• Mistrzymi Pięknego Czytania

     • Niezmiernie miło jest nam poinformować, że tytuł Mistrzyni Pięknego Czytania w Języku Niemieckim zdobyła Anastazja Matkowska z 4B.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Akcja edukacyjna #zdroworosna

     • Klasa druga miała okazję wcielić się w rolę małych ogrodników. A wszystko za sprawą udziału w  akcji edukacyjnej #ZDROWOROSNA 2023, zorganizowanej przez W. Legutko.

      Zajęcia praktyczne rozpoczęliśmy od rozpakowania darmowego pakietu edukacyjnego, który zawierał ciekawe materiały informacyjne, nasiona oraz zestaw do samodzielnego wysiewu roślin. Uczniowie posiali nasiona kopru, nasturcji, fasoli oraz kwiatów wabiących motyle. Teraz pozostaje dbać o kącik przyrodniczy i z niecierpliwością czekać na efekty. Na koniec były też prezenty w postaci marchewkowych zakładek do książek!

     • Ja i niebieski świat

     • Na początku maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Ja i niebieski świat". I miejsce zajął Łukasz Gajewski z 2B, II miejsce Paula Rakowska z 7A, III miejsce Hania Furmańska z 4A.
      Wyróżnienia otrzymali: Martyna Bujak, Margarita Lypka, Piotr Ziemba, Zuzanna Laskowska, Michał Brych i Natalia Jabłońska. 

      Serdecznie gratulujemy. 

     • zDolny Ślązak

     • W roku szkolnym 2022/2023 do dziewięciu konkursów "zDolny Ślązak" na etapie szkolnym przystąpiło 58253 uczniów, do etapu powiatowego przeszło 4208, a do finałowego 1251. Wyłoniono z nich 402 finalistów.

      Wśród tych laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły, Karol Byszyński z przedmiotu fizyka pod opieką pani Beaty Rakoczy.

      12 mają odbyła się Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak, podczas której wręczono medale i dyplomy laureatom przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, Posła na Sejm RP Mirosławę Stachowiak-Różecką. 

      Dzięki temu zwycięstwu Karol uzyskał pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku

     • Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku zakwalifikowały się uczennice: Łucja Woźniczka z 2A, Helena Małyczak z 2A i Alicja Nowak z 8B oraz nauczyciele: Katarzyna Dybich i Wojciech Sichniewicz.
      Finał odbędzie się 4 czerwca na Politechnice Wrocławskiej.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

     • Bieg Integracyjny

     • 12 maja na Stadionie w Kątach Wrocławskich odbył się Bieg Integracyjny Stowarzyszenia Krzyś - Byś Kolorowo Żył, w którym nasza szkoła miała zaszczyt brać udział już po raz szósty. Dziękujemy bardzo za cudownie spędzony wspólny czas i zabawę. 

     • Gminne w piłkę nożną

     • 27 kwietnia odbyły się zawody gminne w piłkę nożną. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klas 5 i 6 oraz 7 i 8. Obie drużyny zajęły trzecie miejsce na sześć drużyn w dwóch kategoriach: Igrzyska dzieci oraz Igrzyska młodzieży szkolnej.

      Gratulacje dla zawodników i podziękowania za pomoc w organizacji.

     • II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

     • Trzy etapy zmagań w tegorocznej - II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej za nami. Konkurs w całości odbył się w formule online, a każdy etap olimpiady obejmował 40 pytań dotyczących zanieczyszczenia powietrza i zmiany klimatu.

      Jest na niezmiernie miło poinformować, że wśród laureatów  jest uczeń naszej szkoły - Karol Czerwiński z klasy 8B. Karol osiągnął  trzeci najlepszy wynik w Polsce i  otrzymał tytuł laureata olimpiady. Dzięki temu, że Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa znalazła się w wykazie konkursów publikowanych przez kuratoria oświaty, taki wynik może zostać wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcie. A to oznacza dodatkowe trzy punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej! 
      Tym samym przypominamy, że w ubiegłym roku  Karol też otrzymał tytuł laureata.

      Serdecznie gratulujemy Karolowi sukcesu!

     • Gminne obchody Święta Trzeciego Maja

     • Tak niedawno, bo we wrześniu 2022 r., nasza szkoła otrzymała imię Janusza Korczaka oraz Sztandar Szkoły. Dzięki temu mogliśmy pierwszy raz jako Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich wziąć udział w gminnych obchodach Święta Trzeciego Maja. Naszą Szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Lena Kajda, Hanna Uśniacka oraz Szymon Dąbrowicki, pod opieką pani Justyny Borowskiej.

      Poczet Sztandarowy wziął udział we mszy świętej za Ojczyznę (jako jeden z sześciu innych Pocztów), a następnie udał się obok Domu Kultury (grodzisko), gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości gminnych. Zaszczyt bycia w Poczcie Sztandarowym jest zawsze wielkim wyróżnieniem, ale wiąże się też z obowiązkiem bycia do dyspozycji, również w dni wolne od innych obowiązków np. szkolnych. Cieszy fakt, że oba składy Pocztu Sztandarowego wywiązał się ze swoich zobowiązań wyśmienicie.

     • Majowe święta

     • Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Trzeciego Maja to bardzo radosne dni. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły w różny sposób przypominali sobie wydarzenia oraz postacie związane tymi wydarzeniami. Główne uroczystości odbyły się na cmentarzu w Kątach Wrocławskich, w miejscu szczególnie do tego przygotowanym – przed obeliskami upamiętniającymi poległych Polaków oraz Twórców Polskiego Państwa Poziemnego i miały charakter Apelu Poległych. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn. Jeden z naszych uczniów, Karol Korzeniowski przypomniał utwór K. C. Norwida pt. Tęskno mi Panie, a delegacje poszczególnych klas zapaliły przygotowane przez siebie znicze i postawiły je pod obeliskami.

      W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przywoływaliśmy w ten sposób pamięć uczestników powstań narodowych, twórców II Rzeczypospolitej i jej obrońców. Niech bohaterowie walk o niepodległość Rzeczypospolitej i Ich czyny utrwalone w historii narodowej i tradycji oręża polskiego na zawsze pozostaną w naszych sercach i pamięci. W dniu 3 maja 1791 roku nasi przodkowie pokazali nam, czym jest prawdziwa wolność. Niestrudzenie szukali rozwiązań, które wsparłyby upadającą Polskę. Największą ich wartością była Ojczyzna! Dzisiaj, my – spadkobiercy polskiej tradycji niepodległościowej sięgamy do skarbnicy dokonań naszych walecznych przodków.

     • Nietypowe obchody świąt majowych

     • Ostatni tydzień kwietnia obfitował w wydarzenia związane z obchodami świąt majowych. Była to okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat najważniejszego wydarzenia - kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      W tym roku obchody miały inny charakter. Do gry „Kto ukrył konstytucję" i do rozwiązania Escape Roomu "Gdzie jest konstytucja" zaprosiliśmy całą szkołę. Udział w zabawie wzięło wielu uczniów. Ich zmagania zakończyły się sukcesem. Gracze znaleźli odpowiedź na pytanie, kto ukrył konstytucję wykonując pięć zadań, odkrywanych codziennie od poniedziałku do piątku. Natomiast z wirtualnym escape roomem zmierzyli się w domu. Lista laureatów na zamieszczonych zdjęciach.

     • XXIII Gminny Przegląd Literatury Patriotycznej i Religijnej

     • 25 kwietnia 2023 r. odbył się  XXIII Gminny Przegląd Literatury Patriotycznej i Religijnej. Organizatorem wydarzenia  była Szkoła Podstawowa w Małkowicach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu.

      Swoje umiejętności recytatorskie i wokalne prezentowali uczniowie ze szkół naszej gminy: Smolca, Kątów Wrocławskich, Gniechowic, Małkowic i Sadkowa. Celem konkursu było propagowanie patriotycznej i religijnej tradycji naszej Ojczyzny oraz upowszechnianie kultury języka ojczystego. Młodzi  artyści wykazali się  niezwykłą wrażliwością i talentami.  Na uwagę zasługuje też profesjonalizm, z jakim  uczniowie interpretowali utwory. Uczestnicy konkursu udowodnili, że świat poezji  jest niezwykły, bo  pozwala odkrywać i wyrażać najgłębsze pokłady  uczuć, bawić czy wzruszać do łez.

      Występy uczniów dostarczyły wszystkim wielu wrażeń, ale też pozwoliły dostrzec wartość literatury.  Zaprezentowane utwory wykazały,  że Ojczyzna miewa różne oblicza.  Zawsze  jednak Polska stanowi  dobro najważniejsze, o które walczyli nasi przodkowie, poświęcając niekiedy własne życie.

      Naszą szkołę dzielnie reprezentowały cztery uczennice: Nikola Wojtczak z klasy 4C, Alina Fediuk z klasy7A, Darya Khomich z klasy 8C oraz Hanna Uśniacka z klasy 8B.

      Wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

      Dziękujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów!

     • Poranek muzyczny

     • Zapraszamy na drugą odsłonę koncertu "Poranek muzyczny" adresowanego do dzieci (wraz z opiekunami) i młodzieży. Koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich w niedzielę, 14 maja, o godz. 11:30. Wykonawcą będzie Zespół Muzyki Polskiej Mokosza. Podczas koncertu słuchacze będą mieli okazję wysłuchać nowego repertuaru oraz poznać brzmienie instrumentów „na żywo”, a także usłyszeć wiele informacji o muzyce, kompozytorach, polskiej sztuce ludowej (przede wszystkim muzycznej), polskich tańcach narodowych, historii Polski oraz o naszych słowiańskich korzeniach. Podczas tej artystycznej imprezy uczestnicy poznają również koncertowy savoir vivre oraz różne pojęcia muzyczne.

     • Warsztaty pszczelarskie

     • Z okazji Dnia Ziemi w odbyły się warsztaty pszczelarskie. Dzieci miały możliwość poznać pracę pszczelarza oraz narzędzia, którymi pracuje. Podczas warsztatów uczniowie mogli spróbować rożnego rodzaju miodów oraz dowiedzieć się jak ważne są pszczoły i ich praca.

     • Handballowa Jedyneczka

     • 25 kwietnia odbył się turniej mini piłki ręcznej, w której brały udział klasy 1-3. Uczniowie grali 1x1 przez 2 minuty. Zawodnicy doświadczyli sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.
      Gratulacje dla wszystkich zawodników!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka
   • ul. Brzozowa 6, 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
   • (+48) 71 316 65 15
  • Logowanie do strony