wrocławiu.
Więcej


koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl