• Udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego to powód do dumy!

     • 29 września nasza szkoła obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy!


      Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni
      piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI
      (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.
      Już niedługo podzielimy się relacją z tego wydarzenia!
      #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL
      @Fundacja V4Sport
      @Akademia Krokieta i Lamy

     • Przesłuchanie konkursowe do VI Ogólnopolskiego Konkursu DO HYMNU!

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do VI Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu!

      Z województwa dolnośląskiego bierze udział 22 szkoły. Z Wrocławia – tylko 2. W powiecie wrocławskim jesteśmy jedyni!

       

      Lubimy śpiewać, co wiele razy udowodniliśmy, warto więc w ramach obchodów Święta Niepodległości przygotować się do chóralnego wykonania pieśni patriotycznych.

      Konkurs zakłada:
      - wspólne
      - jednogłosowe
      - bez towarzyszenia instrumentów
      - wykonanie z pamięci trzech pieśni: Hymnu państwowego, „Roty” oraz „Hymnu Szarych Szeregów”
      - w ilości zwrotek podanych przez organizatorów
      - przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

      Przesłuchanie konkursowe w obecności jury zewnętrznego będzie miało miejsce 8 listopada o godzinie 8.15 na hali sportowej przy naszej szkole.


      Zatem wspólnie przygotujmy się do tego święta!

       

        

     • Dwójka wchodzi na Ślężę

     • Zachęcamy do wspólnego wejścia na Ślężę. Spotykamy sie na Przełęczy Tąpadła w sobotę 30 września o godzinie 9.00.

      Zapraszamy wszytkich uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół i sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka.

     • Spotkanie z koordynatorem wolontariatu

     • 22 września uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach z wolontariatu.

      Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej miały przyjemność spotkać się z koordynatorem wolontariatu z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

      Podczas tego wydarzenia dowiedzieliśmy się czym jest wolontariat, kto to jest wolontariusz, komu to pomaganie służy oraz najważniejsze - w jakich akcjach możemy wziąć udział, żeby wesprzeć najmłodszych podopiecznych hospicjum.

      Pomaganie jest OK. Pomagaliśmy, pomagamy i będziemy dalej pomagać...

       

       

     • Akcja Sprzątanie Świata

     • Klasa 4C z dużym rozmachem zaangażowała się w zbieranie śmieci w ramach akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci pozbierały wszystkie odpadki przed i za szkołą. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że praca stała sie  przyjemnością, aż ciężko było wrócić na zajęcia szkolne. Na pytanie: czy będą chciały powtórzyć akcję w przyszłym roku, jednogłośnie odpowiedziały, że tak. Dzielne dzieciaki!

     • XV Bieg o Puchar Burmistrza Kątów Wrocławskich

     • 10 września na Stadionie Lekkoatletycznym GOKiS odbył się XV Bieg o Puchar Burmistrza Kątów Wrocławskich. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka, zaangażowali się w pomoc przy organizacji biegu.

      Uczennice pracowały na rzecz środowiska lokalnych biegaczy przy organizacji strefy startu i mety, rozdawały medale uczestnikom biegu, pracowały w punktach odżywczych, kibicowały zawodnikom. Za zaangażowanie w promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia dziękujemy: Lenie Dudzie, Maszy Błaut, Alinie Fediuk, Hani i Julii Gacek, Kindze Majcher, Karinie Włodkowskiej i Idze Wiss, Ewie Rumińskiej.

     • Konkurs "Ulice Korczaka" rozstrzygnięty

     • I miejsce dla Mateusza Kołakowskiego z klasy 7a za pełną i wyczerpującą odpowiedź.

      Wyróżnienia otrzymują:

      Maja Łukaszów
      Sofiia Stefaniuk
      Valeriia Antokhova
      Adam Zagórski

      Gratulujemy znajomości utworów naszego Patrona.
     • PODZIĘKOWANIA

     • Szkołę tworzą ludzie.

      Obok naszych wspaniałych uczniów, nauczycieli i rodziców mamy również przyjaciół, którzy razem z nami tworzą naszą dobrą przestrzeń. Chcemy im podziękować za wsparcie podczas pikniku z okazji Dnia Patrona.

     • Ciekawa lekcja historii

     • 12.09.2023 uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl IPN pt. "Historia misia Wojtka". Dzięki niemu poznali niezwykłe przygody niedźwiedzia brunatnego, który stał się polskim żołnierzem i wspólnie z armią generała Andersa przeszedł szlak bojowy. Miś Wojtek ( stopień wojskwy kapral) to jedna ciekawszych postaci II wojny światowej.

     • Piknik z okazji Dnia Patrona

     • ​​​Piknik szkolny za nami! Impreza zorganizowana przy pomocy Rady Rodziców oraz dyrekcji i nauczycieli była okazją do wspólnej zabawy. W ten niezwykły sposób przywitaliśmy nowy rok szkolny oraz naszych pierwszoklasistów.​​​​​

      Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, dmuchańce, zabawy kreatywne, warkoczyki, gry terenowe, fotobudka, koktajle owocowe samodzielnie wypedałowane na rowerach, przypinki samodzielnie wytłaczane i moc innych niezwykłych wrażeń... Nie mogło zabraknąć również czegoś na słodko i słono a przede wszystkim wspaniałego słońca i dobrych humorów. 

      Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację pikniku oraz licznie przybyłym uczestnikom tego niezwykłego wydarzenia.

       

     • STOP LOOK WAVE

     • Dzisiejszy dzień na długo zapadnie w pamięci drugoklasistów. Dzięki firmie Schavemaker logistic & tansport oraz firmie Volvo uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach z pierwszej pomocy, obejrzeć wóz serwisowy i dowiedzieć się, na czym polega praca mechanika oraz co to jest "martwa strefa" w ciągniku siodłowym.

      Wszyscy byli zachwyceni i niejedna osoba postanowiła w przyszłośći zostać kierowcą. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek.

      DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA

     • Pasowanie Pierwszoklasistów

     •  

      ​8 września 2023 roku to bardzo ważna data dla nowych uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich im. Janusza Korczaka i zostali pasowani z rąk Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem na pełnoprawnych uczniów.​​​​​​

     • Pierwsze miejsce w konkursie "MOJE DOLNOŚLĄSKIE"

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że praca  plastyczna klasy 4C, którą mieliśmy możliwość podziwiać podczas Dnia Talentów pod koniec roku szkolnego 2022/2023, została wybrana jako zwycięska w konkursie "MOJE DOLNOŚLĄSKIE". Jest to niezwykłe osiągnięcie, które zasługuje na najwyższe gratulacje!

      Twórczość klasy 3C (aktualnie już 4C) wyróżniła się spośród wielu innych prac i stanowi prawdziwe wyrażenie  talentu artystycznego. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszych umiejętności i zaangażowania, jakie włożyliście w tę pracę. 

      Nagrodą w konkursie jest wycieczka. Już jesienią laureaci, czyli cała klasa 4C wyruszą, by zwiedzić kolejne ciekawe miejsca  na Dolnym Śląsku. Z niecierpliwością czekamy na relacje...

       

     • Ach! co to był za dzień...

     • Szanowni Państwo.

      Drodzy Nauczyciele.

      Kochani Rodzice i Uczniowie.

      Dziękuję Wszystkim razem i Każdemu z osobna za ten piękny dzień w naszej Społeczności, za jedność, przygotowanie i realizację uroczystego pasowania i pikniku.

      „Spotykać się to początek, zgodzić się to postęp, pracować razem to sukces”   Henry Ford

       

      Dyrektor szkoły

      Alicja Sudoł

       

     • Kondolencje dla Pani Wicedyrektor Doroty Kalinowskiej

     • Najszczersze wyrazy współczucia i żalu  z powodu śmierci taty

                        dla Pani Doroty Kalinowskiej i jej bliskich

       

      Składają:  Dyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich wraz z całą Społecznością szkolną.

       

     • Wolontariat nagrodzony...

     • Działania wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich im. Janusza Korczaka za miniony rok szkolny 2022/2023 zostały docenione.

      Udział w akcji charytatywnej "Nakrętki dla Hospicjum", akcji "Pola nadziei" czy "Wrocławskim Biegu Sponsorowanym 2023" dla chorych dzieci z wrocławskiego hospicjum to jedne z niewielu akcji, w których bierzemy aktywny udział.

      Kolejne działania przed nami, ale zawsze miło dostać dypolmy i podziękowania.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • 4 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.

       

      Zebranych na hali uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała Pani Dyrektor Alicja Sudoł. W kilku słowach Pani Małgorzata Dragon przypomniała najważniejsze fakty historyczne związane z II wojną światową, a następnie cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń.

      Dyrektor szkoły dokonała prezentacji nowych nauczycieli, wychowawców klas oraz przedstawiła wicedyrektorów Panią Iwonę Wójciak i Panią Dorotę Kalinowską.

      W drugiej części obchodów inauguracji nowego roku szkolnego powitani zostali uczniowie klas pierwszych i ich rodzice. 

      Życzymy całej społeczności szkolnej wspaniałego roku szkolnego 2023/2024, samych sukcesów, dużo uśmiechu i dobrej współpracy...

       

     • RUSZA AKCJA ZBIERANIA TALENCIAKÓW

     • Już dziś oficjalnie rozpoczynamy akcję SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW#2! Gorąco zapraszamy do zbierania Talenciaków i wymieniania ich na nowy sprzęt dydaktyczny dla Naszej Szkoły.

      Zasady są proste: za zakupy w sklepach Lidl, Klienci otrzymują Talenciaki, które będą mogli przekazać wybranej szkole. Im więcej Talenciaków, tym więcej atrakcyjnych nagród będziecie mogli wybrać z Katalogu nagród.

      Talenciaki przekazujemy wychowawcom klasy.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka
   • ul. Brzozowa 6, 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
   • (+48) 71 316 65 15
  • Logowanie do strony