Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Osiągnięcia uczniów

7 grudnia 2022

Nasi trzecioklasiści zanotowali świetne występy w zawodach pływackich, które odbyły się 5 grudnia. Nasi reprezentanci rewelacyjnie popłynęli w sztafetach zajmując I miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.
Indywidualnie najlepsze rezultaty osiągnęli:
Kaja Paluszak z 3A – I miejsce w stylu dowolnym i I miejsce w stylu grzbietowym
Adrian Dusza z 3B – I miejsce w stylu dowolnym i I miejsce w stylu grzbietowym
Jagoda Nowicka z 3C – III miejsce w stylu dowolnym i III miejsce w stylu grzbietowym.
Więcej2 grudnia 2022

Miło nam poinformować, że Karol Byszyński z 8B zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów.26 listopada 2022

W konkursie zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę w Kątach Wrocławskich z okazji Tygodnie Edukacji Globalnej uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody.
W grupie wiekowej 8-11 lat:
Magdalena Mistecka z 4C - I miejsce
Amelia Okońska z 5C - III miejsce
Wyróżnienia otrzymali: Hanna Gacek z 5C, Masza Błaut z 5C, Hanna Pawluk z 5C i Tymon Sasiela z 4B
W grupie wiekowej 12-16 lat:
Alina Fediuk z 7A - I miejsce
Hanna Uśniacka z 8B - II miejsce
Anfisa Hniedova z 8B - II miejsce
Julia Cybulak z 8C - III miejsce
Hanna Turkiewicz z 8C - III miejsce
Wyróżnienia otrzymali: Alicja Nowak z 8B, Igor Żak z 7A, Martyna Gawrysiak z 8C, Julia Woś z 8C, Alicja Bielecka z 8B i Kamila Nykiel z 8C.22 listopada 2022

21 listopada uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt wziąć udział w Gminnym Turnieju Minikoszykówki, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smolcu.
Po zaciętej walce w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich. Nasza reprezentacja chłopców zajęła trzecie miejsce. Więcej7 listopada 2022

Miło nam poinformować, że Karol Byszyński z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki.3 listopada 2022

20 października odbył się dolnośląski finał konkursu Poznaj Polskę na Sportowo. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Karol Korzeniowski i Tomasz Korzeniowski z klasy 8A. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą na temat piłki nożnej i osiągnęli wysokie wyniki.
Więcej

2 listopada 2022

Miło nam poinformować, że Karol Byszyński z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z matematyki.29 października 2022

Miło nam poinformować, że Natalia Osuch z 8A oraz Lena Kajda z 8C zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego.23 października 2022

Miło nam poinformować, że klasa 3C wygrała nagrodę w postaci jednodniowej wycieczki na warsztaty w CEEiK "Salamandra" w Myśliborzu, w konkursie "Gustaw".
Więcej10 października 2022

Poznaj Polską na sportowo – konkurs wiedzy o piłce nożnej! - to konkurs organizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.
Składa się on z III etapów. Za nami I etap, mający na celu wyłonienie uczniów z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej.
Miło nam poinformować, że Karol Korzeniowski (8A) i Tomasz Korzeniowski (8A), zakwalifikowali się do wojewódzkiego finału (II etap), który odbędzie się 20.10.2022 na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!2 października 2022

26 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
W tym dniu uświadomiliśmy sobie jak wiele korzyści przynosi młodemu człowiekowi nauka języków obcych.
W ramach tego dnia odbył się też konkurs z języka niemieckiego. Jego zwycięzcą okazał się Niccolaus Komarnicki z 8C.
Serdeczne gratulujemy!
Więcej27 września 2022

21 września w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, odbył się finał III Konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim "Co wiecie o Wrocławskim Powiecie". W konkursie uczestniczyły reprezentacje 13 szkół podstawowych z terenu powiatu.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna (wyłoniona w szkolnych eliminacjach, które odbyły się w czerwcu) w składzie: Karol Czerwiński 8B, Karol Korzeniowski 8A, Tomasz Korzeniowski 8A.
Reprezentacja naszej szkoły pokazała, że powiat nie ma żadnych tajemnic. Zajęliśmy lokatę tuż za podium.
Uczniowie otrzymali dyplomy okolicznościowe i upominki za udział w konkursie. Nagrodą jest również wycieczka po powiecie.
Więcej23 czerwca 2022

15 czerwca 2022 w naszej szkole był wyjątkowym dniem – Dniem Promocji Talentów. Jego celem było zaprezentowanie naszych pasji, zainteresowań, hobby, umiejętności - słowem wszystkiego co sprawia, że jesteśmy: wyjątkowi i nieprzeciętni.
Więcej


20 czerwca 2022

Od 30 kwietnia do 15 maja w naszej szkole odbywały się działania w ramach konkursu Pho3nix Active School, największego w Polsce konkursu sportowego dla Szkół Podstawowych. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła została finalistą II edycji konkursu Pho3nix Active School, wygrywając warsztaty sportowe.
Więcej20 czerwca 2022

Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego to okazja, by pokazać uczniom niezwykły świat Morza Bałtyckiego. To ważny dzień w kalendarzu ekologów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły - klasa 7C oraz Ekologiczne ABC - poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony Bałtyku.
Po zrealizowaniu bałtyckiej lekcji wzięliśmy udział w konkursie "Może poznajmy nasze morze?". Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli atrakcyjne nagrody - eko-plecaczki, morskie zeszyty edukacyjne MSC i tatuaże.
Więcej

29 maja 2022

27 maja w ZSP w Sadkowie odbył się finał międzyszkolnego konkursu języka angielskiego "Let’s Spell".
Po etapie szkolnym do finału dostali się: Zuzanna Sieńko z 4C, Michał Górski z 5B i Oliwia Maszczak z 6A.
Po zmaganiach na bardzo wysokim poziomie Michał Górski zajął III miejsce.
Gratulujemy!23 maja 2022

18 maja na terenie wrocławskiego ZOO, w Afrykarium, odbył się finał X edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas".
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce.
Więcej

6 maja 2022

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Karol Czerwiński został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zajmując III miejsce.
Oprócz nagrody rzeczowej i dyplomu laureata Karol otrzyma dodatkowe punkty uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Serdecznie gratulujemy!
Więcej5 maja 2022

   Miło nam poinformować, iż Jeremi Błoński z 2C zajął I miejsce w XVII Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym "Mistrz Klawiatury".
Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Jeremi zajął w tym konkursie III miejsce. W tym roku ponownie zawalczył i jego praca została doceniona!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej28 kwietnia 2022

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej I Religijnej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Milena Mertuszka z 4B, Hanna Uśniacka z 7B oraz Karol Korzeniowski z 7A.
Więcej

28 kwietnia 2022

20 kwietnia 2022 r. odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - X edycja. Konkurs organizowany jest przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się na terenie Afrykarium wrocławskiego ZOO.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie: Zofia Rewaj (5A), Franciszek Mikiewicz (5A), Franciszek Misiak (5A) i Michał Górski (5B).
Więcej28 marca 2021

Miło nam poinformować, że Tobiasz Więckowski z 8B uzyskał tytuł finalisty konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!28 marca 2022

   25 marca uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-5 oraz 6–8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
W kategorii klas 4-5 laureatką została Milena Mertuszka z klasy 4B, która ujęła Komisję Konkursową wykonaniem znanego wszystkim wiersza Jana Brzechwy pt. Samochwała. Wśród uczniów klas starszych laureatką została Hanna Uśniacka, uczennica klasy 7B, wykonując utwór Między ciszą, której kompozytorem i wykonawcą jest Grzegorz Turnau.
Więcej
17 marca 2022

Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak) zakwalifikowali się: Zuzanna Byszyńska z 2C, Michał Ziemiński z 5A oraz pan Wojciech Sichniewicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!14 lutego 2022

Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do III Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Polskiej "Gdzie Ci szaleni artyści?" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach. W kategorii: szkoła podstawowa klasy I-II zaprezentowała się Zuzanna Byszyńska, uczennica klasy 2C w piosence "Laleczka z saskiej porcelany", otrzymując wyróżnienie.
Więcej29 stycznia 2022

Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: Zofia Rewaj, Jakub Kramek i Michał Ziemiński z klasy 5A zajęła w I miejsce w konkursie "Kampania Społeczna – film promocyjny".
Zwycięski scenariusz filmu został nagrany przez profesjonalną ekipę filmową, a następnie wyemitowany na monitorach LCD w autobusach komunikacji miejskiej we Wrocławiu. W filmie wzięli udział autorzy scenariusza oraz uczniowie z klasy 5A.
Więcej

27 grudnia 2021

21 grudnia odbył się międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego sprawdzający słownictwo z tematyki bożonarodzeniowej: Meister Des Weihnachstwortschatzes. Konkurs przeprowadzony był za pomocą aplikacji Kahoot! w formie zdalnej. Miał na celu poszerzenie zasobu leksykalnego nt. ww. święta jak i wzbogacenie wiedzy w zakresie zwyczajów i tradycji obowiązujących podczas Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. W konkursie wzięło udział kilka szkół, a tytuł mistrza zdobyła nasza uczennica - Klaudia Ciołek z 8A.15 grudnia 2021

Miło nam poinformować, że Tobiasz Więckowski z 8B zakwalifikował się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!7 listopada 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z klasy 8A został laureatem wojewódzkiego etapu IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".2 listopada 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z 8A zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki, natomiast Tobiasz Więckowski z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.2 listopada 2021

W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami na całym świecie obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Jesteśmy dumni, że nasza placówka została nagrodzona za organizację tego wydarzenia! To wspaniała inicjatywa mobilizująca nas do aktywności fizycznej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w ramach nagrody będziemy mogli korzystać z materiałów Akademii Krokieta i Lamy. Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, aktywność będzie towarzyszyła naszym uczniom nie tylko na lekcjach wf-u, ale także w salach lekcyjnych.29 października 2021

Miło nam poinformować, że Irena Pluta z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego.26 października 2021

Miło nam poinformować, że Mateusz Kramek z klasy 8A dostał się do wojewódzkiego etapu IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".3 października 2021

Miło nam poinformować, iż dwaj nasi nauczyciele wychowania fizycznego, pan Kamil Śmigielski oraz pan Piotr Zieliński zostali Mistrzami Polski Teakwon-do. Mistrzostwa odbyły się w Będzinie w dniach 2-3 października.
Gratulujemy!
Więcej

30 września 2021

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Lekcja Nieśmiecenia". Zdobyliśmy nagrodę, w postaci stacji edukacyjnej do segregacji odpadów.
    Stacja składa się z:
  • 7 pojemników na odpady (szkło, tworzywa sztuczne, papier, odpady bio, zmieszane, baterie i nakrętki),
  • zgniatarki do plastikowych butelek oraz puszek,
  • tablic edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów.
Miło nam poinformować, że stacja jest już w naszej szkole!
Więcej

24 czerwca 2021

16 czerwca 18 uczniów klas trzecich rywalizowało w konkursie przyrodniczo-ekologicznym. Wszyscy uczestnicy wykazali się olbrzymią wiedzą.
I miejsce zajęli Marysia Wojewoda z klasy 3A i Feliks Bardorz z klasy 3C
II miejsce Jakub Pawlik klasa 3B
III miejsce Antoni Zachara klasa 3B24 czerwca 2021

4 i 5 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "Matematyczny Kangurek". Konkurs odbył się na trzech poziomach: w klasach pierwszych, drugich i trzecich.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce
Milena Bieniek 1B
Julia Pabisek 1B
Zuzanna Byszyńska 1C
Natalia Dobrzańska 2B
Piotr Starzyński 3A
Natalia Pomirko 3A

II miejsce
Wojciech Medźwiedziuk 1B
Franciszek Jakób 1C
Michał Suchodolski 1A
Vera Borodzich 2B
Robert Mamrot 2C
Lena Mintus 3A
Antoni Zachara 3B

III miejsce
Judyta Wróblewska 1B
Michał Bień 2A
Alicja Chojnacka 2B
Bartosz Włodkowski 2B
Tymon Soliński 3B
Jakub Pawlik 3B
Maja Misiuna 3C24 czerwca 2021

25 i 26 maja 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny "Mały Mistrz Ortografii". Konkurs odbył się na trzech poziomach: w klasach pierwszych, drugich i trzecich.

Laureatami konkursu zostali:
I Miejsce - Mistrzowie Ortografii:
Jagoda Katrycz 1A
Robert Mamrot 2C
Jakub Matacz 3A

Wyróżnienia:
Aleksandra Gilon 1B
Kinga Kowalska 1B
Wiktor Juzyszyn 1B
Alicja Sielicka 1B
Franciszek Jakób 1C
Zuzanna Byszyńska 1C
Anastazja Matkowska 2B
Natalia Pomirko 3A
Zuzanna Sieńko 3C20 czerwca 2021

W ramach projektu edukacyjnego "Eco Studio ELECTRO-SYSTEM", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Lato w mieście z Eco Studio".
Miło nam poinformować, że ósmoklasiści: Martyna Małecka i Władysław Sobolewski zajęli I miejsce w konkursie.
Jako laureat I miejsca nasza szkoła otrzyma tablicę interaktywną. Ale to nie wszystko, oprócz nagrody rzeczowej czeka nas jeszcze spotkanie edukacyjne. Już 12 lipca odwiedzą nas ambasadorzy projektu: Kuba Adamiak i Kinga Sawczuk
Więcej

20 czerwca 2021

15 czerwca na terenie wrocławskiego ZOO (w Afrykarium), odbył się finał IX edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas".
Nasza drużyna w składzie: Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca i Alan Matkowski, zajęła V miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.
Gratulujemy!
Więcej

17 czerwca 2021

W dniach 28-30 maja drużyna DI Ladies w składzie: Martyna Małecka, Jagna Paluszak, Pola Paluszak, Hanna Uśniacka, Agata Lizak, Klaudia Ciołek i Oliwia Krawczyk pod opieką trenerki p. Izabeli Strzelczyk wzięła udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Destination Imagination DI, podczas której została trzykrotnie nagrodzona.

DI Ladies zdobyły I miejsce w społecznym Wyzwaniu Drużynowym w II poziomie wiekowym.
Drugi medal drużyna otrzymała, wygrywając Wyzwanie Bliźniacze we współpracy z drużyną Strong creative girls z Rząski.
Dziewczyny z DI Ladies trzecią nagrodę w postaci kolekcjonerskiego zestawu przypinek (pinsów) DI zdobyły w Wyzwaniu Tanecznym.
Gratulujemy!
Więcej

17 czerwca 2021

W związku z kolejną porą roku, odbył się ostatni etap szkolnego konkursu plastycznego pt. "Letnie krajobrazy". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III.
Więcej

10 czerwca 2021

W maju odbył się konkurs plastyczny pt. "Domek dla pszczół". Uczestnicy konkursu zaskoczyli swoją wyobraźnią i precyzją w wykonaniu prac.
Więcej

10 czerwca 2021

   Pomimo że majówka już za nami, konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich pt. Historyczna majówka oczami dziecka został rozstrzygnięty zupełnie niedawno. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6A – Karol Korzeniowski zajął pierwsze miejsce, przedstawiając swoja artystyczną wizję Święta konstytucji 3 Maja w postaci recytacji wiersza Michała Areta Trzeci Maj.
Serdecznie gratulujemy!20 maja 2021

29 kwietnia odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - IX edycja. Współorganizowany jest on przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas V szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zostali laureatami I etapu i wezmą udział w II etapie - powiatowym.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie:
Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca, Alan Matkowski.18 kwietnia 2021

Konkurs Wielkanocny Die schönste Osterkarte został rozstrzygnięty!
Wśród wielu prac Uczniów klas 4-6 na szczególną uwagę zasłużyły prace:
Wojtka Szymańskiego z 6C - I miejsce,
Mateusza Kołakowskiego z 4A - II miejsce,
Agaty Drobnik z 4A i Wojtka Maskiery z 4B - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej

12 kwietnia 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A otrzymała tytuł finalistki Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego.
Gratulujemy!30 marca 2021

Marzec to miesiąc poezji. Co roku nasi uczniowie stają w konkursowe szranki, by recytować lub śpiewać utwory poetyckie. Również w tym roku, 18 marca uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4 - 5 oraz 6 – 8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Więcej

29 marca 2021

Miło nam poinformować, że Zofia Byszyńska z 5A zajęła VII miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriale Urszuli Marciniak). W zawodach brali udział uczniowie z kilku województw.23 marca 2021

Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich - "Pani Wiosna".
Aleksandra Połuczanin zajęła I miejsce, a Lena Dudzic II miejsce.
Gratulujemy.
Więcej

22 marca 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A została laureatką Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Gratulujemy!16 marca 2021

W związku z kolejną porą roku, odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Zimowe krajobrazy”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III.
Więcej

13 marca 2021

Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak) zakwalifikowali się: Zofia Byszyńska z 5A, Martyna Małecka z 8A oraz pan Wojciech Sichniewicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!4 marca 2021

Serdecznie dziękujemy wszystkim Przedszkolakom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Maska karnawałowa". Celem edukacyjnym naszego wydarzenia było rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej wśród naszych przedszkolaków.
Więcej

1 marca 2021

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty. Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie "Kartka walentynkowa".
Gratulujemy dzieciom kreatywności i pomysłowości.
Więcej

24 lutego 2021

W szkolnym etapie konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć" dla klas I-III wzięło udział dziewięć zespołów trzyosobowych.
Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wysoki i o wyłonieniu zwycięscy rozstrzygnęła dogrywka, w której tylko jednym punktem zwyciężyła klasa 3C w składzie: Masza Błaut, Maja Misiuna, Urszula Grabarczyk. Drugie miejsce zajęła klasa 2C w składzie: Magdalena Mistecka, Szymon Matusik, Robert Mamrot. Trzecie miejsce zajęła klasa 3A w składzie: Lena Mintus, Jakub Matacz, Piotr Starzyński. Więcej

15 lutego 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!11 lutego 2021

Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego.
Gratulujemy!8 lutego 2021

Miło nam poinformować, że w II Dolnośląskim Festiwal Piosenki Polskiej Gdzie Ci artyści szaleni? w kategorii: Szkoła podstawowa I-II – soliści 1. miejsce zajął Karol Hełka, uczeń klasy 1B. Zachwycił jury piosenką pt. Cyrk z repertuaru Majki Jeżowskiej.
3. miejsce w tej samej kategorii wywalczył Jeremi Błoński, uczeń klasy 1C w piosence Witajcie w naszej bajce autorstwa Jana Brzechwy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej8 stycznia 2021

W grudniu, zainteresowani ekologią uczniowie z klas 7-8, wzięli udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu.
Warsztaty uświadamiały o konieczności odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz o ponownym wykorzystywaniu i odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów. Uczniowie zdobyli wiadomości na temat zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali też działania Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
Każdy uczestnik warsztatów mógł wziąć udział w finałowym quizie o klimacie i zrównoważonej konsumpcji. Nagrodą za prawidłowo rozwiązany quiz były materiały edukacyjno–promocyjne dla szkoły. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli taką nagrodę. Więcej8 stycznia 2021

   Jakub Gumuła z 1C otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym NIE dla ŚMIECI w lesie! zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Chemeko System, w kategorii szkoły podstawowe klasy I–III.
Gratulujemy!
2 stycznia 2021

W okresie świątecznym (23-29 grudnia) w klasie 1C odbył się Klasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek on-line.
Więcej

21 grudnia 2020

Jakub Gumuła z 1C zajął III miejsce w Konkursie "Moje szczęście" organizowanym przez XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki. Uczestnicy mieli zaprezentować swoje odwzorowanie fragmentu wzoru strukturalnego cząsteczki szczęścia - endorfiny.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Więcej

18 grudnia 2020

Dziś odbył się online Konkurs z języka niemieckiego sprawdzający słownictwo z tematyki bożonarodzeniowej: Meister des Weihnachtswortschatzes.
Czołowe miejsca zajęli:
1. Iga Olszewska z 8A
2. Martyna Małecka z 8A
3. Klaudia Ciołek z 7A
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!15 grudnia 2020

   Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Igor Górak z 1A zdobył pierwsze miejsce w konkursie plastycznym – Niepodległa moimi oczami organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Motywem przewodnim pracy dla uczniów klas I–III były barwy biało-czerwone, barwy wolności.
Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
12 grudnia 2020

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pt. Moje miasto jesienią został rozstrzygnięty. W każdej grupie przedszkolnej, jak i w klasach 1-3 jury wybrało po jednym najciekawszym zdjęciu, które dodatkowo zostały wyróżnione. Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom nagrody i dyplomy. Uczniowie klas 1-3 otrzymają nagrody po powrocie do szkoły.
Więcej

8 listopada 2020

W październiku uczniowie klas 1-3 wzięli udział wszkolnym konkursie plastycznym "Jesienne krajobrazy". Celem konkursu było zainspirowanie do obserwowania świata przyrody oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej.
Więcej

2 listopada 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z geografii.31 października 2020

Lena Kajda z 6C, Wiktoria Pabisek z 6B, Iga Olszewska z 8A oraz Mateusz Kramek z 7A zostali zakwalifikowani do wojewódzkiego etapu VIII Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii.30 października 2020

Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii oraz chemii, natomiast Martyna Małecka z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii.29 października 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, natomiast Mateusz Kramek z 7A zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki.28 października 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z historii.24 czerwca 2020

Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek oświatowych wyróżnionych ze względu na podejmowanie działania w Konkursie dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć".
Więcej

25 maja 2020

Miło nam poinformować, iż Iga Olszewska z 7A, pani Katarzyna Dybich i pan Wojciech Sichniewicz zostali finalistami IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Gratulujemy!6 marca 2020

Miło nam poinformować, iż Zofia Byszyńska z 4A, Karol Byszyński z 5B, Karol Czerwiński z 5B, Pola Paluszak z 6B, Martyna Małecka z 7A, Iga Olszewska z 7A oraz pan Wojciech Sichniewicz zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak).5 marca 2020

2 marca w naszej szkole miały miejsce Eliminacje Gminne 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Gościliśmy uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Michał Kukurowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu, Oliwia Wysoczańska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie oraz Martyna Małecka – uczennica naszej szkoły.
Więcej

4 marca 2020

Wczoraj w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich odbyły się Gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.
Nasze dziewczęta zajęły III miejsce.
Gratulujemy!
Więcej

16 lutego 2020

Miło nam poinformować, że dzieci z oddziałów przedszkolnych z grup Rybki i Biedronki zostały zwycięzcami konkursu organizowanego przez firmę Classen Floor Systems. Do wygrania był montaż w przedszkolu innowacyjnych listew NOOX , zaprojektowanych w oparciu o rysunki wykonane przez dzieci.
Gratulujemy!5 lutego 2020
   Wczoraj w hali Szkoły Podstawowej w Gniechowicach odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt.
Po zaciętych walkach nasza drużyna zajęła II miejsce.
Gratulujemy!
Więcej
09 stycznia 2020

   Dziś Zespół Wokalny Comodo wybrał się w muzyczną podróż do Wrocławia, dokładnie do Centrum Kreatywności Talent, by wziąć udział w X Festiwalu Kolęd i Pastorałek Śpiewajmy Małemu!
Zespół wrócił do szkoły z pierwszym dyplomem – wyróżnieniem w kategorii klas V-VIII.
Więcej18 grudnia 2019

Miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Miś". Wszystkie prace były bardzo ładne, portrety miśków wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Oto wyniki:

I miejsce ex aequo
Wojciech Szymański 5C
Hanna Furmańska 1A
Łucja Woźniczka grupa Krasnale

II miejsce ex aequo
Wojciech Maskiera 3B
Milena Mertuszka 2B
Lena Maskiera grupa Krasnale

III miejsce ex aequo
Kaja Kowalska 3A
Izabela Gielec 2B
Lena Pelczar 1C
Więcej16 grudnia 2019

Nasi uczniowie realizują Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę!", którego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach tego przedsięwzięcia odbył się dzisiaj Szkolny Turniej Badmintona.
Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach o pierwsze i trzecie miejsca, klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – Oliwia Kunecka z 7A
2 miejsce – Martyna Małecka z 7A
3 miejsce – Jagna Paluszak z 7A
4 miejsce – Andżelika Klepczarek z 6B
Więcej

27 listopada 2019

Wczoraj w LO nr XIV we Wrocławiu odbyła się Gala VII Dyktanda Niepodległościowego. Wzięła w niej udział uczennica klasy 7A – Iga Olszewska, która została laureatką konkursu. Podczas uroczystości wykład wygłosił znany językoznawca profesor Jan Miodek. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz, co najważniejsze, dodatkowe punkty przydatne w rekrutacji po zakończeniu szkoły podstawowej. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Romana Kowalczyka - Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Jacka Sutryka - Prezydenta Wrocławia.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.20 listopada 2019

Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Stanisławie Moniuszko. W turnieju zajęliśmy miejsca na podium II i III.

II miejsce
Martyna Małecka - 7A
Oliwer Pożerski - 7A
Franciszek Matusik - 5B

III miejsce
Klaudia Ciołek - 6A
Jagoda Chruścicka - 6A
Martyna Pik - 6B
Więcej

9 listopada 2019

   Nasza reprezentacja wywalczyła 3 miejsce w Mistrzostwach Gminy w Badmintonie.
Więcej8 listopada 2019

Iga Olszewska z klasy 7A została laureatką wojewódzkiej edycji konkursu VII Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii".6 listopada 2019

   5 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Gminy w Koszykówce.
Po zaciętych pojedynkach z zespołami ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gniechowic nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce w turnieju.
Więcej6 listopada 2019

   Zakończył się konkurs plastyczny „Kolory Jesieni”. Udział wzięli uczniowie klas I-VIII.
Wszystkie prace były bardzo piękne i jury miało duży problem z wyłonieniem poszczególnych miejsc. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie i gratulujemy talentów!
Więcej31 października 2019

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 7A oraz Miłosz Kliszewski z 8A zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii.
Gratulujemy!30 października 2019

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 7A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego.28 października 2019

Miło nam poinformować, że Jakub Kunecki z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z historii.
Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki zakwalifikowała się Dorota Pluta z 8A.22 października 2019

Miło nam poinformować, że Wiktoria Pabisek (5B), Klaudia Ciołek (6A), Irena Pluta (6A) oraz Iga Olszewska (7A) zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu VII Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".08 października 2019

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu "uDOSTĘPniacze" organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.
Więcej.07 października 2019

18 września 2019 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, odbył się finał II konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim.
Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Małecka, Iga Olszewska i Jagna Paluszak zajęła II miejsce.
Więcej

07 czerwca 2019

W naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Supermatematyk klas I-III.
Więcej

03 kwietnia 2019

VIII sezon Akcji przyrodniczo-technicznej "I Ty możesz zbudować budkę lęgową" - zakończony. Wyniki akcji można obejrzeć tutaj.

11 marca 2019

Zofia Byszyńska z 3A, Karol Byszyński z 4B, Iga Olszewska z 6A, Magdalena Pluta z 8A, Oliwia Bieniek z IIIA, Weronika Miazek z IIIA, Amelia Pudlik z IIIB i pan Wojciech Sichniewicz awansowali do finału III Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach).
Gratulujemy!11 marca 2019

Maciej Majka z 2B, Zofia Byszyńska z 3A, Magdalena Pluta z 8A, pani Katarzyna Dybich i pan Wojciech Sichniewicz awansowali do finału VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Gratulujemy!24 stycznia 2019

21 stycznia w hali GOKiS odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.
Nasze dziewczęta zajęły I miejsce i będą reprezentowały gminę na zawodach powiatowych. Chłopcy zajęli II miejsce w zawodach.
Więcej

18 stycznia 2019

Wczoraj dwie uczennice naszej szkoły prezentowały swoje umiejętności wokalne na I Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Domaniowie.
Zosia Rewaj z 2A zajęła I miejsce w kategorii solistów klas I-III, natomiast Lena Misiuna z 4A zajęła III miejsce w kategorii solistów klas IV-VI.
Więcej

11 grudnia 2018

W dniach 4-7 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Prezentowane prace zostały wykonane przez uczniów na konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa".

Wśród uczniów Szkoły Podstawowej przyznano następujące miejsca:
1 miejsce - Oliwer Pożerski z 6A
2 miejsce - Hanna Misiak z 7B
3 miejsce - Iga Olszewska z 6A
4 miejsce - Filip Pietruszewicz z 4C
wyróżnienie - Martyna Małecka z 6A

Wśród uczniów Gimnazjum przyznano następujące miejsca:
1 miejsce - Julia Cygan z IIID
2 miejsce - Kinga Ślusarczyk z IIIC
3 miejsca - Patrycja Łuba z IIID
4 miejsce - Kamil Dargiewicz z IIIB
wyróżnienie - Maja Duda z IIIB
Więcej

14 listopada 2018

Iga Olszewska z 6A i Mateusz Kramek z 5A otrzymali wyróżnienia w etapie wojewódzkim Dyktanda Niepodległościowego.
Gratulujemy!10 listopada 2018

5 listopada w hali GOKiS odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców.
Nasze dziewczęta zajęły I miejsce i będą reprezentowały gminę na zawodach powiatowych.
Więcej

07 listopada 2018

W 100 rocznicę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 aktywnie i z zaangażowaniem poznają i prezentują swoją wiedzę i talenty. W ostatnim czasie rozstrzygnięto konkursy naukowe rozegrane na trzech poziomach edukacyjnych. Gratulacje dla wszystkich uczestników za udział i zaangażowanie, ale szczególne wyróżnienie należy się laureatom.

Klasy 4-6:
1 miejsce - Martyna Małecka
2 miejsce - Jagna Paluszak
3 miejsce - Mateusz Kramek

Klasy 7-8:
1 miejsce - Eryk Maleska 2 miejsce - Dorota Pluta i Karol Turkiewicz
3 miejsce - Elżbieta Malesza

Oddziały gimnazjalne:
1 miejsce - Weronika Miazek i Gilbert Stawiński
2 miejsce - Kinga Klimczak
3 miejsce - Krzysztof Tomczuk, Wiktor Wójcik, Agata Kmiecik, Agnieszka Pieczonka, Oliwia Bieniek

Szczególne gratulacje należą się uczniom klas czwartych. Dzielne konkurowaliście ze starszymi koleżankami i kolegami. Macie potencjał.

Gratulujemy Idze Olszewskiej i Mateuszowi Kramkowi. Reprezentowali oni naszą szkołę w finale "Dyktanda niepodległościowego".

Nagrody dla Magdy Dudziec i Anny Cisło w kategorii "Multimedia"07 listopada 2018

Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, część humanistyczna zakwalifikował się Krzysztof Tomczuk z IIIC.
Gratulujemy!05 listopada 2018

W dniach 29 - 31 października 2018 r. odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej "Kraina Piosenki" organizowany w Spółdzielczym Domu Kultury "Kopernik" w Legnicy.
Naszą szkołę reprezentowała Kornelia Geremesz, uczennica klasy 5B. 30 października zaprezentowała piosenkę pt. Po raz pierwszy widzę blask pochodzącą z filmu Zaplątani. Była najlepsza w swojej grupie, co pozwoliło jej wziąć udział w Koncercie Finałowym 31 października, który odbył się w sali maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy.
Kornelia zajęła III miejsce w kategorii: dzieci w wieku szkolnym klasy IV-VI.
Więcej

04 listopada 2018

Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, część przyrodnicza zakwalifikowały się Oliwia Bieniek z IIIA, Agnieszka Pieczonka z IIIA oraz Magdalena Pluta z 8A.03 listopada 2018

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że aż trzech naszych uczniów Iga Olszewska z 6A, Miłosz Kliszewski z 7A oraz Jakub Mularczyk z 7A zakwalifikowało się do etapu powiatowego zDolny Ślązaczek z j. niemieckiego.25 października 2018

Pierwsza edycja Konkursu Geograficznego Mapa polityczna Europa i Azja rozstrzygnięta.

Najlepszą znajomością mapy politycznej Europy i Azji oraz flag poszczególnych państw wykazali się:
Bartek Myjak z III D - I miejsce
Paulina Prucnal z III D i Kinga Klimczak z III B - II miejsce
Krzysztof Tomczuk z III C - III miejsce

Na wyróżnienie zasługuje też Iga Olszewska z kasy 6A, która zajęła IV miejsce.

Gratulujemy i zapraszamy do rundy wiosennej.17 października 2018

9 października 2018 roku, punktualnie o 12.00, 31 uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu Konkursu VI Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii". Tegoroczny udział w Konkursie to także próba ustalenia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy 5-6, klasy 7-8 oraz oddziały gimnazjalne. Dyktando okazało się arcytrudne, choć jego tematyka była interesująca.
Uczestnicy Konkursu mogli zdobyć wiele ciekawych informacji na temat odradzającego się, po latach niewoli, państwa polskiego.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

KLASY 5-6

Iga Olszewska i Mateusz Kramek – I miejsce ex aequo
Irena Pluta – II miejsce
Justyna Chrzęstek – III miejsce

KLASY 7-8

Elżbieta Malesza – I miejsce
Miłosz Kliszewski – II miejsce
Zofia Gracz – III miejsce

GIMNAZJUM

Ryszard Królikowski – I miejsce
Magdalena Dudziec – II miejsce
Amelia Pudlik – III miejsce14 października 2018

3 października, w ramach kampanii Milczące Lasy Azji, we wrocławskim ZOO odbył się finał konkursu wiedzy dla uczniów szkół podstawowych klasVII-VIII i gimnazjum. Tym razem brało w nim udział 38 uczestników z Wrocławia, Oleśnicy, Kątów Wrocławskich,Oławy, Milicza, Gniechowic, Witkowa i Lutomii Dolnej.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3A – Agata Kmiecik, Weronika Miazek i Agnieszka Pieczonka.
Miło nam poinformować, że laureatką II miejsca została Agata Kmiecik, która perfekcyjnie opanowała niełatwą wiedzę dotyczącą zagrożeń i ochrony ptaków śpiewających Azji.20 czerwca 2018

Uczennica naszej szkoły Julianna Osada-Jabłońska (kl. 3 gimnazjum) zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wędrówki szlakiem wartości, który jest organizowany pod patronatem: Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Konkurs odbył się w 23 maja w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. To nie jedyny sukces, bowiem Karolina Wojciechowska (klasa 2 gimnazjum) wywalczyła w kategorii poezja śpiewana II miejsce, a tydzień wcześniej, w konkursie dla szkół podstawowych, Irenka Pluta z klasy 4 otrzymała wyróżnienie w recytacji prozy.
W Jury Konkursu dla gimnazjalistów zasiadał m. in. Jerzy Skoczylas (polski satyryk, członek Kabaretu Elita, polityk samorządowy) i Roberto Skolmowski (polski reżyser teatralny, dyrektor naczelny i artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej).
Serdecznie gratulujemy sukcesów!12 czerwca 2018

4 czerwca odbyła się Szkolna Olimpiada Polonistyczna. W gronie laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
1. Miazek Weronika z 2A
2. Bieniek Oliwia z 2A
3. Kmiecik Agata z 2A
4. Konarski Marcin z 2A
5. Pieczonka Agnieszka z 2A
6. Wojciechowska Karolina z 2D
7. Czmiel Klaudia z 3A
Te osoby uzyskały, na teście sprawdzającym znajomość dodatkowych lektur, co najmniej 75% maksymalnego wyniku punktowego i otrzymują na koniec roku ocenę celującą z języka polskiego.02 czerwca 2018

Miło nam poinformować, iż w konkursie języka angielskiego Easy English najwięcej punktów zdobyli:

klasy IV:
1. Klaudia Ciołek z 4A - 27 p.
2. Justyna Chrzęstek z 4A - 26 p.
3. Natalia Morawska z 4A - 24 p.

klasy V:
1. Iga Olszewska z 5A - 26 p.
2. Wiktoria Szkoła z 5A - 22 p.
3. Zofia Pawluk z 5A - 21 p.26 kwietnia 2018

Miło nam poinformować, że w konkursie języka angielskiego The Big Challenge najlepsi okazali się:

Level 4 - klasy gimnazjalne:
1. Martyna Skiba z 3D
2. Oliwia Bieniek z 2A
3. Marcelina Żeligowska z 2C

Level 3 - klasa VII:
1. Magdalena Pluta
2. Eryk Maleska
3. Maciej Rząca

Level 2 - klasa VI:
1. Dorota Pluta
2. Matylda Miazek
3. Karol Turkiewicz25 kwietnia 2018

II Mały Gminny Konkurs Recytatorski przeszedł do historii. 23 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich po raz drugi spotkali się najlepsi deklamatorzy poezji dziecięcej. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie klas I - III ze szkół podstawowych z terenu gmin Kąty Wrocławskie oraz Mietków.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Ekspresie Miejskim.24 kwietnia 2018

23 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie głównych nagród w konkursie plastyczno-literackim pn. Partnerstwo Gmin. Organizatorem konkursu był Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.
Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Część literacka:
I miejsce: Martyna Małecka, kl. 5,
III miejsce: Iga Olszewska, kl. 5 i Justyna Chrzęstek, kl. 4,
Część plastyczna:
I miejsce: Lilianna Wychowaniec, kl. III (gimnazjum)23 kwietnia 2018

Miło nam poinformować, że Filip Szczepański z 3D (odziały gimnazjalne) został finalistą jednego z najtrudniejszych ogólnopolskich konkursów historycznych tj. Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Uroczysta gala odbyła się 22 maja w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczestnikom konkursu wręczał stosowne zaświadczenia oraz nagrody m. in. Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Oświaty. Poza nagrodami książkowymi i ogromną satysfakcją ze zdobytej wiedzy wszyscy laureaci oraz finaliści konkursu otrzymają dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół średnich.
Filipowi ogromne gratulujemy i życzymy, aby w przyszłości nadal z taką pasją i zaangażowaniem podchodził do nauki.21 kwietnia 2018

11 maja uczestniczyliśmy w V Gminnym Konkursie Piosenki Zostań Gwiazdą, organizowanym co roku przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Konkurs popularyzuje polską piosenkę i promuje młodych wykonawców.
Zwyciężczynią w kategorii: soliści, wiek 10-13 lat okazała się Kornelia Geremesz z klasy 4B, która Różową piosenką podbiła serca jurorów. Karolina Wojciechowska z klasy 2D gimnazjum zajęła drugie miejsce w kategorii: soliści, wiek 14-16 lat. Zaśpiewała ona piosenkę Natalii Kukulskiej pt. Dłoń. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Iga Kałuża z klasy 3C gimnazjum klimatycznie wykonując utwór Ostatni z repertuaru Edyty Bartosiewicz.18 kwietnia 2018

26 kwietnia w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach odbył się drugi etap konkursu "A po co mi to?".
Uczniowie: Oliwia Bieniek z 2A, Agata Kmiecik z 2A i Krzysztof Tomczuk z 2C drużynowo wywalczyli I miejsce.
Uczestnicy wykorzystywali wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, rozwiązując zadania nawiązujące do środowisk pracy i zawodów nauczanych w szkole w Krzyżowicach (hotelarstwo, logistyka, geodezja, rolnictwo). Po eliminacjach uczestnicy mieli możliwość zwiedzania szkoły, poznawania oferty i warunków nauki.
Gratulujemy!17 kwietnia 2018

Martyna Małecka z klasy 5 zajęła I miejsce w konkursie wiedzy organizowanym przez ZOO we Wrocławiu w ramach kampanii pt. "Milczące lasy - Kampania na rzecz ptaków śpiewających Azji 2018/2019".
Więcej

13 maja 2018

Pod koniec kwietnia, w hotelu Wodnik we Wrocławiu, odbyły się wojewódzkie eliminacje 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie z powiatów województwa dolnośląskiego.
Miło nam poinformować, że Martyna Małecka z klasy 5 zajęła I miejsce i będzie reprezentować województwo dolnośląskie na finale centralnym w dniach 1-3 czerwca w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).
Gratulujemy!
8 maja 2018

Karol Drozdowski z 2C, Mikołaj Krefta z 3B, Aleksandra Wawrzkiewicz z 3D oraz Radosław Zakrzewski z 3D zajęli IV miejsce w Dolnośląskim Interdyscyplinarnym Konkursie o Laur Hugona.
Gratulujemy!8 maja 2018

   26 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał IV Dolnośląskiej Olimpiady Geograficznej.
W gronie laureatów znalazł się Mikołaj Krefta z klasy 3B. Oprócz nagród rzeczowych każdy laureat uzyskał dodatkowe punkty rekrutacyjne.
Więcej

Gratulujemy!22 kwietnia 2018

Uczniowie klas I-III przez trzy dni udowadniali, że mają bardzo szeroką i różnorodną wiedzę. Po eliminacjach i dogrywkach 16 kwietnia przystąpili do finału konkursu "Omnibus - dużo wiem".
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

klasy 1
I miejsce - Michał Górski - klasa 1B
II miejsce - Jakub Kramek - klasa 1A i Michał Ziemiński klasa 1A
III miejsce - Zuzanna Styczeń - klasa 1B i Gracjan Wardecki klasa 1B

klasa 2
I miejsce - Zofia Byszyńska - klasa 2A
II miejsce - Alan Matkowski - klasa 2A
III miejsce - Jakub Ciesielski - klasa 2A

klasy 3
I miejsce - Alicja Bielecka - klasa 3B
II miejsce - Natalia Osuch - klasa 3A
III miejsce - Aleksandra Lizak - klasa 3A

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.
Więcej

14 kwietnia 2018

12 kwietnia w hali GOKiS odbył się Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt. Po zaciętych i pełnych emocji pojedynkach wygrała pierwsza drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie Martyna Małecka i Natalia Morawska pokonując w finale pierwszy zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1. Trzecie miejsce zajęła para: Anna Malesza i Irena Pluta grające jako drugi zespół Szkoły Podstawowej nr 2.
Więcej

11 kwietnia 2018

Uczniowie klas VII z terenu powiatu wrocławskiego rywalizowali w finale I Konkursu Wiedzy o Powiecie Wrocławskim, który odbył się w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.
Drużyna z naszej szkoły (Eryk Maleska, Elżbieta Malesza i Magdalena Pluta) wykazała się dużą wiedzą na temat powiatu i zajęła I miejsce.
Więcej

11 kwietnia 2018

Filip Szczepański z 3D uzyskał fantastyczny 72% wynik na etapie wojewódzkim i został finalistą jednego z najstarszych konkursów historycznych: XXIII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Gratulujemy!05 kwietnia 2018

Marek Ostaszewski z klasy 2A gimnazjum po sukcesach w konkursie recytatorskim na etapie szkolnym, gminnym i powiatowym dzisiaj wziął udział w eliminacjach rejonowych, które odbywały się w pięknej Sali Rycerskiej Zamku Książąt Oleśnickich. Tym razem otrzymał wyróżnienie.03 kwietnia 2018

Miło nam poinformować, że uczennica naszej Szkoły Roksana Leśniak zajęła 1 miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie logopedycznym "Trudna głoska w wierszu Jana Brzechwy" z okazji Europejskiego Dnia Logopedy.
Więcej

28 marca 2018

W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież zapobiega pożarom".
Organizatorem Turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu, współorganizatorem turnieju Starostwo Powiatowe we Wrocławiu oraz Komenda Miejska PSP we Wrocławiu.
W I części uczestnicy turnieju pisali test, którego wyniki uprawniały pięć najlepszych osób z każdej grupy wiekowej do przejścia do II części, podczas której zawodnicy odpowiadali na pytania zadawane przez członków komisji powołanej przez Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu. Miło nam poinformować, że Martyna Małecka z klasy 5A zdobyła I miejsce w kategorii klas IV – VI i będzie reprezentować powiat wrocławski w eliminacjach wojewódzkich.

26 marca 2018

   Irena Pluta z klasy 4A zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w kategorii recytacja, natomiast Kornelia Geremesz z klasy 4B otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana. Konkurs odbył się 23 marca w Szkole Podstawowej w Gniechowicach. Irenka teraz przygotowuje się do etapu powiatowego, który odbędzie się 14 kwietnia we Wrocławiu.
26 marca 2018

W konkursie geograficznym A po co mi to? najlepszymi okazali się:
Krzysztof Tomczuk z 2C (gimnazjum)
Mikołaj Krefta z 3B (gimnazjum)
Oliwia Bieniek z 2A (gimnazjum)
Agata Kmiecik z 2A (gimnazjum)24 marca 2018

Karol Byszyński z 3B zajął III miejsce w II Memoriale Urszuli Marciniak (Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach).23 marca 2018

Wiktoria Leń z 2B (gimnazjum) awansowała do finału IX Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw".
Jej pracę konkursową (zrobioną bez użycia kleju) można obejrzeć tutaj.19 marca 2018

Miło nam poinformować, iż 13 uczniów naszej szkoły oraz dwóch dorosłych zakwalifikowało się do finału II Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w łamigłówkach). Naszą szkołę reprezentować będą:
Karol Byszyński z 3B
Martyna Małecka z 5A
Dorota Pluta z 6A
Oliwia Bieniek z 2A (gimnazjum)
Agata Kmiecik z 2A (gimnazjum)
Marcin Konarski z 2A (gimnazjum)
Weronika Miazek z 2A (gimnazjum)
Kinga Klimczak z 2B (gimnazjum)
Bartosz Pędrak z 2B (gimnazjum)
Amelia Pudlik z 2B (gimnazjum)
Karol Drozdowski z 2C (gimnazjum)
Filip Szczepański z 3D (gimnazjum)
Radosław Zakrzewski z 3D (gimnazjum)
pan Arkadiusz Miazek
pan Wojciech Sichniewicz19 marca 2018

Cieszymy się i jesteśmy dumni z kolejnych sukcesów naszych uczniów.
Mikołaj Krefta z klasy 3B zakwalifikował się do finału IV Dolnośląskiej Olimpiady Geograficznej.18 marca 2018

Na początku marca odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu tematyki konkursu.
II miejsce – Martyna Małecka (awans do etapu powiatowego)
III miejsce – Iga Olszewska
III miejsce – Radosław Zakrzewski
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Więcej

13 marca 2018

Miło nam poinformować, że do finału VII  Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku zakwalifikowały się następujące osoby:
Zofia Byszyńska z 2B
Michał Celner z 3D gimnazjum
Barbara Rubaszewska z 3D gimnazjum
Wojciech Sichniewicz11 marca 2018

8 marca 2018 r. w Kobierzycach odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z drużynami z Kamieńca Wrocławskiego, Borowej i Kobierzyc i zajęła ostatecznie II miejsce.
Więcej

04 marca 2018

Sukcesem dla naszych uczniów zakończyły się powiatowe eliminacje do 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbywały się w Klubie Relaks w Siechnicach. Marek Ostaszewski z klasy 2A zajął 2. miejsce, natomiast Agnieszka Pieczonka, również z klasy 2A, zdobyła wyróżnienie.
Marek jako jeden z trojga finalistów powiatowych będzie reprezentował powiat i naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się na początku kwietnia w Oleśnicy.

01 marca 2018

Nathalie Victor z 3C (gimnazjum) została laureatką XI Konkursu Języka Niemieckiego (zDolny Ślązak Gimnazjalista)!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!01 marca 2018

Niezwykle utalentowany Radosław Zakrzewski z klasy 3D został laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka polskiego. Gratulacje dla ucznia, który zdobył w tym roku szkolnym tytuł laureata z czterech przedmiotów. To ogromny SUKCES!18 lutego 2018

13 lutego odbył się szkolny etap Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.

W kategorii klas 1-3 najlepsi okazali się:
Zofia Byszyńska z 2A
Michał Górski z 1B
Dariusz Karbownik z 2A
Zuzanna Rząca z 2A

W kategorii klas 4-6 najlepsi okazali się:
Iga Olszewska z 5A
Kornel Pokrzywka z 4B
Martyna Małecka z 5A
Hanna Misiak z 6A

W kategorii klas 7 + gimnazjum najlepsi okazali się:
Michał Celner z 3D
Barbara Rubaszewska z 3D
Oliwia Bieniek z 2A

W kategorii dorośli najlepsi okazali się:
Wojciech Sichniewicz
Katarzyna Dybich15 lutego 2018

Radosław Zakrzewski z klasy 3D został laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z geografii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tym bardziej, że jest to kolejny tytuł laureata (po biologii i historii), a przed nim jeszcze dwa finały.13 lutego 2018

Gminne eliminacje do 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Odbyły się one w Gminnym Ośrodku Kultury w Kątach Wrocławskich. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło najwyższymi nagrodami uhonorować naszych uczniów.
I miejsce w kategorii recytacja zajęli ex aequo: Agnieszka Pieczonka z 2A i Marek Ostaszewski z 2A.
I miejsce w kategorii poezja śpiewana zajęła Iga Kałuża z 3C z akompaniamentem gitarowym Kamila Zimnowody i Wojciecha Polaka.
Cała trójka będzie reprezentować naszą gminę w Siechnicach podczas eliminacji powiatowych do 63. DKR.

12 lutego 2018

Miło nam poinformować, że Radek Zakrzewski został laureatem konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z historii.11 lutego 2018

7 lutego reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Siatkówce. W turnieju , który odbył się w Jaszkotlu nasze dziewczęta rywalizowały z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Sadkowie i reprezentacją Szkoły Podstawowej w Smolcu. Po dwóch meczach ostatecznie zajęliśmy II miejsce.
Więcej

22 stycznia 2018

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3C gimnazjum Nathalie Victor zakwalifikowała się do części ustnej Finału Konkursu Języka Niemieckiego.14 stycznia 2018

Ostatni dzień przed feriami przyniósł informację o sukcesie ucznia 3 klasy gimnazjum - Radosława Zakrzewskiego, który znalazł się w elitarnym gronie 31 najlepszych uczniów naszego województwa zakwalifikowanych do II części XVII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego "zDolny Ślązak Gimnazjalista". Już w połowie lutego Radek powalczy w ostatniej części konkursu o tytuł laureata.08 stycznia 2018

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego IV Dolnośląskiej Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się z klas gimnazjalnych:
Mikołaj Krefta z 3B
Agnieszka Pieczonka z 2A
Filip Szczepański z 3D
Radosław Zakrzewski z 3D12 listopada 2017

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z j. angielskiego zakwalifikowały się:
Oliwia Bieniek z 2A
Gilbert Stawiński z 2D05 stycznia 2018

W połowie grudnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Przeprowadzony został na 4 poziomach – dla klas 4, 5, 6 oraz 7 wraz z oddziałami gimnazjalnymi.
Wyniki konkursu można znaleźć tutaj.05 grudnia 2017

21 listopada reprezentacja chłopców naszej szkoły w tenisie stołowym w składzie: Mateusz Kołcz z 3A i Kacper Dołowicz z 3B wzięła udział w gminnych zawodach tej dyscypliny. Uczniowie zmierzyli się z drużynami szkolnymi z Sadkowa i Smolca. Po zaciętych pojedynkach na wysokim poziomie nasza reprezentacja uplasowała się na III miejscu.22 listopada 2017

14 listopada w hali GOKiS rozpoczęły się rozgrywki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce. Nasze dziewczęta pokonały drużynę ze Smolca i Sadkowa uzyskując awans do zawodów powiatowych.
Więcej

10 listopada 2017

W przeddzień obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Małkowicach odbył się XIX Gminny Przegląd Poezji Patriotycznej i Religijnej. Naszą szkołę reprezentowały w kategorii poezji śpiewanej uczennice klasy VII A: Oliwia Pędrak i Aleksandra Rewaj, którym akompaniowały na keyboardzie Nathalie Victor i na altówce Wiktoria Gosek – uczennice klas gimnazjalnych. Natomiast uczeń klasy VA – Kamil Jaroszyński świetnie zaprezentował się, recytując wiersz Kazimiery Iłłakowiczówny pt. Polonia Restituta.

06 listopada 2017

Konkurs "Nasze zwierzaki" został rozstrzygnięty.
W kategorii I: "Najsympatyczniejsza prezentacja" laureatami zostali:
I miejsce - Oliwier Pożerski z klasy 5A (SP 2)
II miejsce - Weronika Miazek z klasy IIA (Gimnazjum) i Karolina Wojciechowska z klasy IID (Gimnazjum)

W kategorii II: "Najciekawsza fotografia" laureatami zostali:
I miejsce - Weronika Miazek z klasy IIA (Gimnazjum)
II miejsce - Aleksandra Bożek z klasy IIID (Gimnazjum)
III miejsce - Wiktoria Leń z klasy IIB (Gimnazjum)

Więcej

06 listopada 2017

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z j. niemieckiego zakwalifikowały się:
Nathalie Victor z 3C
Jagoda Linder z 3C31 października 2017

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (blok przyrodniczy) zakwalifikowali się:
Agata Kmiecik z 2A
Radosław Zakrzewski z 3D
Mikołaj Krefta z 3B28 października 2017

4 osoby z gminy Kąty Wrocławskie (wszystkie z naszej szkoły) zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (konkurs humanistyczny).

Naszą szkołę reprezentować będą:
Radosław Zakrzewski z 3D
Aleksandra Wawrzkiewicz z 3D
Piotr Ostapiuk z 3A
Julia Łochowska z 3C27 października 2017

Wyniki szkolnego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" (część matematyczno-przyrodnicza):
I miejsce - Radosław Zakrzewski z 3D oraz Karol Drozdowski z 2C
III miejsce - Amelia Pudlik z 2B oraz Mikołaj Krefta z 3B26 października 2017

Wyniki szkolnego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" (część przyrodnicza):
I miejsce - Radosław Zakrzewski z 3D
II miejsce - Mikołaj Krefta z 3B
III miejsce - Agata Kmiecik z 2A22 października 2017

Wyniki szkolnego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" (część humanistyczna):
I miejsce - Radosław Zakrzewski z 3D
II miejsce - Aleksandra Wawrzkiewicz z 3D
III miejsce - Piotr Ostapiuk z 3A14 października 2017

Sukces naszych dziewcząt w konkursie wiedzy organizowanym przez ZOO we Wrocławiu!
Agata Kmiecik, Agnieszka Pieczonka i Oliwia Bieniek z klasy 2A po przejściu szkolnych eliminacji w konkursie Co w trawie piszczy? wyjechały do Wrocławia na Finał Konkursu, w którym:
I miejsce zajęła Agata Kmiecik z 2A
II miejsce zdobyła Agnieszka Pieczonka z 2A
a Oliwia otarła się o podium
Dziewczęta zostały obdarowane licznymi nagrodami, ale zapewne największą nagrodą była niespodzianka... (obejrzyjcie zdjęcia).
Opiekunem dydaktycznym dziewcząt była pani Monika Małecka.
koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl