W dniu 16 kwietnia odbyły sie szkolne eliminacje do XI edycji Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Wzięli w nich udział uczniowie z klas III-VIII. Ach, cóż to były za emocje! Taraz niecierpliwością czekamy na wyniki.
W dniu 16 kwietnia odbyły sie szkolne eliminacje do XI edycji Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Wzięli w nich udział uczniowie z klas III-VIII. Ach, cóż to były za emocje! Taraz niecierpliwością czekamy na wyniki.
I nie mówcie, że młodzi nie tworzą wierszy...
W dniu 9 kwietnia odbył się pierwszy konkurs polonistyczny "Poezja z recyklingu". Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas 4 - 8. Zadaniem uczestników było stworzyć wiersz z wycinków gazet i czasopism. Nie było łatwo wyłonić zwycięzców, dlatego przyznano 4 miejsca. Prócz nagród głównych, każdy uczestnik otrzymał niespodziankę i bonus z języka polskiego. Efekty pracy młodzieży można podziwiać na korytarzu obok sali 45. Czytajcie poezję!
10 kwietnia 2024 r. na basenie „Delfinek” odbyły się Gminne Zawody Pływackie, w których wystąpiły reprezentacje z 5 szkół: SP 2, SP 1, Gniechowic, Smolca i Sadkowa.
Suma osiągniętych czasów dała nam ostatecznie 2 miejsce w turnieju.
Nasi uczniowie – zwycięzcy szkolnych eliminacji - wystąpili w składzie: Dusza Oliwia, Błaut Sonia, Pękala Natalia, Włodarz Antonina, Gradek Aleksander, Kak Jakub, Wełnicki Wiktor, Chwastyk Tomasz, Pilarski Nathaniel. Uczniowie rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców w dwóch stylach: grzbietowym i dowolnym.
Klasyfikacja drużynowa: 1 miejsce – SP Smolec, 2 miejsce – SP2 Kąty Wrocławskie, 3 miejsce – SP Sadków, 4 miejsce – SP1 Kąty Wrocławskie, 5 miejsce - SP Gniechowice. W naszej drużynie rewelacyjnie zaprezentowały się: Oliwia Dusza zdobywając 2 pierwsze miejsca w stylu dowolnym i grzbietowym, oraz Natalia Pękala zdobywając 3 miejsce w stylu dowolnym. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałą walkę, rewelacyjne czasy i życzymy dalszych sukcesów w pływaniu.
5 kwietnia 2024 r. odbył się finał V edycji konkursu „Co wiecie o wrocławskim powiecie”. Został on zorganizowany dla uczniów klas VII szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego.
W konkursie udział wzięło 25 szkół z terenu powiatu wrocławskiego. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, który dotyczył turystyki, historii, przyrody, zagadnień społecznych i gospodarczych oraz organów władz samorządowych Powiatu.
Do drugiego etapu z 75 uczniów dostało się 30. Podczas tej części drużyny musiały odpowiedzieć na pytania ustne, rozwiązać krzyżówkę, a także odgadywać zabytki na podstawie fragmentów obrazu.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Agata Drobnik - 7A
Mila Adamczak - 7B
Michał Górski - 7B
Miło nam poinformować, że nasza drużyna zajęła III miejsce.
Oprócz dyplomów, nagród, dla zwycięskich drużyn zaplanowana została wycieczka po Powiecie Wrocławskim z grą terenową. Ponadto uczniowie otrzymają dodatkowo wpis osiągnięcia na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (konkurs został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty).
Od poniedziałku 08.04.2024 nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy autobusów na liniach 81, 83, 84. Nowe rozkłady umieszczone są na stronie gminy, link poniżej:
https://katywroclawskie.pl/pl/komunikacja
Pozostałe linie pozostają bez zmian.
Znamy już wyniki II (wojewódzkiego) etapu III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej!
Miło nam poinformować, że do Wielkiego Finału zakwalifikowali się:
- Michał Górski - klasa 7B
- Alan Matkowski - klasa 8A
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Ogólnopolski Finał odbędzie się we wtorek - 9 kwietnia.
Każdej wiosny zakwitają wokół naszej szkoły Pola Nadziei, kwitną żonkilowo, zapraszając do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji pomocy dla hospicjum nieuleczalnie chorych dzieci.
Warto rozglądać się dookoła i oderwać wzrok od ekranu telefonu. Może uda się dostrzec pierwsze żółte pąki, które przypominają, że są wokół nas osoby potrzebujące pomocy i zachęcają, aby nie przechodzić obok nich obojętnie, bo nawet najmłodszy, może zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka.
Tak, co roku czynią nasi mali szkolni wolontariusze, wspierając małych podopiecznych hospicjum. Dziękujemy.
Miło nam poinformować, że Jeremi Błoński zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Keyboardowym Złoty Akord we Wrocławiu w kategorii wiekowej od 11 do 13 lat. Jeremi wykonywał utwory: Polonez Ogińskiego oraz Children z repertuaru Roberta Milesa.
Gratulujemy!
Przygotowania do świąt idą pełną parą...
25 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Kobierzycach spotkali się mistrzowie gmin Powiatu Wrocławskiego. Do rywalizacji stanęły drużyny dziewcząt z Żórawiny, Pustkowa Wilczkowskiego, Radwanic, Borowej i nasze dziewczęta z SP 2 Kąty Wrocławskie.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Drużyna dziewcząt rozegrała cztery mecze, trzy z nich zakończyły się naszym zwycięstwem: 12:5 z Radwanicami, 12:5 z Borową, 11:10 z Pustkowem Wilczkowskim, mecz z Żórawiną zakończył się wynikiem 6:14.
Ostatecznie turniej zakończyłyśmy na 2 miejscu.
Naszym zawodniczkom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, sportową postawę i walkę do
ostatniego gwizdka.
Wyniki turnieju:
1 miejsce- SP Żórawina
2 miejsce – SP 2 Kąty Wrocławskie
3 miejsce – SP Pustków Wilczkowski
4 miejsce – SP Borowa
5 miejsce – SP Radwanice
Klasy 6b i 6c wzięły udział w warsztatach... i to nie byle jakich. Wchodząc w świat Śródziemia, uczniowie poznali fascynujące języki postaci, wysłuchali recytacji samego autora "Hobbita, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkiena. Każdy uczestnik mógł poczuć się jak jedna z postaci lektury kreśląc runy i tengwar - czyli alfabet elfów. Na sam koniec zalakowane i zapieczętowane zostały specjalne upominki dla każdego.
Ta lekcja języka polskiego na pewno na długo pozostanie w pamięci ósmoklasistów…
25 marca uczniowie klasy 8A, stylizując się na poetów z początków XX wieku, w cukierni Wanda prezentowali wiersze Lechonia, Tuwima, Przybosia czy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
W Dwudziestoleciu międzywojennym najsłynniejsza kawiarnia Mała Ziemiańska przy Mazowieckiej 12 w Warszawie gościła wielu znakomitych poetów, którzy godzinami dyskutowali, żartowali, prezentowali swoje prace, spierali się o bieżące wydarzenia.
Za Janem Lechoniem nasi uczniowie pytali, co w moim życiu z wszystkich rzeczą główną. Bolesław Leśmian zabrał ich w zaświaty na spotkanie Urszulki Kochanowskiej z Bogiem. Z Marią Pawlikowską-Jasnorzewską, muzą Skamandrytów i jej bohaterką zastanawiali się, czym jest miłość. Nie zabrakło też zwartych i konstruktywnych wierszy Julianów: Przybosia i Tuwima. Nieśmiało też wybrzmiała Prośba o wyspy szczęśliwe Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Za nami kolejny bardzo aktywny i bogaty w wydarzenia tydzień.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – kolorowy i radosny. Szczególnie w wykonaniu klas 1-3.
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI czyli ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec ludzi z Zespołem Downa. Przede wszystkim budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
DZIEŃ bez PLECAKA – zamieniliśmy w tym dniu plecaki na inne „nosidła”.
To był bardzo udany tydzień...
Podczas Gminnego Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się 23 marca 2024 r. klasa 1B reprezentowała naszą szkołę przedstawiając montaż słowno – muzyczny.
Opowiadaliśmy o tradycjach Wielkiej Nocy zawartych w wierszach i piosenkach. Nasz występ zakończyliśmy tańcem pt. „Przebudzenie Wiosny”. Dziękujemy rodzicom, a także najbliższym naszych uczniów za udział w Jarmarku, za obecność, a także za pomoc w przygotowaniu dzieci do tego występu.
Szczególne podziękowania kierujemy do pani Barbary Misteckiej, która ułożyła choreografię do tańca „Przebudzenie Wiosny”, a także towarzyszyła naszym uczniom podczas przygotowań i podczas występu.
Pod takim hasłem uczniowie klas edukacji wczenoszkolnej przygotowywali się do powitania wiosny.
Pod koniec lutego 2024r. dzieci z każdej klasy edukacji wczesnoszkolnej sadziły w doniczkach cebulki wiosennych kwiatów i z zaciekawieniem przyglądały się ich wzrostom. 20 marca 2024r. wszystkie doniczki zostały przyniesione na parter szkoły, gdzie utworzyły piękny kwiatowy ogród.
21 marca 2024r. o godz. 10:00 uczniowie klas I – III spotkali się w holu szkoły w kolorowych strojach. Trzymali w rękach balony, kwiaty, wstążki oraz marzanny wykonane własnoręcznie podczas zajęć. Na początku zgromadzeni uczniowie wysłuchali recytacji wiersza prezentowanego przez kl. IB i IC, a następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę "I znów przyszła wiosna” i wyruszyli w pochód wokół szkoły. W czasie drogi uczniowie zatrzymywali się przy wcześniej przygotowanych stacjach zadaniowych, gdzie rozwiązywali zagadki. Przy każdej stacji wybrana kolejna klasa wymawiała hasło związane z wiosną.
Wielkie podziękowania za udział należą się wszystkim biorącym w pochodzie uczniom i nauczycielom, bo wspólne działania integrują społeczność szkolną.
Po marszu dzieci pozostały na zielonej, wiosennej trawie i łapały pierwsze promienie słońca...
Zbliża się świąteczny czas, do którego uczniowie klasy 1b przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem. Nasze przygotowania do świąt rozpoczęliśmy od włączenia się w międzyszkolny projekt wymiany kartek świątecznych.
Przygotowaliśmy kartki wykonane własnoręcznie, w których zapisaliśmy życzenia na indywidualnej kartce dla każdego kolegi i koleżanki z klasy 2a ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Miękini. Tym samym poznaliśmy tradycję wysyłania kartek i pisania życzeń z okazji świąt, a nie smsów czy maili.
Aby na każdym stole wielkanocnym było świątecznie i wiosennie, uczniowie posiali zieloną trawkę – owies, ozdabiając ją kolorowym jajkiem. Podczas Gminnego Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się 23 marca 2024 r.
reprezentowaliśmy naszą szkołę prezentując montaż słowno – muzyczny, w którym opowiadaliśmy o tradycjach Wielkiej Nocy zawartych w wierszach i piosenkach. Nasz występ zakończyliśmy tańcem pt. „Przebudzenie Wiosny”.
Świątecznie zrobiło się ostatnio na zajęciach florystyczno-plastycznych. Taki rodzaj aktywności to doskonała forma edukacji dla dzieci, która doskonale wpływa na ich rozwój. Dzięki temu, że zajęcia są angażujące i kreatywne, zachęcają dzieci do nauki i rozwijania swoich umiejętności.
21 marca, czyli pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy 3A, 4B oraz szkolnego kółka wolontariatu uczestniczyli w XI Wrocławskim Biegu Sponsorowanym, na Pergolach przy Hali Stulecia we Wrocławiu.
Biegając, pomagaliśmy przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom będącym pod opieką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Uśmiechom i dobrej zabawie nie było końca.
Powered by aSc EduPage