Przed Wami kalendarz adwentowy, codziennie od 1 grudnia można otworzyć jedno okienko: a tam... zabawa lub quiz. Koniec przypada na 25 grudnia. Dobrej zabawy.
Instrukcja obsługi: wejdź w link, kliknij w okienko.
Przed Wami kalendarz adwentowy, codziennie od 1 grudnia można otworzyć jedno okienko: a tam... zabawa lub quiz. Koniec przypada na 25 grudnia. Dobrej zabawy.
Instrukcja obsługi: wejdź w link, kliknij w okienko.
Co znajdziemy w listopadowym numerze? Święta w listopadzie, lista laureatów błyskawicznych konkursów historycznych, garść informacji oraz galerię zdjęć nieoczywistych :) Zapraszamy do lektury.
W listopadzie, wśród wielu świąt i ciekawych uroczystości, pamiętaliśmy również o małych, kolczastycz kulkach - jeżach. Dzień Jeża zmobilizował klasę 3b do wyszukania i zapoznania się z różnymi gatunkami jeży i ich zwyczajami. Dzieci dowiedziały się niezwykle pożytecznych informacji na ich temat, a najważniejsza z nich - jeże są pod ochroną!
Najmłodsi uczniowie z (Nie)typowego Koła Przyrodniczego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Przytul się do Drzewa. W ramach zajęć pozalekcyjnych poznali moc drzew. Wiedzą już, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew, ma niesamowity i uspokajający wpływ na samopoczucie.
Uczniowie realizując program nie tylko wykazali mądrą postawę leśną, ale i zyskali coś dla siebie.
Za zaangażowanie w akcję szkoła otrzymała certyfikat, a dzieci dyplomy Przyjaciela Drzewa.
Gratulujemy!
„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”
W środę, 22 listopada, wspólnie świętowaliśmy Dzień Kredki. Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, ale nie tylko ...
Świecowe, ołówkowe, żelowe, akwarelowe, pastelowe - kolorowe kredki są obowiązkowym rekwizytem w piórniku każdego ucznia ale też są codziennym narzędziem świetnej zabawy. Pozwalają wyrażać swoje myśli, przeżycia, uczucia, marzenia. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Rozwija wyobraźnię , kreatywność, ale przede wszystkim pozwala na miłe spędzanie czasu.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował na przerwach akcję wspólnego kolorowania, która spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Na pewno to powtórzymy.
To był wesoły i kolorowy dzień!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Mobilnych warsztatach muzealno-przyrodniczych” prowadzonych przez pracowników Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk - panią dr Magdalenę Kowalewską- Groszkowską i panią dr Dominikę Mierzwę-Szymkowiak.
Tematyka warsztatów:
- „Przez lądy i oceany - krótkie historie polskich ekspedycji naukowych” – poznaliśmy postać polskiej entomolog – Michaliny Issakowej, szczegóły jej podróży do Brazylii i przywiezionego 15 -sto tysięcznego zbioru okazów entomologicznych.
Uczestnicy mogli się też nauczyć się jak prawidłowo przygotować i opisać okazy entomologiczne na przykładzie chrząszczy.
- „Wyjść z domu dla ślimaka, to jest rzecz nie byle jaka” - poznaliśmy budowę mięczaków lądowych, zwyczaje oraz gatunki ślimaków występujących w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się również, jak prawidłowo założyć hodowlę ślimaków. W trakcie zajęć była okazja obserwować żywe okazy.
W warsztatach z dużym zaangażowaniem wzięli też udział najmłodsi uczniowie z (Nie)typowego Koła Przyrodniczego.
Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie żywej lekcji biologii w naszej szkole.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w niesamowitych warsztatach. Zostały one przeprowadzone w ramach projektu "Wolontariat nakręca nas pozytywnie". Naszym edukatorem była pani Ela (z organizacji Wojszycka Sóweczka).
W cudownej atmosferze zdobywaliśmy i rozwijaliśmy umiejętności i zadania Animatorów Zabaw Dziecięcych. Mamy nadzieję, że wykorzystamy je podczas akcji szkolnych i nie tylko.
Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.
Wróćmy do życzliwości – pod tym hasłem, 21 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To szczególny dzień, w którym oprócz życzliwości i pozdrowień, było mnóstwo dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.
Z okazji obchodów Dnia Życzliwości:
- rozdawaliśmy żółte, uśmiechnięte buźki / emotki
- zorganizowaliśmy KIERMASZ SŁODKOŚCI NA DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Sprzedawane były słodkie wypieki, a dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
- ogłosiliśmy DZIEŃ ŻÓŁTY - na korytarzach dominował żółty kolor, a to za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy ubrali się na ŻÓŁTO. To kolor, który symbolizuje słońce. Słońce to: ciepło, radość, pogoda ducha, uśmiech, a człowiek życzliwy jest taki właśnie ciepły, radosny, pogodny, uśmiechnięty.
Zachęcamy, by wrócić do źródła i zadbać o życzliwość w kontaktach międzyludzkich.
Jak to zrobić? Bądźmy przyjaźni. Pomagajmy sobie. Bądźmy wrażliwi na potrzeby innych. Integrujmy się. Uśmiechajmy się. To drobne gesty, ale znaczą bardzo dużo.
Pamiętajmy też, że życzliwym warto oczywiście być przez cały rok, a nie tylko 21 listopada:)
Dziękujemy serdecznie wszystkim życzliwym, którzy przygotowali słodkości na kiermasz.
22 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach Wrocławskich odbyło się spotkanie z podróżnikiem panem Bolesławem Grabowskim, który podzielił się wrażeniami z podróży do Australii - najmniejszego kontynentu świata. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klasy 2b, 3a i 3c.
Podróżnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał o przygotowaniach do podróży, o konieczności posiadania stosownych zaświadczeń i zezwoleń oraz obuwia z odpowiednią podeszwą. Wspominał spotkania z niezwykłymi zwierzętami występującymi tylko w Australii - kangurami, wombatami, koalą i wyjątkową roślinnością, która zrobiła na nim wielkie wrażenie, podobnie jak krajobrazy właściwe tylko dla tego kontynentu. Opowieści wzbogacane były bogatą kolekcją zdjęć.
Spotkanie rozbudziło w dzieciach ciekawość świata i wzbogaciło o nową wiedzę na temat Australii.
Nasza szkoła włączyła się do akcji, której celem jest edukacja zdrowotna młodego pokolenia i promowanie zdrowego stylu życia w społecznościach szkolnych.Z tej okazji uczniowie wybranych klas wzięli udział w „Lekcji dla serca”. Zajęcia były częścią „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego oraz hipercholesterolemii dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023–2025”. Uczestnicy lekcji zdobyli wiedzę o konieczności dbania o swoje zdrowie.
21 listopada w Gniechowicach odbyły się Gminne Eliminacje Mistrzostw Dolnego Śląska w Koszykówce. W zawodach wystartowały reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkół Podstawowych w Smolcu, Sadkowie, Gniechowicach i Kątów Wrocławskich. Rewelacyjnie zaprezentowała się drużyna naszych chłopców. Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach zajęliśmy 1 miejsce w turnieju i zdobyliśmy awans do zawodów powiatowych.
Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce. Dziewczętom i chłopcom gratulujemy i dziękujemy za sportową postawę i walkę do ostatniego gwizdka!
Zawody powiatowe dla chłopców odbędą się w Kiełczowie w dniu 28.11.2023. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!
17 października obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas lekcji matematyki klasy 4-8 z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w konkursach z nagrodami. Spośród uczestników zostali wyłonieni Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia.
Gratulujemy wszytkim uczestnikom!
Szkolny Wolontariat gorąco zachęca do udziału w akcji na rzecz podopiecznych Fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. Jeśli chcesz pomóc koniecznie kup nowego misia, ponieważ dzieci poddawane chemioterapii mają często zerową odporność, zatem każdy "zarazek" może być dla nich niebezpieczny. Liczymy na Twoje wspracie!
14 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy, który został ustanowiony przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga. Tematem przewodnim ogłoszonym przez IDF na lata 2021-2023 jest dostęp do opieki diabetologicznej.
W tym roku kampania koncentruje się na znaczeniu świadomości czynników ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2, aby pomóc w zapobieganiu chorobie bądź opóźnieniu jej wystąpienia. Ważne jest też zwrócenie uwagi na powikłania w cukrzycy oraz dostęp do edukacji i opieki medycznej, żeby zapewnić właściwe7 leczenie i zarządzania chorobą.
W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach edukacyjnych mających na celu zwrócenie uwagi na specyfikę choroby i zrozumienie osób chorujących na cukrzycę. Wśród nas jest coraz więcej osób zmagających się z tą ciężką chorobą i należy pogłębiać wiedzę w jej zakresie. Osoby chętne mogły również zmierzyć swój poziom glikemii, co jest niezwykle ważnym elementem w życiu każdego diabetyka.
Z okazji zbliżających się mikołajek klasa 3A wybrała się na cudowne warsztaty świąteczne do fabryki bombek w Miliczu. Przenieśliśmy się do bajkowej krainy Świętego Mikołaja i poznaliśmy jego pomocników - wesołe elfy.
Dzieci obejrzały przedstawienie, zwiedzały fabrykę zabawek, napisały listy do Mikołaja, zdobiły bombki a na deres upiekły i ozdobiły pierniczki.
To był magiczny czas...
Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Uczta bogów i greckie malarstwo wazowe to zajęcia podsumowujące informacje na temat antycznej Grecji i jednocześnie jeden z aspektów innowacji pedagogicznej „Doświadczanie historii” realizowanej w klasach piątych.
Najpierw były - przedstawiane na donicach i innych naczyniach - czarno i czerwonofigurowe obrazy nawiązujące do kultury greckiej. Celem tego zadania było utrwalenie wiadomości na temat osiągnięć Hellady. Ukoronowaniem działań dotyczących antycznej Grecji była „uczta bogów” – spotkanie na Olimpie. Każdy z uczestników tego wyjątkowego wydarzenia, w odpowiednim przebraniu, przedstawił wybraną postać i jej atrybuty. Opowiedział o swojej roli, a nawet przedstawiał odpowiednie mity. Popijając nektar i kosztując greckie wiktuały, rozmawiali ze sobą i o swoich historiach: Dionizos, liczni Zeusowie, Hefajstos, Posejdon, Hades, Ateny, Hera, Demeter, Artemida oraz Afrodyty oraz zaproszeni goście.Uczta bogów i greckie malarstwo wazowe to zajęcia podsumowujące informacje na temat antycznejGrecji i jednocześnie jeden z aspektów innowacji pedagogicznej „ Doświadczanie historii”realizowanej w klasach piątych. Najpierw były, przedstawiane na donicach i innychnaczyniach, czarno i czerwonofigurowe obrazy nawiązujące do kultury greckiej,Celem tego zadania było utrwalenie wiadomości na temat osiągnięć Hellady.Ukoronowaniem działań dotyczących antycznej Grecji była „ uczta bogów” –spotkanie na Olimpie.Każdy z uczestników tego wyjątkowego wydarzenia, w odpowiednim przebraniu, przedstawiłwybraną postać i jej atrybuty. Opowiedział o swojej roli, a nawet przedstawiał odpowiednie mity.Popijając nektar i kosztując greckie wiktuały, rozmawiali ze sobą i o swoich historiach: Dionizos, liczniZeusowie, Hefajstos, Posejdon, Hades, Ateny, Hera, Demeter, Artemida oraz Afrodyty oraz zaproszenigoście.
Podczas ostatnich zajęć pozalekcyjnych "Planety twórczości" odbyło się spotkanie z wirtualną rzeczywistością (ang. virtual reality, VR). Ciekawość i próba zrozumienia wyświetlanych obrazów w okularach VR bardzo wciągnęła uczniów.
Uczestnicy zajęć mogli wejść do piramidy egipskiej, dżungli tanzańskiej czy zwiedzać Dubaj. Mogli również „z bliska” zobaczyć Księżyc, Mars czy podwodne głębiny. Przewidziany dalszy ciąg spotkań w rzeczywistości VR stanie się okazją do prawdziwego doświadczania i poznawania wiedzy.
Czy historia musi być nudna? Oczywiście, że nie! Historia jest fascynująca. Klasa 3A w trakcie zajęć związanych z obchodami świąt o tematyce patriotycznej, przeniosła się do średniowiecznego zamku, żeby poznać zwyczaje ludności oraz kodeks rycerski.
Wykonaliśmy makietę dawnego dworu z murami obronnymi, fosą oraz dziedzińcem, na którym odbył się turniej rycerski.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Powered by aSc EduPage