• Jak karnawał to… tylko w SP2

     • W karnawale czas na bale… W styczniu uczniowie klas młodszych mieli swój bal. A tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 4-8.

      Przebrani, uśmiechnięci, przy dobrej muzyce uczniowie bawili się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy (z nagrodami) i zabawy, wspólne tańce,  które dostarczyły mnóstwa radości.

      O muzykę zadbał pan Jacek Geremesz, a  do szalonej zabawy i konkursów zapraszał pan Damian Sieńko. 

      Bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że kolejny już za rok!

       

      Wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

     • Warsztaty Dziennikarskie

     • Nasza Szkoła odpowiedziała na zaproszenie jednej ze szkół będących w Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia, a mianowicie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich i 10 lutego, czyli w ostatni piątek przed feriami zimowymi wzięła udział w Warsztatach Dziennikarskich – Gazetka, radiowęzeł i telewizja w szkole.

      Młode adeptki dziennikarskiego rzemiosła – uczennice klasy 7A, które z powodzeniem przy wsparciu pani Aliny Dudziec redagują szkolną GA-ZETKĘ COO…TURA, z dużym zainteresowaniem brały udział w przygotowanych przez organizatorów niespodziankach. Na początku wysłuchały rad dla młodych dziennikarzy, dowiedziały się niemało na temat etyki dziennikarskiej i fake newsów i tego, jak sobie z nimi radzić z ust dziennikarza – pana Janusza Kołodzieja i studenta pierwszego roku dziennikarstwa – pana Jakuba Nowaka.

      Później w szkolnej bibliotece, a tak naprawdę centrum szkolnego radiowęzła słuchały wypowiedzi uczniów i nauczycieli, którzy z pasją przedstawiali zalety radiowej komunikacji szkolnej. Po tym spotkaniu i krótkim poczęstunku przyszedł czas na zadania warsztatowe, a było ich całkiem sporo.

      Można było poszukiwać skarbów językowych, uczestnicząc w grze edukacyjnej. W Redakcji nr 1 Prasa uczniowie redagowali artykuł promujący wypoczynek podczas ferii zimowych na Dolnym Śląsku, który z powodzeniem mógłby być tytułową stroną gazetki szkolnej. W Redakcji nr 2 Radio uczestnicy warsztatów przygotowywali spot reklamowy również promujący wypoczynek zimowy  w naszym województwie. Ostatni przystanek nosił tytuł Telewizja. Można było się wykazać różnorodnymi umiejętnościami, nagrywając i montując newsa na temat ferii w dolnośląskiem. 

      Prezentacją efektów pracy poszczególnych zespołów zakończyło się spotkanie gromadzące zainteresowanych kulisami sztuki dziennikarskiej uczniów. Cieszymy się, że w ramach SSWU możemy poszerzać swoje zainteresowania, czerpać inspiracje do sięgania po nowe pomysły, które sprawią, że nasza Szkoła będzie coraz bardziej ciekawym i atrakcyjnym miejscem.

      Wszystkich zainteresowanych tym, jak wyglądały Warsztaty Dziennikarskie, zapraszamy na stronę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich.

       

     • Wycieczka do Hydropolis

     • 2 lutego br. uczniowie klasy czwartej wzięli udział w wycieczce do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Z dużym zaangażowaniem zwiedzili interaktywną wystawę. Ponadto uczestniczyli w warsztatach O planecie skalistej.

      Mogli na nich obserwować proces krystalizacji, tworzyć swoje własne kryształy, a także badać okazy różnych skał i minerałów. Uczniowie dowiedzieli się również, jak odróżniać od siebie poszczególne typy skał oraz jak na ich powstanie wpływa woda. Nauczyli się też odczytywać podstawowe cechy minerałów.

     • Sukces naszej reprezentacji w Minisiatkówce

     • Dnia 07.02.23 r. w Gniechowicach odbyły się Gminne Zawody w Minisiatkówce. W kategorii dziewcząt rywalizowały szkoły z Gniechowic, Smolca i nasza reprezentacja. Wśród chłopców rywalizowały cztery szkoły: SP Gniechowice, ZSP Smolec, SP1 i SP2 Kąty Wrocławskie.
      Dziewczęta wygrały wszystkie mecze zajmując tym samym 1 miejsce w turnieju i uzyskując awans do zawodów powiatowych. Chłopcy po emocjonujących i wyrównanych meczach ostatecznie zajęli 4 miejsce w turnieju.

      Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a dziewczętom życzymy sukcesu na zawodach powiatowych, które odbędą się w Żórawinie. 

       

     • Szkolny Konkurs Recytatorski

     • 9 lutego br. uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-5 oraz 6-8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Spośród wybranych wierszy największą popularnością cieszyły się utwory naszej Noblistki – Wisławy Szymborskiej. Nie zabrakło też tekstów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy ks. Jana Twardowskiego.

      W kategorii klas 4-5 wyróżniona pierwszym miejscem w kategorii: recytacja została uczennica klasy 4C – Nikola Wojtczak. Drugie miejsce zajęła Hanna Kudosz, trzecie zaś – Szymon Matusik – również uczniowie klasy 4C.  

      Wśród uczniów klas starszych laureatką w kategorii: poezja śpiewana została Hanna Uśniacka, uczennica klasy 8B, wykonując utwór Taki kraj. Drugie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Wiktoria Pabisek. Druga kategoria konkursowa to recytacja. Tu zdecydowanie najlepsze okazało się wykonanie przez Alinę Fediuk z klasy 7A wiersza pt. Gawęda o miłości ziemi ojczystej. Drugie miejsce zajęła Darya Khomich, recytując z wielkim zaangażowaniem wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Trzecie miejsce zaś przypadło Karolinie Ciołek z klasy 6A. 

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

     • Trzymaj Formę! na lodowisku

     • Grupa uczniów naszej szkoły propagująca aktywny styl życia, wzięła udział w lekcji wychowania fizycznego na lodowisku.  Celem zajęć była nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach, rozwijanie nowych umiejętności, hartowanie organizmu i promocja zdrowia.

      Pomimo początkowych trudności  wszyscy świetnie sobie poradzili z opanowaniem nowych umiejętności i świetnie się bawili. 

      Następna wycieczka już po feriach ☺

       

     • Bal karnawałowy klas 1-3

     • 27 stycznia 2023, w piątek, odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. To pierwsze tego typu wydarzenie w młodszych klasach od czasu pandemii, czyli od 2020 r. Dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w zabawie był to zatem pierwszy bal, który zorganizowała im szkoła.

      Imprezę poprowadzili - pani Justyna jako wodzirejka i pan Przemek, który zasiadał za konsoletą DJ'a. To właśnie ta para zapewniła wiele atrakcji dla uczniów, między innymi bańki mydlane, zabawy z przejściem pod tyczką, wspólne tańce. Impreza trwała 2,5 godziny, a trzy części imprezowe zostały przedzielone dwiema przerwami cateringowymi, podczas których dzieci mogły zregenerować siły poczęstunkiem zorganizowanym przez ich rodziców. Tej regeneracji potrzebowali również wychowawcy 11 klas, gdyż to oni przewodzili swoim grupom w wielu zabawach i tańcach.

      Bal mieli przyjemność organizować przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice i wychowawcy. Szkoła sfinansowała w całości wynajęcie sali widowiskowej w GOKiS a rodzice pokryli koszty wodzirejów.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka
    • ul. Brzozowa 6, 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
    • (+48) 71 316 65 15
   • Logowanie do strony